Aktualności

„13 Reasons Why” jest znane z przedstawienia kontrowersyjnych sytuacji, które na co dzień dzieją się w naszym społeczeństwie. Jedna z aktorek chciałaby, aby w nadchodzącym sezonie pojawił pewien istotny wątek.

Przypominamy, że produkcja przedstawiła już takie problemy jak samobójstwo, gwałt oraz dostęp do broni.

Annie Winters, która wcieliła się w rolę Chloe – dziewczyny Bryce’a przyznała się, że chciałaby, aby w kolejnym sezonie został przedstawiony motyw aborcji. Sytuacja jest idealna, w końcu finale drugiego sezonu okazało się, że cheerleaderka jest w ciąży z gwałcicielem.

Aborcja powinna być tematem kolejnego sezonu. Nie wiem, czy Chloe powinna to zrobić czy nie. Zamierzam zostawić tę decyzję scenarzystom. Sądzę jednak, że należy omówić ten problem.

Czy aborcja pojawi się w serialu? Na chwilę obecną wiemy, że twórcy chcą wprowadzić wątek dotyczący rasizmu, islamofobii, transfobii oraz homofobii.

chloe, jay asher, 13 reason why, 13 powodów, hannah baker, aborcja, netflix
Annie Winters jako Chloe

Serial powstał na podstawie powieści młodzieżowej Jaya Ashera o tym samym tytule. Produkcja odniosła ogromny sukces na świecie ze względu na niezwykle trudny temat dotyczący młodzieży – samobójstwo. Historia wywołała poruszenie, dzieląc oglądających na fanów i przeciwników i dając podstawy do analizy i dyskusji o decyzji, jaką postanowiła podjąć główna bohaterka, Hannah Baker. 

Pierwszy sezon serialu wzbudził spore kontrowersje. Część osób uważała, że zachęca on do samobójstwa, pojawiło się też wiele głosów twierdzących, że porusza bardzo trudne zagadnienia i problemy dotyczące młodzieży, o których warto mówić. Drugi sezon wypadł niestety słabiej, jednak nie zabrakło szokujących elementów, które mogłyby poruszyć widza.

Serial jest dostępny na platformie Netflix. Data premiery trzeciego sezonu nie jest jeszcze znana.

Źródło: hollywoodreporter.com

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Aktualności