2
Aktualności

„13 Reasons Why” to niewątpliwe jeden z najpopularniejszych obecnie seriali dla młodzieży. Produkcja Netflixa doczekała się dwóch sezonów. Choć od premiery drugiej serii minął zaledwie tydzień, już chodzą pogłoski na temat potencjalnego przedłużenia. Jak informują media – nie zobaczymy w nim czołowej postaci.

„13 Reasons Why” to serial opowiadający o życiu nastolatków – ich koleżanka ze szkoły, Hannah Baker, popełniła samobójstwo. Dziewczyna pozostawiła po sobie trzynaście kaset, na których przedstawiła powody swojej decyzji. Drugi sezon skupia się wokół procesu sądowego, wytoczonego szkole przez matkę Hannah oraz konsekwencji decyzji podjętych przez bohaterów w pierwszym sezonie.

Po cliffhangerze, który zafundowali twórcy, można wywnioskować, że trzeci sezon również jest planowany. Finał drugiej serii pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi, a biorąc pod uwagę popularność „13 Reasons Why”, przedłużenie prawdopodobnie jest jedynie kwestią czasu. W potencjalnej kontynuacji nie zobaczymy jednak Katherine Langford, która wcielała się w postać Hannah Baker. Aktorka wypowiedziała się na ten temat w wywiadzie dla EW:

Drugi sezon był trochę jak czyściec, po którym mogę oficjalnie się z nią [Hannah] pożegnać. Czas na to. Dla mnie Hannah odeszła w pierwszej serii; w drugiej był to moment, by Clay mógł pozwolić jej odejść. Pomogło mu to w jego podróży.

W drugim sezonie Hannah pojawiała się w retrospekcjach oraz jako materializacja myśli i tęsknoty Claya. Z początku pojawiały się głosy twierdzące, że nastolatka powróciła jako duch, jednak wszelkie teorie na ten temat szybko zostały rozwiane – Hannah widziana przez Claya miała głównie wymiar symboliczny. 

katherine langford, 13 reasons why, 3 season
Dylan Minnette i Katherine Langford w drugim sezonie „13 Reasons Why”

Obecnie czekamy na oficjalną decyzję twórców w związku z ewentualną kontynuacją serialu.

Źródło: tvline.com

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …