Aktualności

Netflix nadal nie zdradza, jaką drogę obiorą producenci „Altered Carbon” w drugim sezonie serialu, w którym najprawdopodobniej nie zobaczymy już Joela Kinnamana.

Po tym, jak Joel Kinnaman otrzymał jedną z ról w nowej produkcji Amazona, „Hanna”, jego występ w drugim sezonie „Altered Carbon” stał się jeszcze mniej prawdopodobny. Serial platformy Amazon zapowiadany jest jako adaptacja filmu z 2011 roku. Aktor wcielić ma się w rolę Erika – pochodzącego z Polski żołnierza.

Choć Netflix oficjalnie nie zamówił jeszcze drugiego sezonu „Altered Carbon”, to sam Kinnaman zdążył się już wypowiedzieć się na temat swojego ewentualnego powrotu do produkcji:

Nie wydaje mi się, bym miał okazję powrócić do serialu. Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał drugi sezon „Altered Carbon”, ale podejrzewam, że pozostanie wierny wydarzeniom z kolejnych książek, których akcja rozgrywa się już na innych planetach. Póki co wydaje się, że będzie to raczej antologia niż klasyczny serial, więc zaledwie kilku bohaterów pojawi się ponownie w kolejnym sezonie.

Jeśli twórcy pozostaną wierni drugiej części trylogii Richarda Morgana, „Broken Angels”, to w kolejnym sezonie serialu czeka nas przeskok o 30 lat, a sama akcja skupi się na sponsorowanej przez protektorat wojnie domowej. Choć postać Takeshiego Kovacsa powróci w kolejnym sezonie, to najprawdopodobniej już w zupełnie nowej powłoce, co zdaje się potwierdzać przewidywania Kinnamana. 

Joel Kinnaman, Altered Carbon, 2 sezon, Netflix
Joel Kinnaman

W pierwszym sezonie pojawili się także m.in.: James Purefoy („Rome”), Martha Higareda („McFarland”), Dichen Lachman ("The 100”) czy Kristin Lehman („The Killing”).

Pierwszy sezon „Altered Carbon” zadebiutował na Netflixie 2 lutego i spotkał się z mieszanymi opiniami. Cyberpunkowa produkcja nie sprostała oczekiwaniom wielu fanów gatunku. Mimo tego zrealizowanie drugiego sezonu serialu jest bardzo prawdopodobne, gdyż platforma przeznaczyła już na projekt ogromne środki finansowe.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Altered Carbon

"Altered Carbon" to serial, który powstał na podstawie klasycznej cyberpunkowej powieści autorstwa Richarda K. Morgana. to intrygująca opowieść o przyszłości, którą …