18
Konkursy

Całkiem niedawno HBO wyemitowało ostatni odcinek pierwszego sezonu „Watchmen”. Przypominamy, że przyszłość produkcji stoi pod znakiem zapytania ze względu na decyzję twórcy, Davida Lindelofa, który nie widzi potrzeby kontynuacji i nie zamierza pracować przy ewentualnych nowych epizodach.

„Watchmen” z pewnością okazał się powiewem świeżości wśród tytułów superbohaterskich. Serial spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno krytyków, jak i widzów – pojawił się zresztą na naszej liście najlepszych produkcji 2019 roku.

Tymczasem, dzięki uprzejmości stacji HBO, mamy do rozdania dwa egzemplarze komiksu „Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, na którego podstawie powstał serial. Dodatkowo możemy zaproponować cztery koszulki z „Watchmen”.

Zasady są bardzo proste. Żeby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe (nie trzeba się rozpisywać). Czas na to macie do 10 lutego do godziny 23:59. Wyniki ogłosimy w przeciągu 7 dni od zakończenia rywalizacji.

Pytanie konkursowe: w „Watchmen” policjanci zakładają maski i wymyślne przebrania, przyjmują też pseudonimy, żeby walczyć z przestępcami. Gdybyś mogła/mógł zostać jednym z policjantów w serialu, jaki strój i imię byś wybrała/wybrał? 

Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach poniżej (jeśli nie macie konta na portalu, rejestracja zajmuje dosłownie 2 minuty). Nie zapominajcie o podaniu rozmiaru koszulki – M, L lub XL.

Udział w konkursie organizowanym przez portal Serialomaniak.pl jest jednoznaczny z dobrowolnym przekazaniem swoich danych osobowych i oświadczeniem, że są one prawdziwe. Dane są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych, tj. wyłonienie zwycięzców oraz wysyłka nagród. Zgłaszając się do konkursu jednocześnie akceptujesz oświadczenie:

Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych portalu Serialomaniak.pl oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Komentarze

(18)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Fantazjusz
  Fantazjusz

  Janek Husar vel Polish Rooster (Polski Kogut)

  Imigrant z małej wsi pod Krakowem, który kilka dni po tym jak przybywa za ocean, udaremnia napad na bank. Doceniony,zdobywa honorowe obywatelstwo i zaczyna pracę w policji .

  Swój przydomek zyskuje dzięki temu iż pomimo niewielkiego wzrostu ( 165 cm ) jest bardzo waleczny,a na co dzień do pracy zakłada kurtkę ozdobioną kolorowymi piórami, przypominającą właśnie "upierzenie" koguta.
  Twarz Roostera pokrywa kamuflaż w jedynej słusznej konfiguracji barw... biało czerwonej. Ponadto na "środkowym palcu"prawej dłoni :) nosi stalowy sygnet z kolcem, który jest także nawiązaniem do ostrych pazurów koguta.

  Pozdrawiam i z racji tego że duży ze mnie chłop ,to poproszę koszulkę w rozmiarze XL :)

 • Kingafromspace
  Kingafromspace

  Jak mawiał mój dziadek ,życie jest zbyt krótkie żeby brać je na poważnie,dlatego inspiracją do stworzenia "super policyjnego stroju" stała się dla mnie garderoba mojej teściowej .Patrząc na jej beret dostrzegłam w nim potencjał i dzięki drobnym modyfikacjom powstał strój z...."MOHERO VIBRANIUM "
  Głowę chroni specjalnie zmodyfikowany beret bojowy, który jest lekki i super wytrzymały. Znakomicie sprawdza się jako tarcza ochronna,talerz na owsiankę oraz dysk do rzucania w przeciwnika. Dodatkowo zamontowana antenka odbiera sygnał prosto z kosmosu . Reszta mojego "umundurowania" to garsonka w kolorze szaro burym i kuloodporne sandały.
  Jeśli chodzi natomiast o pseudonim ,to po krótkich konsultacjach z moim psychoterapeutą ,ustaliliśmy że możecie na mnie wołać ....COOLawa Brunhilda !!!
  ( Tych którym się wydaje że mam coś z nogami, uświadamiam że moja "ksywka" pochodzi od Gorącej jak lawa ,cool Brunhildy ,najpiękniejszej że wszystkich Walkirii )

