Aktualności

Zbliża się premiera drugiego sezonu „The Handmaid's Tale”. Z tej okazji zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje na jego temat.

„The Handmaid’s Tale” jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa Margaret Atwood. Opowiada wizję antyutopijnej przyszłości, w której płodność jest rzadkością. Z tego powodu kobiety mogące zajść w ciążę zostają Podręcznymi – ich zadaniem jest rodzić dzieci mężczyznom stojącym wysoko w hierarchii nowego państwa. Z racji swojego mocno feministycznego wydźwięku serial stał się już symbolem walki o prawa kobiet. Produkcja została doceniona wieloma nagrodami, między innymi Złotym Globem za najlepszy serial dramatyczny.
 

Zacznijmy od zapowiedzi...


 

Co nas czeka w nowym sezonie?

Drugi sezon ma być jeszcze mroczniejszy i w dużym stopniu skupi się na macierzyństwie, w związku z ciążą Offred. Poza tym będzie on wizją scenarzystów dotyczącą tego świata, ponieważ cały materiał książkowy został już wykorzystany. Jak zapowiadają twórcy, ujrzymy nowe obszary Gileadu, w tym wspominane już wcześniej Kolonie (gdzie zsyłani są skazańcy). W nadchodzących odcinkach mają zostać również poruszone problemy rasowości i tego, jakie znaczenie ma kolor skóry w tym świecie. Poznamy historię ciotki Lydii (odgrywanej przez Ann Dowd), dowiemy się więcej o postaciach ciotek, Mart oraz zadań jakie stoją przed komandorami. Nie bez znaczenia będzie antygileadzki ruch oporu Mayday, który niekoniecznie będzie działał na korzyść June i innych Podręcznych. Jedno ze zdjęć promocyjnych, udostępnionych przez portal Entertainment Weekly, ukazuje oficjalny pogrzeb, w którym tłumnie uczestniczą Podręczne – czy to oznaka, że zginęła jedna z nich?

The Handmaid's Tale, Hulu, sezon 2

 

Kiedy obejrzymy nowe odcinki?

2-odcinkowa premiera odbędzie się już 25 kwietnia. Kolejne odcinki (sezon składa się łącznie z trzynastu) wychodzić będą co tydzień. W Polsce do obejrzenia chwilę po premierze światowej (26 kwietnia) na Showmaxie.
 

Kto dołączył do obsady?

W nowym sezonie zobaczymy nowe twarze:

  • Bradley Whitford („Transparent”, „Get Out”) wystąpi w roli komandora Josepha Lawrence’a – gburowatego i onieśmielającego geniusza, będącego architektem Republiki Gileadzkiej. 
  • Sydney Sweeney („Everything Sucks!”) zagra 15-latkę Eden, która chce zostać żoną komandora.
  • Marisa Tomei (nagrodzona Oscarem za rolę w filmie „My Cousin Vinny”) pojawi się gościnnie w jednym odcinku, szczegóły dotyczące jej roli nie zostały zdradzone.
  • Cherry Jones („22.11.63”, „Transparent”) wcieli się w matkę June, głównej bohaterki historii.
  • Clea DuVall („The Lizzie Borden Chronicles”, „Veep”) zostanie Sylvią, żoną Emily (znanej jako Ofglen).

Dodatkowo Alexis Bledel wcielająca się w Emily (Ofglen) awansowała do roli regularnej w drugim sezonie.

The Handmaid's Tale, Hulu, sezon 2
Alexis Bledel jako Ofglen na zdjęciu promocyjnym 2. sezonu

Jeśli drugi sezon okaże się tak samo dobry, jak jego poprzednik, to nie pożegnamy się tak szybko z tą mroczną historią – showrunner produkcji Bruce Miller ma sporo pomysłów na temat tego, jak można pociągnąć tę historię i co jeszcze należy pokazać. Naszą przedpremierową recenzję dwóch pierwszych odcinków drugiego sezonu możecie przeczytaj TUTAJ.

Źródło: indiewire.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Handmaid's Tale

Antyutopijna przyszłość, gdzie płodne kobiety stają się surogatkami bogatych rodzin, a ich wszelkie nieposłuszeństwo zostaje surowo karane.


Aktualności


Artykuły


Recenzje