Aktualności

Apple pracuje obecnie nad trzynastoma nowymi serialami. Niektóre są już w fazie produkcji, inne jeszcze wciąż są w preprodukcji.

Apple postanowiło rzucić rękawicę stacjom telewizyjnym i platformom stremingowym. Aktualnie pracuje nad trzynastoma nowymi produkcjami zatrudniając do nich aktorki i aktorów z samej czołówki listy najpopularniejszych i najbardziej lubianych. Do pracy przy serialach ściągnął również największe nazwiska ze świata reżyserii, wśród nich jest między innymi Steven Spielberg i M. Night Shyamalan. Czy osoby znane ze świata telewizji zagwarantują Apple sukces?

Na produkcję poniższych seriali przeznaczono ponad miliard dolarów, co jest ogromną kwotą nawet jak na warunki jednej z największych firm na świecie. Apple planuje pierwsze premiery już na wiosnę przyszłego roku, mając nadzieję na stworzenie realnej konkurencji dla HBO, które w tym samym roku pokaże finałowy sezon „Game of Thrones”. Wiele z zapowiedzianych seriali nie ma nawet jeszcze tytułów, ale już teraz Apple zapowiada je jako murowane hity.

Amazon, nowość,Reese Whiterspoon, Jennifer Aniston
Reese Whiterspoon i Jennifer Aniston
 

1. Nienazwany projekt z Reese Whiterspoon i Jennifer Aniston

Fabułą opierać się będzie na książce Briana Steltera „Top of the Morning: Inside the Cutthroat World of Morning TV”. Główne bohaterki będą prowadzącymi program z rodzaju telewizji śniadaniowej. Apple zamówiło od razu dwa sezony, po dziesięć odcinków każdy. Whiterspoon i Aniston będą pełnić także rolę producentek razem z Kerrin Ehrin („Bates Motel”).

Amazon, nowość, Amazing Stories, Steven Spielberg
Steven Spielberg
 

2. „Amazing Stories”

Serial jest rebootem bardzo popularnego w latach 80.  serialu z gatunku fantasy, horroru i sci-fi, stworzonego przez Stevena Spielberga, który będzie odpowiedzialny również za nową wersję. Każdy odcinek opowiadał zupełnie inną  historię, dzięki czemu produkcja mogła  zaprezentować widzom całkiem szeroką tematykę.

Amazon, nowość, Isaac Asimov, Foundation, David S. Goyer
David S. Goyer

3. „Foundation”

Adaptacja powieści Isaaca Asimova, w której pewien naukowiec przewiduje upadek ludzkiej cywilizacji. Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości, a ludzie dotarli do najdalszych zakątków wszechświata. Produkcją serialu zajmują się: David S. Goyer („Blade”) oraz Josh Friedman („Terminator: The Sarah Connor Chronicles”).

Amazon, nowość, Ronald D. Moore

4. Nienazwany projekt Ronalda D. Moore'a

Człowiek, który stworzył „Battlestar Galacticę” oraz „Outlandera” powróci z kolejnym serialem sci-fi. Główną osią fabuły będzie założenie, że wyścig w kosmos nigdy się nie skończył. Co by było gdyby ludzkość parła wciąż dalej przed siebie ku gwiazdom? Przy produkcji zatrudniono również Bena Nedivi („Fargo”) oraz Matta Wolperta („American Crime Story”).

Amazon, nowość, M. Night Shyamalan
M. Night Shyamalan
 

5. Thriller produkowany przez M. Night'a Shyamalana

W przypadku Shyamalana nigdy nie jest pewne czym zaskoczy widzów. Fabułą jego projektu jest trzymana w tajemnicy, ale fani talentu tego reżysera mogą być raczej spokojni o to co zobaczą na ekranie. Scenarzysta serialu jest Tony Basgallop, znany z pracy przy „Hotel Babylon”.

