Aktualności

Twórca popularnych antologii odważnie obsadza role w „Pose”, swoim najnowszym dziele. Murphy wybrał do rozgrywającego się w Nowym Jorku lat 80. dramatu pięć aktorek transgender.

Nowa seria, którą Murphy wykreował wraz ze swoimi stałymi współpracownikami, Bradem Falchukiem i Stevenem Canalsem, ma opowiadać historię rodem z Nowego Jorku, opisaną przez amerykański magazyn Variety jako:

(...) zderzenie wielu aspektów życia i społeczeństwa na Manhattanie; początki luksusów znanych z ery Trumpa, undergroundowej społeczności LGBT (the ball culture), śródmiejskiej społeczności i sceny literackiej.

Decyzja o dołączeniu do stałej obsady aktorek trans może wydawać się kontrowersyjna w obliczu polityki obecnej administracji Stanów Zjednoczonych, jednak Murphy sięga tutaj po autentyczność. U źródła serialu leży bowiem historia społeczności LGBT w Nowym Jorku, która rozwijała się w latach 80. pod czujnym okiem mieszkańców Wielkiego Jabłka. Wśród aktorek znajdziemy więc MJ Rodriguez („Luke Cage”) Dominique Jackson, Hailie Sahar („Mr. Robot”) Angelicę Ross („Transparent”) i Indyę Moore („Saturday Church”). 

Według New York Times szukanie obsady zajęło Murphy'emu sześć miesięcy, podczas których współpracował z aktywistką transgender Janet Mock. Steven Canals, scenarzysta, w wywiadach promujących „Pose”, powiedział:

Jesteśmy zadowoleni, że „Pose” łamie bariery, skupiając się na wyjątkowych i rzadko nagłaśnianych doświadczeniach kobiet trans i gejów, mających też etniczne korzenie. Ryan zebrał silną grupę scenarzystów i innowatorów, aby opowiedzieli ten ważny wątek razem z nim. Jako urodzony na Bronksie pisarz gej nie-białego pochodzenia czuję się zaszczycony, że mogę asystować w wydaniu tego dzieła, aby zagościło w każdym domu. 

Jak dotąd nowa seria nie doczekała się oficjalnej daty premiery.  

Źródło: variety.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


American Crime Story

Słynny futbolista O.J. Simpson zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Sprawa ukazana jest oczami prawników biorących udział w procesie.