14
Konkursy

Całkiem niedawno HBO wyemitowało ostatni odcinek pierwszego sezonu „Watchmen”. Przypominamy, że przyszłość produkcji stoi pod znakiem zapytania ze względu na decyzję twórcy, Davida Lindelofa, który nie widzi potrzeby kontynuacji i nie zamierza pracować przy ewentualnych nowych epizodach.

„Watchmen” z pewnością okazał się powiewem świeżości wśród tytułów superbohaterskich. Serial spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno krytyków, jak i widzów – pojawił się zresztą na naszej liście najlepszych produkcji 2019 roku.

Tymczasem, dzięki uprzejmości stacji HBO, mamy do rozdania dwa egzemplarze komiksu „Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, na którego podstawie powstał serial. Dodatkowo możemy zaproponować cztery koszulki z „Watchmen”.

Zasady są bardzo proste. Żeby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe (nie trzeba się rozpisywać). Czas na to macie do 10 lutego do godziny 23:59. Wyniki ogłosimy w przeciągu 7 dni od zakończenia rywalizacji.

Pytanie konkursowe: w „Watchmen” policjanci zakładają maski i wymyślne przebrania, przyjmują też pseudonimy, żeby walczyć z przestępcami. Gdybyś mogła/mógł zostać jednym z policjantów w serialu, jaki strój i imię byś wybrała/wybrał? 

Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach poniżej (jeśli nie macie konta na portalu, rejestracja zajmuje dosłownie 2 minuty). Nie zapominajcie o podaniu rozmiaru koszulki – M, L lub XL.

Udział w konkursie organizowanym przez portal Serialomaniak.pl jest jednoznaczny z dobrowolnym przekazaniem swoich danych osobowych i oświadczeniem, że są one prawdziwe. Dane są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych, tj. wyłonienie zwycięzców oraz wysyłka nagród. Zgłaszając się do konkursu jednocześnie akceptujesz oświadczenie:

Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych portalu Serialomaniak.pl oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Komentarze

(14)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Fantazjusz
  Fantazjusz

  Janek Husar vel Polish Rooster (Polski Kogut)

  Imigrant z małej wsi pod Krakowem, który kilka dni po tym jak przybywa za ocean, udaremnia napad na bank. Doceniony,zdobywa honorowe obywatelstwo i zaczyna pracę w policji .

  Swój przydomek zyskuje dzięki temu iż pomimo niewielkiego wzrostu ( 165 cm ) jest bardzo waleczny,a na co dzień do pracy zakłada kurtkę ozdobioną kolorowymi piórami, przypominającą właśnie "upierzenie" koguta.
  Twarz Roostera pokrywa kamuflaż w jedynej słusznej konfiguracji barw... biało czerwonej. Ponadto na "środkowym palcu"prawej dłoni :) nosi stalowy sygnet z kolcem, który jest także nawiązaniem do ostrych pazurów koguta.

  Pozdrawiam i z racji tego że duży ze mnie chłop ,to poproszę koszulkę w rozmiarze XL :)

 • avangagat
  avangagat

  Pseudo: Strangelove

  Kostium: Cielisty, lateksowy, gładki. Bez żadnych otworów na oczy itp. Czarna peleryna. ッ

  Koszulina XL

  Pokaż wszystkie 3 odpowiedzi
 • James7xyz
  James7xyz

  Ja poszedłbym chyba w kierunku Assassynów. Chciałbym jakąś ładną, czarną pelerynę z kapturem zakrywającą twarz i maskę, tak aby w ciemności pozostać niezauważonym. Działałbym bardziej skrycie i wyrafinowanie, pod osłoną nocy. Moje imię brzmiałoby Azrael. L

 • furstic
  furstic

  Aurelio - backstory powiązane z jego pochodzeniem i wyjątkowo białym kolorem włosów.
  Jego przebraniem byłby kombinezon a'la motocyklowy stylizowany na biały garnitur.

  L

 • svdoku
  svdoku

  Biała Gejsza - to imię powtarzane jest na ulicach z ironią, lecz w głębi duszy każdy się go obawia. To jednak nie pseudonimu złoczyńcy powinni się bać, ale tego, kto się pod nim kryje. Sława wyprzedza Białą Gejszę, a jednak wiadomo o niej tak niewiele. Jak na gejszę przystało, maluje swoją twarz na biało, by wyglądać jak upiór - śmierć, która przychodzi tak łatwo. Srebrnym grzebieniem upina ciemne włosy w ciasny kok, narzuca na siebie czarne kimono, w pasie przewiązane czerwonym, kwiecistym pasem, za którym chowa niebezpieczne błyskotki. Najchętniej używa swojej katany, ale często posługuje się też ostrymi szpilkami, które umiejętnie wbija w swojego przeciwnika tak, by go unieruchomić lub nawet zabić. Po skończeniu pracy na miejscu zostawia zawsze kwiat wiśni - to jej znak rozpoznawczy. Jeśli myślicie, że jej jedynymi umiejętnościami są parzenie herbaty i zabawianie mężczyzn, to nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie. I lepiej żebyście się nigdy nie dowiedzieli, do czego zdolna jest Biała Gejsza, bo nawet nie zdążycie się tą wiedzą z nikim podzielić.
  Rozmiar L.

