Aktualności

Jak pisaliśmy pod koniec kwietnia, Netflix podzielił się oficjalną datą premiery 2. sezonu hitu „13 Reasons Why”. Udostępniony został również krótki, klimatyczny teaser, w którym główną rolę odegrały polaroidowe zdjęcia. Platforma podzieliła się dzisiaj pełnym zwiastunem drugiej serii. Czego możemy się spodziewać?

„13 Reasons Why” opowiada historię młodych ludzi – ich koleżanka ze szkoły, Hannah Baker, popełniła samobójstwo. Przed śmiercią nagrała dla nich taśmy, na których wyjaśnia powody swojej decyzji. W tym samym czasie rodzice nastolatki starają się dociec, co wpłynęło na tak dramatyczny obrót wydarzeń. 

Serial powstał na podstawie ksiażki Jaya Ashera o tym samym tytule. Pierwszy sezon produkcji okazał się hitem, dlatego platforma zdecydowała o zamówieniu kolejnej serii. Twórca adaptacji, Brian Yorkey, tym razem nie mógł bazować na wersji literackiej, ponieważ „13 Reasons Why” w oryginale było samodzielną powieścią. 

Zwiastun obiecuje pełną emocji kontynuację. Matka Hannah będzie zagłębiać się w historię, która rozgrywała się w tle samobójstwa jej córki, zaś Clay coraz mocniej aangażuje się w walkę o sprawiedliwość dla Hannah. Poruszony zostanie także wątek Bryce’a oraz traumy Jessiki. Twórcy obiecują odpowiedzi na pytania pozostawione widzom po finale pierwszego sezonu.

13 reasons why, 2 seasons, trailer, zwiastun, netflix
Dylan Minette i Justin Prentice w zwiastunie 2. sezonu „13 Reasons Why”

W głównych rolach występują: Dylan Minette („The Open House”), Alisha Boe („Ray Donovan”), Brandon Flynn („Home Movies”), Justin Prentice („Preacher”) oraz Kate Walsh („Bad Judge”). Katherine Langford, która w pierwszym sezonie wcielała się w Hannah, również pojawi się w kolejnych odcinkach – jednak tym razem nie jako narratorka historii. Do obsady dołączyła m.in. Anne Winters („Zac and Mia”), która jako Chloe będzie nową „tą popularną” w Liberty High School i z tego, co można zobaczyć w zwiastunie – nawiąże dość bliskie stosunki z Brycem. 

Premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na 18 maja na platformie Netflix.

Źródło: Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Aktualności