Aktualności

Choć akcja drugiego sezonu „13 Reasons Why” skupiać się będzie na innym bohaterze produkcji, to wszystko wskazuje na to, że czeka nas również sporo retrospekcji z życia Hannah.

Hannah Baker powróci w drugim sezonie „13 Reasons Why”. Oczywiście tylko w formie retrospekcji, których ponowne pojawienie się w nowej odsłonie produkcji zostało potwierdzone przez twórców. Z informacji, jakich udzielił jeden z aktorów wynika również, że w kolejnych odcinkach dostaniemy wgląd we wspomnienia innych bohaterów. 

Wcielający się w rolę Claya Dylan Minnette zdradził:

Byłoby trochę dziwne zakończyć historię Hannah na jednym sezonie, bo poznaliśmy do tej pory zaledwie mały ułamek jej życia. Do odkrycia pozostało jeszcze wiele tajemnic, które mogą mieć duże znaczenie dla całej historii… Wydaje mi się jednak, że o relacji, jaka łączyła Claya i Hannah, wiemy już dość.

Produkcja traktuje o losach Claya Jensena – nastolatka, który pewnego dnia odnajduje przed drzwiami swojego domu pudełko z kasetami magnetofonowymi. Okazuje się, że nagrała je była sympatia chłopaka, która niedawno popełniła samobójstwo. Każda kaseta zawiera jedną historię powiązaną z każdym, kto przyczynił się do tego drastycznego kroku. Serial jest adaptacją książki Jaya Ashera o tym samym tytule.

Pierwszy sezon „13 Reasons Why”, który zadebiutował w marcu ubiegłego roku, spotkał się z dużą falą krytyki. Głównym zarzutem wobec produkcji było rzekome gloryfikowanie samobójstwa. Inna, równie okazała część widzów uważała z kolei, że serial podejmuje rzeczywiste problemy młodzieży, a samobójstwo zostało w nim przedstawione tak realistycznie właśnie po to, by tego typu sytuacjom zapobiegać. 

W produkcji występują m.in.: Dylan Minnette („Don't Breathe”), Miles Heizer („Nerve”), Alisha Boe („Teen Wolf”) oraz wcielająca się w rolę Hannah – Katherine Langford, dla której serial Netflixa był debiutem na ekranie. 

Wydaje się, że powrót serialu jest kwestią kilku miesięcy, lecz dokładna data premiery drugiego sezonu wciąż pozostaje nieznana.

Źródło: screenrant.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …