Aktualności

Mike Flanagan, twórca „The Haunting of Hill House”, w rozmowie z portalem Birth Movies Death potwierdził, że drugi sezon serialu będzie jeszcze straszniejszy niż pierwszy.

Po wiadomościach o kontynuacji serialu „The Haunting of Hill House”, w Polsce znanym pod nazwą „Nawiedzony dom na wzgórzu”, przyszedł czas na pierwsze informacje odnośnie następnego sezonu. Wiadomo już, że twórcy zdecydowali się na prowadzenie serialu w formie antologii, oznacza to, że każdy sezon, bazując na podobnym klimacie i stylu, opowiadać będzie inną historię z nową fabułą i bohaterami.

Flanagan w swojej najnowszej wypowiedzi o nowym sezonie, noszącym nazwę „The Haunting of Bly Manor”, zdradził, że scenariusz bazować będzie między innymi na gotyckim dziele pisarskim Henry’ego Jamesa  „The Turn of the Screw” („W kleszczach lęku”). Reżyser przyznał, że dla osób, które zapoznane już są z twórczością Jamesa, nadchodzący sezon będzie czymś mocnym, a dla tych, dla których historie spod pióra Henry’ego Jamesa są czymś nowym i nieznanym, będzie to coś absolutnie przerażającego

the haunting of hill house, netflix, sezon 2, the haunting of bly manor
Kadr z serialu

W kwestii obsady, wiadomo już, że na ekranie ponownie zobaczymy Victorię Pedretti oraz Olivera Jacksona-Cohena, którzy w pierwszej części byli dla siebie rodzeństwem. 

Premiera „The Haunting of Bly Manor” w 2020 roku na Netflixie. 

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Haunting of Hill House

Adaptacja powieści Shirley Jackson. Serial skupi się na pewnej rodzinie, która od dawna mierzy się z dręczącymi ją duchami. Wszystko za sprawą nawiedzonego domu, …


Recenzje


Aktualności