Aktualności

Choć stacja ABC czekała chwilę dłużej z ogłoszeniem decyzji dotyczącej serialu „Agents of SHIELD”, wreszcie wiadomo, że to nie koniec przygód marvelowskich agentów. Serial powróci w przyszłym sezonie serialowym z kolejną, 13-odcinkową serią.

„Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” skupia się na przygodach agentów S.H.I.E.L.D (polska T.A.R.C.Z.A) i ich próbach ratowania świata. Serial bazuje na komiksach Marvela. W obecnie emitowanym piątym sezonie ekipa Coulsona musi zmierzyć się z zagrażającymi Ziemi obcymi oraz wydarzeniami zdającymi się mieć już ustalony przebieg, którego nie da się powstrzymać.

Decyzja o przedłużeniu „Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.” wielu osobom może wydawać się zaskakująca – emisja w piątkowe wieczory nie przysłużyła się serialowi, średnia oglądalność w tym sezonie to 2.1 miliona widzów na odcinek. Jednocześnie finał sezonu, jak zapowiadał showrunner, Jed Whedon, miał być finałem całego serialu w przypadku skasowania produkcji. Nadal nie wiadomo, w jaki sposób zostaną potraktowane końcowe wydarzenia z najnowszego filmu MCU – „Avengers: Infinity War”, do którego pojawiło się już kilka nawiązań. Szósty sezon będzie składał się z 13 odcinków.

Finał piątego sezonu już w ten piątek w amerykańskiej telewizji. W Polsce do obejrzenia dzień później na Showmaxie.

[AKTUALIZACJA – 15.05.2018r.]

Jak zapowiedziała szefowa stacji ABC, Channing Dungey, serial powróci dopiero latem 2019 roku. Okazuje się, że przesunięcie premiery na lato może przysłużyć się dalszej emisji i zapewnić kolejne przedłużenie. Zapytana o to czy będzie to finałowy sezon, Dungey stwierdziła:

Wydaje mi się, że piąty sezon był kreatywnie najlepszy, więc w tym momencie nie uważam, żeby szósty miał być zakończeniem serialu. Odkryliśmy, że mamy bardzo lojalnych fanów „Agents of S.H.I.E.L.D.”. Serial radzi sobie bardzo dobrze w wynikach oglądalności wykraczających poza oglądanie na żywo. Ustalając premierę na lato, jesteśmy w stanie przysłużyć się wszystkim fanom, którzy tak kochają ten serial i dać mu szansę na dłuższą emisję.

Źródło: tvline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agent Phil Coulson tworzy grupę superwytrenowanych agentów S.H.i.E.L.D., którzy zajmują się dziwnymi, niewyjaśnionymi sprawami.