Amazon, nowość, Octavia Spencer, Are You Sleeping
Octavia Spencer
 

6. „Are You Sleeping”

Gwiazdą tego dramatu będzie Octavia Spencer („Hidden Figures”), która zagra bohaterkę przedstawioną w książce Kathleen Barber pod tym samym tytułem. Serial postara się zgłębić fascynacje społeczeństwa amerykańskiego tzw. true-crime. Producentką została Reese Whiterspoon , scenariusz napisze natomiast Nichelle Tramble Spellman („The Good Wife”).

Amazon, nowość, See, Steven Knight
Steven Knight
 

7. „See”

Twórca serialu „Peaky Blinders”, Steven Knight, sięgnie tym razem po nieco inny klimat, jakim będzie sci-fi. Na temat tego serialu nie wiadomo w sumie nic poza tym, że akcja będzie działa się w przyszłości. Scenariusz stworzy Francis Lawrence, ten sam, który pracował przy „The Hunger Games”.

Amazon, nowość, Kristen Wiig
Kristen Wiig
 

8. Komedia z Kristen Wiig w roli głównej

Aktorka dawno już nie była widziana na małym ekranie, ostatnio w „Saturday Night Live”. Wiig oraz Reese Whiterspoon zajmą się produkcją historii opartej na książce Curtisa Sittenfelda „You Tink It, I'll Say It”. Każdy odcinek ma trwać około pół godziny, jednak nie wiadomo o czym będą opowiadać.

Amazon, nowość, Damien Chazelle
Damien Chazelle
 

9. Projekt Damiena Chazelle'a

Reżyser „La La Land” postanowił zabrać się za reżyserię serialu dramatycznego. Czy będzie to tak samo dobre jak jego Oscarowy film? Trudno powiedzieć, nadal nie ma informacji o czym będzie opowiadać serial, poza tym, że będzie dramatem.

Amazon, nowość, Central Park, Josh Gad
Josh Gad
 

10. „Central Park”

Serial, który będzie animacją, od razu dostał zamówienie na dwa sezony. Za produkcję odpowiada Loren Bouchard („Bob's Burgers”), a wśród obsady udzielającej głosów znaleźli się: Josh Gad („Frozen”), Leslie Odom Jr. („Red Tails”), Titus Burgess („Unbreakable Kimmy Schmidt”), Kristen Bell („The Good Place”). Stanley Tucci („Metropolis”), Daveed Diggs („Wonder”) oraz Kathryn Hahn („I Love Dick”). Serial opowiadać będzie o rodzinie dozorców z Central Parku, którzy broniąc tego miejsca będą również bronić całego świata.

Amazon, nowość, Little America, Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon
Kumail Nanjiani i Emily V. Gordon
 

11. „Little America”

Opowieść o imigrantach starających się ułożyć sobie życie w Ameryce, będąca również portretem społeczeństwa tego kraju. Serial będzie antologią, za produkcję której odpowiedzialny będzie Kumail Nanjiani („The Big Sick”) wraz z Emily V. Gordon („Crashing”).

Amazon, nowość, Swagger, Kevin Durant
Kevin Durant
 

12. „Swagger”

Kevin Durant jest kojarzony głównie ze swojej kariery w NBA, jednak tym razem postanowił spróbować swoich sił w świecie seriali. Wyprodukuje wraz z Brianem Grazerem („Genius”), Ronem Howardem („Arrested Development”) i Reggiem Rockiem Bythwoodem („Shots Fired”) serial o nim samym. Produkcja opowie o jego karierze, relacjach z najbliższymi oraz innymi zawodnikami.

Amazon, nowość, Home
Matt Tyrnauer
 

13. „Home”

Widzowie będą mogli przyjrzeć się z bliska najdziwniejszym domom jakie zostały kiedykolwiek zbudowane, oraz poznać ludzi, którzy je stworzyli. Znany ze swoich dokumentów, takich jak „Valentino: The Last Emperor” Matt Tyrnauer obiecuje historie jakich jeszcze w telewizji nie było.

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.