Aktualności

Opublikowano plakaty promujące drugi sezon serialu stacji FOX, „The Gifted”. Produkcja jest oparta na komiksach Marvela z serii „X-Men” i zadebiutowała w zeszłym roku, zdobywając głównie pozytywne recenzje.

The Gifted, sezon 2, plakat, Eclipse, Polaris

Plakat promujący „The Gifted”

Nadchodzące odcinki będą testem typu „make-it-or-break-it” dla nowej serii. Producent wykonawczy, Bryan Singer, który po oskarżeniu o napaść na tle seksualnym pomyślał o opuszczeniu serialu, jest nadal związany z tym projektem.

The Gifted, sezon 2, plakat, Andy, Lauren

Plakat promujący „The Gifted”

FOX robi wszystko, co tylko możliwe, aby pokazać emocje bohaterów w nadchodzących epizodach, włączając w to publikację kilku plakatów przedstawiających głowne postaci – zdają się one nawiązywać do powstania, które wybuchło pod koniec pierwszego sezonu.

The Gifted, sezon 2, Strucker, Caitlin, Reed

Plakat promujący „The Gifted”

W późniejszych odcinkach możemy się spodziewać odkrycia kolejnych mutantów działających w podziemiu oraz tzw. Hellfire Clubu, walczącego o prawa mutantów. Krążą też pogłoski, że sezon drugi przybliży okoliczności zniknięcia X-Menów.

The Gifted, sezon 2, plakat, John, Thunderbird, Blink, Clarice

Plakat promujący „The Gifted”

Serial porusza kwestię złego traktowania mutantów i tym samym dotyka tematów dyskryminacji systemowej, praw obywatelskich i innych współczesnych problemów, które mogą pomóc młodym widzom w bezpośrednim zbliżeniu się do rzeczywistego świata. Produkcja w doskonały sposób radzi sobie z przedstawieniem dyskryminacji w systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Miejmy nadzieję, że kolejne odcinki „The Gifted” będą nadal szczegółowo analizowały te kwestie.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Gifted

Spokojne życie rodziny Struckerów niszczy odkrycie, że ich dzieci są obdarzonynymi niesamowitymi zdolnościami mutantami, których szukają władze. Uciekają do podziemnego …