Aktualności

Złe informacje dla fanów serialu „American Gods” – dwaj twórcy, Bryan Fuller i Michael Green, zdecydowali się w środę zrezygnować z tworzenia drugiego sezonu. Portal Deadline nieoficjalnie donosi, że ich decyzja motywowana jest kwestiami finansowymi.

„American Gods” to serial powstały dla stacji Starz. Akcja produkcji oparta jest na książce Neila Gaimana „American Gods” („Amerykańscy bogowie”) i opowiada o konflikcie starych bogów z nowymi bóstwami (będącymi personifikacjami m.in. technologii, mediów czy pieniędzy).

Pierwszy sezon został bardzo dobrze przyjęty (oceny zarówno wśród krytyków, jak i użytkowników wiodących portali wahały się pomiędzy 7, a 8 w 10-punktowej skali), nic więc dziwnego, że szybko zapadła decyzja o powstaniu kolejnego sezonu. Serwis Deadline podał ostatnio informacje, że prace nad drugim sezonem znajdowały się na bardzo zaawansowanym etapie, gdy nieoczekiwanie dwaj twórcy, Bryan Fuller i Michael Green, zdecydowali się odejść.                       

 

Producenci serialu byli zaniepokojeni rosnącymi kosztami produkcji – w założeniu tworzenie jednego odcinka miało wynieść maksimum 10 milionów dolarów, okazało się to jednak niewystarczającą kwotą. Włodarze stacji Starz naciskali na twórców, by obniżyli koszty związane z produkcją. Fuller z Greenem nie chcieli się na to zgodzić, żądali także większej kontroli nad fabułą serialu. Wobec braku porozumienia panowie zdecydowali się zrezygnować z produkcji.

Nie wiadomo, kto w takiej sytuacji zajmie się serialem. Naturalnym wyborem wydaje się Neil Gaiman, autor powieści, na której serial bazuje. Gaiman pomagał już przy pierwszym sezonie jako producent wykonawczy. Jego angaż nie jest jednak pewny, ponieważ autor aktualnie pracuje na planie serialu „Good Omen”, powstającego dla Amazon.

Źródło: deadline.com
 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Gods

Kiedy Cień wychodzi z więzienia, spotyka sympatycznego oryginała - Pana Wednesdaya. Zaczyna się ich przedziwna, barwna podróż po Ameryce, w której zakątkach żyją, …