2
Konkursy

Każda rywalizacja, nawet tak drobna, musi mieć swój początek i koniec – czas na ogłoszenie wyników konkursu „The Magicians”. Standardowo wybór najlepszych komentarzy przysporzył nam nie lada trudności, bo każde zgłoszenie było bardzo oryginalne. Gdybyśmy tylko posiadali więcej książek do rozdania, na pewno obdarowalibyśmy was wszystkich.

Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu zaklęcia, opisaniu jego zastosowania oraz krótkim uzasadnieniu swojego wyboru.

Oto trzy komentarze, które zostały przez nas wyróżnione:

 1. @SVDOKU – "Guinea beatitudo" to zaklęcie niezwykłe, choć brzmieć może nieco śmiesznie. Ale! Niech nie zwiodą was pozory. Rzucając te słowa w próżnię, przywołujemy świnkę morską z magicznymi zdolnościami. Nadal brzmi zabawnie? Tylko poczekajcie... Ta świnka to normalna świnka. Oprócz tego, że jej ślina ma właściwości lecznicze oraz przywołuje przedmioty do ich pierwotnego stanu. Przy koszuli urwał się guzik? Okładka ukochanej książki zniszczyła się całkowicie? Podczas krojenia warzyw nóż przeciął skórę? Ha. 
  Sierść zrzuconą przez świnkę możemy zebrać i włożyć do słoiczka, a następnie rozrzucić ją na zewnątrz w powietrze. Dotrze ona do osób, które desperacko potrzebują pomocy i sprawi, że przydarzy im się coś dobrego. I tobie też, przy okazji! 
  Obcięty pazurek nie musi lecieć do kosza - można włożyć go do szklanki, zasypać piaskiem i zalać wodą, a z tego powstanie czyste złoto. Niewielka ilość, ale to zawsze coś.
  Kiedy świnka zaczyna kwiczeć, czas się zatrzymuje - i rusza dopiero wtedy, gdy świnka przestanie. Całkiem przydatne, gdy autobus odjeżdża za piętnaście minut, a ty jeszcze leżysz w łóżku.
  Pogłaskanie jej siedem razy dodaje ci energii (dobry zamiennik kofeiny! i nawet nie uzależnia...).
  Pewnie świnka kryje w sobie jeszcze wiele magii, spróbujcie, to się przekonacie. :D 
  Dlaczego akurat to zaklęcie? Bo nie dość, że świnka jest kochanym zwierzątkiem, milutkim, puszystym i słodkim, to dodatkowo może podzielić się swoimi magicznymi właściwościami. Świata nie zmienią, ale ułatwią życie. A kto nie chciałby mieć świnki morskiej - i to do tego magicznej?
 1. @JUSTYNA_S92 – "leiða mig" 
  Zaklęcie, które doprowadza czarodzieja do zagubionej rzeczy np. kluczy, pilotu, komórki, łopatki do nakładania ciasta, rolki do czyszczenia ubrań, paszportu, notatek na jutrzejszy egzamin (!!!) etc.
  Jak widać ma wymiar bardzo praktyczny i nawet nie wiem, czy trzeba to dodatkowo uzasadniać. :) Chyba nie ma takiego człowieka czy czarodzieja na świecie, który nie znalazł się w sytuacji, gdy jakąś rzecz "diabeł ogonem nakrył" i za żadną magię świata nie był w stanie jej odnaleźć. Zaklęcie zaoszczędziło, by czasu i nerwów (w szczególności podczas gorączki poniedziałkowego poranka). 
 1. @NATS – Zaklęcie brzmi: zeł ezrom zaro acres lób ioku (i należy wypowiedzieć je bardzo szybko!)
  I wbrew pozorom nie jest zlepkiem przypadkowych słów, czytane od tyłu skrywa głębsze znaczenie.
  Zastosowanie: złamane serca, obietnice i cierpienie po stracie najbliższej osoby (bez względu na okoliczności)
  Uzasadnienie: W tym świecie jest tak wiele zła, że malutka pomoc tym, którzy nie powinni cierpieć lub z cierpieniem poradzć sobie nie potrafią wydaje być się wspaniałą sprawą. Gdybym tylko umiała czarować, a moje "zeł ezrom zaro acres lób ioku" mogło czynić magię... 

 

Do zwycięzców konkursu trafią zestawy książek Leva Grossmana – kolejne tomy cyklu: „Czarodzieje”, „Król Magii” i „Kraina Czarodzieja”, w specjalnie przygotowanych, serialowych okładkach. 

Zwycięzców konkursu prosimy o bezpośredni kontakt na priv (kliknij, aby wysłać wiadomość) w celu podania adresu, na który zostanie nadana przesyłka. Nagrody wyślemy po otrzymaniu informacji od  wszystkich z wyróżnionej trójki.

Komentarze

(2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • nats
  nats

  Ja również! Dziękuję i gratulacje! ♥

 • svdoku
  svdoku

  Ojejku, ale super! Dziękuję! :D I gratuluję pozostałym:)

Powiązane

Seriale

The Magicians

Quentin Coldwater wraz ze swoją przyjaciółką Julią starają się dostać do tajnej szkoły magii w Nowym Jorku. Niestety przyjęty zostaje tylko Quentin, który z członkami …


Konkursy