Aktualności

Premiera drugiego sezonu netflixowej adaptacji „A Series of Unfortunate Events” już pod koniec marca, tymczasem już dziś możemy zobaczyć zwiastun zapowiadający nowe odcinki. Jedno jest pewne – rodzeństwo Baudelaire’ów znów nie będzie miało łatwego życia.

„A Series of Unfortunate Events” to serial bazujący na książkach autorstwa Daniela Handlera, napisanych pod pseudonimem Lemony Snicket. Opowiada o losach osieroconej trójki rodzeństwa Baudelaire’ów – Wioletki, Klausa i Słoneczka. Po tragicznej śmierci rodziców dzieci początkowo trafiają pod opiekę Hrabiego Olafa, który czyha na ich spadek. Widzowie obserwują przygody dzielnych dzieciaków, próbujących przed nim uciec. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ Hrabia Olaf korzysta z przebrań, przez które nikt nie chce wierzyć rodzeństwu.

Dziesięcioodcinkowy drugi sezon produkcji przedstawi wydarzenia z pięciu kolejnych książek (tomy 5-9) z trzynastotomowego cyklu. Tym razem dane nam będzie zobaczyć takie miejsca akcji jak: Powszechna Szkoła Imienia Prufrocka, apartament państwa Szpetnych, Wioska Zakrakanych Skrzydlaków, Szpital Schnitzel oraz Gabinet Osobliwości wróżki Madame Lulu. Najnowszy zwiastun można obejrzeć poniżej:

W nadchodzącym sezonie ponownie ujrzymy Neila Patricka Harrisa („How I Met Your Mother”) w roli złego Hrabiego Olafa, Patricka Warburtona („Rules of Engagement”) jako narratora Lemony’ego Snicketa oraz Malinę Weissman, Louisa Hynesa i Persley Smith jako rodzeństwo Baudelaire’ów. Do obsady dołączyła Lucy Punch („Ben and Kate”), która wcieli się w Esmé Squalor (w polskim tłumaczeniu Esmeralda Szpetna).

Pierwszy sezon produkcji został bardzo dobrze odebrany, trafił zarówno w gusta fanów książek, jak i osób niezaznajomionych z historią. W serwisie Rotten Tomatoes osiągnął wynik 93% „świeżości” i ocenę 8,06/10.

Premiera wszystkich odcinków drugiego sezonu już 30 marca na Netflixie. Trzeci i ostatni sezon serialu został już potwierdzony.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

A Series of Unfortunate Events

Wioletka, Klaus i Słoneczko po nieoczekiwanej śmierci rodziców mają zostać oddani do najbliższego krewnego, tak jak zostało napisane to w testamencie. Przez pomyłkę …


Aktualności