  Pozdrawiam,Kinga ...... dziewczyna z wyjątkowym poczuciem humoru
  rozmiar L

  @Kingafromspace: Sam pomysł genialny, ale... Ta wstawka na końcu - robisz się dzięki temu rozpoznawalna (brawo za wygranie konkursu u Racinosky'ego)! No i pomysły też masz w tej główce ciekawe. :P

  Trzymaj się tam cieplutko. Szymon... facet z mniejszym poczuciem humoru od Kingi, ale cholernie go doceniający.@Kingafromspace: Prosimy jeszcze o podanie rozmiaru koszulki, w przeciwnym razie nie będziemy mogli uznać zgłoszenia :)

  Pokaż wszystkie 3 odpowiedzi
  • Julia Deja
   Julia Deja
   @Aivalar

   @Kingafromspace: Prosimy jeszcze o podanie rozmiaru koszulki, w przeciwnym razie nie będziemy mogli uznać zgłoszenia :)

  • Kingafromspace
   Kingafromspace

   @Szynka_013: Uwielbiam DC i Marvela więc każdy konkurs gdzie jest coś do zdobycia związanego z tymi "światami" jest dla mnie okazją na uwolnienie tych wszystkich pomysłów które mam w głowie :)
   Moje poczucie humoru pozwala mi" kontrolować chaos dnia codziennego" ,a dzięki temu ten świat nie wydaję się być taki zły:)
   Trzymam kciuki za Ciebie i za każdego kto bierze udział w tym konkursie, bo tak naprawdę najważniejsza jest zabawa ! Powodzenia

 • avangagat
  avangagat

  Pseudo: Strangelove

  Kostium: Cielisty, lateksowy, gładki. Bez żadnych otworów na oczy itp. Czarna peleryna. ッ

  Koszulina XL

  Pokaż wszystkie 3 odpowiedzi
 • James7xyz
  James7xyz

  Ja poszedłbym chyba w kierunku Assassynów. Chciałbym jakąś ładną, czarną pelerynę z kapturem zakrywającą twarz i maskę, tak aby w ciemności pozostać niezauważonym. Działałbym bardziej skrycie i wyrafinowanie, pod osłoną nocy. Moje imię brzmiałoby Azrael. L

 • furstic
  furstic

  Aurelio - backstory powiązane z jego pochodzeniem i wyjątkowo białym kolorem włosów.
  Jego przebraniem byłby kombinezon a'la motocyklowy stylizowany na biały garnitur.

  L

 • svdoku
  svdoku

  Biała Gejsza - to imię powtarzane jest na ulicach z ironią, lecz w głębi duszy każdy się go obawia. To jednak nie pseudonimu złoczyńcy powinni się bać, ale tego, kto się pod nim kryje. Sława wyprzedza Białą Gejszę, a jednak wiadomo o niej tak niewiele. Jak na gejszę przystało, maluje swoją twarz na biało, by wyglądać jak upiór - śmierć, która przychodzi tak łatwo. Srebrnym grzebieniem upina ciemne włosy w ciasny kok, narzuca na siebie czarne kimono, w pasie przewiązane czerwonym, kwiecistym pasem, za którym chowa niebezpieczne błyskotki. Najchętniej używa swojej katany, ale często posługuje się też ostrymi szpilkami, które umiejętnie wbija w swojego przeciwnika tak, by go unieruchomić lub nawet zabić. Po skończeniu pracy na miejscu zostawia zawsze kwiat wiśni - to jej znak rozpoznawczy. Jeśli myślicie, że jej jedynymi umiejętnościami są parzenie herbaty i zabawianie mężczyzn, to nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie. I lepiej żebyście się nigdy nie dowiedzieli, do czego zdolna jest Biała Gejsza, bo nawet nie zdążycie się tą wiedzą z nikim podzielić.
  Rozmiar L.

Powiązane

Seriale

Watchmen

Serial na podstawie klasycznych już komiksów DC Comics autorstwa Dave’a Gibbonsa i Alana Moore’a. Sama historia rozgrywa się 34 lata po zakończeniu komiksu, w alternatywnym …


Aktualności

„Watchmen” bez 2. sezonu?

„Watchmen" bazuje na komiksach wydawnictwa DC Comics, stworzonych przez Alana Moore'a, z rysunkami Dave'a Gibbonsa. Akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, …


Artykuły

Najlepsze seriale 2019 roku

„Chernobyl” / „Czarnobyl” (2019) Produkcja, która zdecydowanie podbiła nasze ekrany w 2019 roku. Dla rozczarowanych finałem „Game of Thrones” stała się nową nadzieją …