Aktualności

Dobry dzień dla fanów anime – platforma Netflix ogłosiła nowe serialowe projekty.

Platforma Netflix nawiązała współpracę ze znanymi studiami w celu stworzenia nowy seriali anime. Potwierdzono także powstanie animowanego „Altered Carbon: Resleeved”, będącego spin-offem serialu „Altered Carbon” oraz „Ghost in the Shell: SAC _2045”, czyli sequela „Ghost In the Shell SAC”. Wśród ogłoszonych projektów znalazły się:

Adaptacja znanej gry CAPCOMu „Dragon’s Dogma”. Anime będzie śledzić losy człowieka pragnącego zemsty na smoku, który wyrwał mu serce. Zostanie on przywrócony do życia jako „Arisen” i będzie musiał zmierzyć się z demonami, reprezentującymi siedem grzechów głównych. Za projekt odpowie studio Sublimation („Tokyo Ghoul”), które wypowiedziało się w następujących sposób o projekcie:

Ekipa z Sublimation od dawna marzyła o stworzeniu własnego serialu. Często współpracowaliśmy z innymi studiami nad tworzeniem częściowych efektów CGI do danych produkcji, dlatego też jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z Netflixem. Cieszymy się, mogąc pokazać naszą unikalną animację w technice cel-shadingu, która przedstawi ręcznie rysowane tekstury fanom anime na całym świecie.

dragon's dogma, netflix, anime
Kadr z gry „Dragon’s Dogma: Dark Arisen”
 

„Vampire in the Garden” tworzone przez WIT STUDIO („Attack on Titan”). Dwie dziewczynki – Momo i Fine, pochodzące z odmiennych środowisk, spotykają się przypadkiem. Historia opowie o nietypowej przyjaźni między człowiekiem a wampirem. Spore znaczenie będzie mieć tu siła muzyki.

„Super Crooks” bazować będzie na komiksach autorstwa Marka Millara. Historia opowiada o grupie superzłoczyńców, którzy postanawiają przenieść „swoją działalność” do Hiszpanii, w związku z tym, że w Ameryce jest zbyt wielu superbohaterów mogących ich powstrzymać. Przygotowaniem serialu zajmie się studio Bones, odpowiedzialne za  „Fullmetal Alchemist” oraz „My Hero Academia”. To kolejny z projektów powstających w związku z wykupieniem przez Netflixa praw do komiksów tworzonych przez Millara.

supercrooks, anime, netflix, millarworld, mark millar
Komiksowa grupa z „Supercrooks”
 

„Gods & Heroes” przeniesie widzów do świata greckiej mitologii. Za stworzenie animacji odpowie studio Powerhouse Animation, znane z pracy przy netflixowej „Castlevanii”. Historia skupi się na synu Zeusa z nieprawego łoża, którego zadaniem będzie uratowanie świata przed mściwą boginią i jej potwornymi sprzymierzeńcami. W obsadzie dubbingowej znaleźli się: Jason O’Mara („Agents of SHIELD”), Mamie Gummer („True Detective”), Chris Diamantopoulos („Skylanders Academy”), Derek Phillips („Friday Night Lights”), Jessica Henwick („Iron Fist”), Melina Kanakaredes („The Resident”), Claudia Christian („Babilon 5”) i Elias Toufexis („The Expanse”). Pierwszy sezon liczyć będzie 8 odcinków.

gods and heroes, anime, netflix
Grafika zapowiadająca „Gods & Heroes”
 

Jak wypowiedzieli się twórcy, Vlas i Charley Parlapanides:

W „Gods & Heroes” chcieliśmy opowiedzieć całkiem nową historię w uwielbianym świecie greckiej mitologii. Jesteśmy wdzięczni za niesamowitą obsadę, świetne partnerstwo z Netflixem oraz studiem Powerhouse Animation, którzy nieustannie wykraczają poza ograniczenia i rozszerzają gatunek anime w sposób który nawet nam się nie śnił.

Data premiery żadnego z projektów nie jest jeszcze znana.

Źródło: Netflix / deadline.com / comicbook.com /cbr.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły


Aktualności


Kilka wieści z netflixowego świata anime

Netflix zamówił kilka nowych produkcji, a dokładnie serii anime, jak choćby  obrazy „Ultraman” i „Kengan Ashura”. Do tego zdecydowano się na kontynuowanie …