Aktualności

Wiadomo było, że premiera drugiego sezonu „13 Reasons Why” ma się odbyć jeszcze w tym roku. Na portalach społecznościowych pojawiły się portugalskie plakaty z datą premiery promujące nadchodzącą serię. Teraz to już oficjalne – Netflix udostępnił zwiastun.

Serial powstał na podstawie powieści młodzieżowej Jaya Ashera o tym samym tytule. Premiera odbyła się 31 marca 2017 roku. Produkcja odniosła ogromny sukces na świecie; porusza niezwykle trudny temat wśród młodzieży – samobójstwo. Historia wywołała poruszenie, dzieląc oglądających na fanów i przeciwników i dając tym samym podstawy do analizy i dyskusji o decyzji, jaką postanowiła podjąć główna bohaterka, Hannah Baker. 

Na oficjalnym kanale na YouTube Netflix Polska pojawił się pierwszy zwiastun drugiego sezonu produkcji. 

Wcześniej w sieci udostępniono kilka zdjęć plakatów promujących drugi sezon. Na jednym z nich pojawiła się data premiery: 18 maja 2018 roku.

13 Reasons Why, data premiery, 2 sezon
Portugalskie plakaty promujące drugi sezon „13 Reasons Why”
13 Reasons Why, data premiery, 2 sezon
 

Co jeszcze wiadomo o nadchodzącym sezonie? Literacka kontynuacja nie istnieje, więc tym razem twórca telewizyjnej adaptacji, Brian Yorkey, musiał pracować na autorskim scenariuszu. Dylan Minnette, który wciela się w rolę Claya, zdradził, że fabuła drugiego sezonu zacznie rozgrywać się kilka miesięcy po wydarzeniach kończących pierwszą serię. Pomimo śmierci Hannah jej postać będzie nadal odgrywać dużą rolę w całej historii, choć nie będzie już narratorką serialu. Dodatkowo w kolejnym sezonie Jessica będzie zmagała się z traumą po tym, co ją spotkało. Twórcy obiecali również, że otrzymamy odpowiedzi na pytania: co Tyler zamierza zrobić z bronią? Co stanie się z Alexem? Czy Bryce'a dosięgnie sprawiedliwość? Pojawi się także kilka nowych postaci. 

Producentką wykonawczą serialu jest piosenkarka i aktorka, Selena Gomez.

Źródło: Facebook, materiały prasowe

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Aktualności