Aktualności

Pojawił się oficjalny zwiastun serialu „1983”.

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale wpłynie na losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

W rolach głównych występują Maciej Musiał („Rodzinka.pl”) i Robert Więckiewicz („Ślepnąc od świateł”). W obsadzie znaleźli się także: Michalina Olszańska („Córki dancingu”), Andrzej Chyra („Ach śpij kochanie”), Zofia Wichłacz („Belfer”), Edyta Olszówka („Przepis na życie”), Mirosław Zbrojewicz („E=mc²”), Krzysztof Wach („Czas honoru”), Patrycja Volny („Pokot”), Wojciech Kalarus („Ultraviolet”) oraz Ewa Błaszczyk („Planeta Singli”).

Premiera 8-odcinkowego sezonu już 30 listopada.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

1983

Pierwsza polska oryginalna produkcja Netflixa. Serial przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której Związek Radziecki nigdy nie upadł, zimna wojna trwa nadal, …


Aktualności