 • beathard
  beathard

  Gdybym była policjantką w świecie Watchmen, wybrałabym pseudonim Storm Flower. Strój byłby odpowiedni tematycznie - jednoczęściowy dopasowany kostium w kolorze szarego, burzowego nieba. Pozwoliłby on na wtopienie się w tło w mroku nocy, co umożliwiałoby śledzenie podejrzanych osób, ale także ukrycie się w zbyt niebezpiecznej sytuacji. Ponadto kostium byłby wyposażony w małe niewidoczne urządzenia, emitujące prąd wskutek zadania ciosu. Dzięki temu, walka z kilkoma osobami stawałaby się znacznie łatwiejsza i skuteczna. Wstrząs prądu byłby silny na tyle, aby obezwładnić przeciwnika na kilka minut w celu aresztowania, nie aby go zabić. Flower w nazwie odnosiłoby się do zapachu, jaki czujemy po burzy (petrichor), którym nasycony byłby kostium, aby osoby które ze mną zadrą, odczuwały niepokój za każdym razem, gdy w przyszłości dotrze do nich ten aromat - a więc po każdym deszczu.
  Rozmiar L

 • kubisz
  kubisz

  Pseudonim policjanta nie powinien być za bardzo napuszony, a strój udziwniony, bo wzbudzałyby tylko uśmiech politowania w kanaliach, których ma on ścigać. Nikt nie przestraszy się Nocnego Puchacza albo Siostry Noc tylko dlatego, że się tak nazwali. Albo gościa z jakimiś gadżetami na łbie. Ale lekki niepokój powinny wzbudzać, nie zaszkodzi. Swój strój wykonałbym z Vantablacku, najczarniejszego materiału, jaki dotąd powstał (choć podobno pogoń za najczarniejszą czernią poszła jeszcze dalej). Pseudo? Czarna Dziura raczej mogłaby być źle odebrana, więc może Chaos? Prosto, zwięźle i na temat. Choć właściwie wcale nie byłoby prosto. Zadbałbym, żeby nikt nie wiedział, czego można się po mnie spodziewać. Nie byłoby trudno, sam tego najczęściej nie wiem...
  Rozmiar L.

 • Venoxon
  Venoxon

  Strój czy pseudonim każdego policjanta ze względu na pełnioną funkcję powinien coś sobą reprezentować. Nie może to być nic banalnego, aby wyróżnić się na tle innych i zostać w głowach ludzi. Najlepiej też żeby było to coś chwytliwego, bo w ten sposób łatwiej trafić do dzieci. Gdybym mógł zostać jednym z policjantów w świecie Watchmen to nazwałbym się Świetlnięty. Technologia w tym uniwersum stoi na ogromnie wysokim poziomie, więc nie byłoby raczej żadnych problemów ze stworzeniem dla mnie kostiumu, który wystawiony na światło odbija je (i część wchłania) w celu oślepienia wrogów, a przy poruszaniu w ciemnościach emituje wcześniej pochłonięte światło. Nie byłoby szczególnie trudno z gromadzeniem światła skoro akcja rozgrywa się w słonecznej Tulsie.
  Koszulka rozmiaru L.

Powiązane

Seriale

Watchmen

Serial na podstawie klasycznych już komiksów DC Comics autorstwa Dave’a Gibbonsa i Alana Moore’a. Sama historia rozgrywa się 34 lata po zakończeniu komiksu, w alternatywnym …


Aktualności

„Watchmen” bez 2. sezonu?

„Watchmen" bazuje na komiksach wydawnictwa DC Comics, stworzonych przez Alana Moore'a, z rysunkami Dave'a Gibbonsa. Akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, …


Artykuły

Najlepsze seriale 2019 roku

„Chernobyl” / „Czarnobyl” (2019) Produkcja, która zdecydowanie podbiła nasze ekrany w 2019 roku. Dla rozczarowanych finałem „Game of Thrones” stała się nową nadzieją …