Aktualności

Powstanie uwspółcześniona adaptacja powieści „War of the Worlds” H. G. Wellsa. Będą ją współtworzyć zespoły Fox Networks Group oraz Canal+.

Fox Networks Group Europe and Africa połączy siły z Canal+ przy tworzeniu adaptacji kultowej powieści. Serial ma liczyć osiem odcinków i dziać się we współczesności.

Nową wersję „War of the Worlds” (w polskiej wersji: „Wojna światów”) stworzył Howard Overman, twórca „Misfits”. Serial opowiada historie najazdu obcych na Ziemię.

Wojna światów
Pojazd kosmitów z „War of the Worlds”

Powieść powstała w 1898 roku. Była to jedna z pierwszych książek opowiadająca o kontakcie ludzkości z istotami pozaziemskimi. Na początku ukazywała się w odcinkach w gazecie, czytano ją również w radiu. Opisy i narracja były tak realistyczne, że wśród nielicznej grupy słuchaczy, niektóre osoby myślały, że wydarzenia, o których słyszą, dzieją się naprawdę.

Na podstawie książki powstały także filmy, najbardziej znany jest ten z 2005 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Główne role zagrali tam Tom Cruise, Justin Chatwin oraz Dakota Fanning. Film został także sparodiowany w „Scary Movie 4”. 

War of the Worlds
Kadr z filmu „War Of The Worlds”

Produkcja jest w fazie preprodukcji, zdjęcia mają rozpocząć się na jesieni tego roku. Serial będzie emitowany na kanałach FOX oraz na Canal+ we Francji. Overman wypowiedział się o swoim serialu:

Powieść H. G. Wellsa jest ostrzegawczą opowieścią o wyższości rasy i konflikcie etnicznym. To właśnie na tych motywach chciałem się skupić, tworząc współczesną adaptacje. Nie mogę się doczekać, by zaprezentować nowej publiczności naszą odważną, świeżą i wiarygodną wersję, zainspirowaną tą przecudowną historią.

Powstaje również inna serialowa adaptacja książki. BBC przygotowuje bowiem „War of the Worlds”, którego akcja będzie działa się w edwardiańskiej Anglii. W głównych rolach obsadzono Rafe’a Spalla („The Big Short), Eleanor Tomlinson („Poldark”), Roberta Carlyle’a („Trainspotting”) oraz Ruperta Gravesa („Sherlock”). 

Źródło: deadline.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.