Aktualności

Platforma Netflix dla bezpieczeństwa młodych ludzi postanowiła edytować kluczową scenę pojawiającą się w pierwszym sezonie „13 Reason Why”.

Najnowsze badania wykazały, że ostatnimi laty, znacząco wzrosła liczba samobójstw wśród nastolatków. W związku z tym platforma Netflix postanowiła usunąć kluczową scenę z serialu „13 Reason Why”. Mowa o samobójstwie Hannah. W nowej wersji nie widzimy tego momentu, a jedynie reakcję jej rodziców na śmierć. Udostępniono specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Słyszeliśmy od wielu młodych ludzi, że „13 Reason Why” zachęciło ich do rozpoczęcia rozmów na temat depresji i samobójstwa i uzyskania jakiejś pomocy. Gdy przygotowywaliśmy się do rozpoczęcia trzeciego sezonu, którego premiera będzie miała miejsce tego lata, byliśmy świadomi toczącej się debaty wokół tej produkcji. Za radą ekspertów medycznych, w tym dr Christine Moutier, dyrektora ds. medycznych w American Foundation for Suicide Prevention, zdecydowaliśmy z twórcami i producentami, aby edytować scenę, w której Hannah odebrała sobie życie w pierwszym sezonie.

Warto zwrócić również uwagę, że twórcy zaznaczyli, że premiera trzeciego sezonu ma się odbyć latem. Czyżby coraz mniej dni dzieliło nas od kolejnej serii? Musimy poczekać na oficjalną datę.

13 reason why, 13 powodów, Hannah Baker, 3 sezon, samobójstwo, wycięta scena
Kadr z serialu

Serial powstał na podstawie powieści młodzieżowej Jaya Ashera o tym samym tytule. Produkcja odniosła ogromny sukces na świecie ze względu na niezwykle trudny temat dotyczący młodzieży – samobójstwo. Historia wywołała poruszenie, dzieląc oglądających na fanów i przeciwników i dając podstawy do analizy i dyskusji o decyzji, jaką postanowiła podjąć główna bohaterka, Hannah Baker. 

Pierwszy sezon serialu wzbudził spore kontrowersje. Część osób uważała, że zachęca on do samobójstwa, pojawiło się też wiele głosów twierdzących, że porusza bardzo trudne zagadnienia i problemy dotyczące młodzieży, o których warto mówić. Drugi sezon wypadł niestety słabiej, jednak nie zabrakło szokujących elementów, które mogłyby poruszyć widza.

Serial jest dostępny na platformie Netflix.

Źródło: hollywoodreporter.com

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

13 Reasons Why

Kiedy Clay Jensen znajduje pod drzwiami swojego domu tajemnicze pudełko z kasetami, jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Okazuje się, że kasety nagrała …


Aktualności