Aktualności

Showrunnerka „The Passage”, Liz Heldens, i autor książek, Justin Cronin, przyznali, że adaptacja będzie bardzo bliska oryginałowi – książce o tym samym tytule.

Trylogia „The Passage” nie miała łatwej drogi do adaptacji. Ostatecznie została uznana za projekt telewizyjny w 2016 roku. Był pilot, były reshooty, a kiedy z początkiem roku 2018 ujawniono zwiastun, stało się jasne, że skomplikowany, przeskakujący w czasie kawałek apokaliptycznej fantastyki naukowej nie będzie wyglądał na ekranie tak, jak wielu czytelników myślało.

„The Passage”  skupia się na Noah i jego projekcie – naukowcy eksperymentują z zabójczym wirusem, który może doprowadzić do wyleczenia wszystkich chorób. Istnieje jednak ryzyko, że doprowadzi on do wyginięcia ludzkiej rasy. Skutkiem ich działań jest powstanie wampirów.

the passage, the passage book, the passage książka
Jedna z okładek książek

Trochę zmieniliśmy historię, abyście łatwiej zrozumieli dobre intencje i złe decyzje, które doprowadziły do ​​końca świata, jaki znamy. To pozwoliło mi gwałtownie zaangażować się w ten projekt. Pokażemy wam wiele z tego.

Powiedział Liz Heldens, dodając, że z całej trylogii najbardziej zainteresowała ją niekonwencjonalna relacja ojciec – córka, odgrywanych przez Marka-Paula Gosselaara i nowicjuszkę Saniyyę Sidney. 

Fabuła książek nie jest łatwa do zrozumienia dla każdego. Opis trylogii głosi, że to „epicka i porywająca opowieść o katastrofie i przeżyciu", pandemia, eksperymenty rządowe, wampiry i dziesięciolecia skoków czasowych. 

saniyya sidney, saniyya sidney zdjęcie
Saniyya Sidney

Próbowaliśmy rozbić tę historię. Nie można jej adaptować w formie filmu. 

Wyznał producent, Matt Reeves o pierwszej próbie przeniesienia jej na ekran.

Plan jest taki, aby pierwszy sezon już wkrótce był puszczony. Czytam książkę i widzę trzy sezony telewizji: Project Noah, The Colony, a następnie ostatnią część książki.

Dodaje Heldens.

Autor trylogii, Justin Cronin, przyznał, że był świadom, że adaptacja może skrócić stworzoną przez niego historię. Pisarz jednak nie wydawał się zbyt chętny do podejmowania decyzji, w jaki sposób jego opowieść ma zostać dostosowana do nowego medium.

Moim celem w pisaniu tych książek było pisanie na największym możliwym płótnie, obejmującym tysiąc lat. Nie uważałem tego za coś, co można by było przystosować: niektóre powieści są zbyt duże, a niektóre powieści są zbyt małe. Uwielbiam „The Handmaid’s Tale”, ale w tej książce było zbyt mało fabuły [na program telewizyjny]. Musieli, więc stworzyć serial.

the passage, the passage trailer

Kadr ze zwiastunu

 

Zadowoleni mogę pozwolić ekspertom wykonywać swoją pracę. Oglądam telewizję, ale nie wiem, jak robić telewizję. 

Dodał Cronin, który został współproducentem serialu „The Passage”. 

Źródło: hollywoodreporter.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Aktualności