Aktualności

„GLOW” to kobieca komedia wrestlingowa osadzona w 1985 roku, a mimo to znajduje swoje odzwierciedlenie w dzisiejszych czasach.

Liz Flahive i Carly Mensch stworzyły serial na długo przed erą #MeToo, ale wydarzenia w związku z oskarżeniem Harveya Weinsteina o molestowanie i napastowanie seksualne sprawiły, że twórczynie tym bardziej poczuły się zobowiązane do popchnięcia fabuły do przodu.

Pierwsza seria odcinków „GLOW” zakończyła się sukcesem, dzięki czemu w ramówce znalazło się stałe miejsce dla kobiet-zapaśniczek.

GLOW
„Gorgeous Ladies of Wrestling”

Wcześniejszy sezon „GLOW”, który spotkał się z uznaniem krytyków, stawiał czoła prześladowaniom kobiet w tym okresie, drugi sezon natomiast jeszcze silniej opiera się na zagrożeniach, jakie niosą ze sobą sława i sukcesy. 

Szczególnie widać to w historii Ruth (Alison Brie), która znalazła się w niezręcznej sytuacji z szefem, oraz opowieści Debbie (Betty Gilpin), przechodzącej przez rozwód i wciąż znakomicie radzącej sobie w pracy.

Jak zapewniają twórczynie, motywy drugiego sezonu zostaną pociągnięte dalej, tak by zostawić wyraźny ślad w kulturze i pokazać, że kobiety muszą sobie radzić z różnymi problemami, jednocześnie „zachowując twarz”, będąc silnymi i nie załamując się. Ponadto seria skupi się na seksualności nowej postaci – Yolandy, a także wszechobecnej, nie tylko w latach osiemdziesiątych, kwestii molestowania.

Kolejne epizody tego serialu będą dostępne 29 czerwca na platformie Netflix.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

GLOW

Akcja serialu toczy się w latach 80. XX wieku. Początkująca aktorka Ruth, szukając pracy, trafia na casting w miejskiej siłowni. Okazuje się, że praca nie polega …