14
Konkursy

Zaledwie kilka dni temu wystartował drugi sezon „Legionu” – otwarcie serii, musicie przyznać, było mocne i jedynie zaostrzyło apetyt na więcej. By umilić wam oczekiwanie na kolejne odcinki, razem ze stacją FOX Polska przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym trzy osoby mogą zgarnąć świetną koszulkę, idealną dla fana „Legionu”:

Legion, sezon 2, serial, FX, FOX Polska, konkurs, koszulka

Co zrobić, żeby wygrać t-shirt? Wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Dajcie się ponieść fantazji i nas zaskoczcie – wybierzemy trzy najciekawsze komentarze, a ich autorzy zostaną nagrodzeni koszulkami. Konkurs potrwa do 19 kwietnia do końca dnia. Odpowiedzi, które zostaną opublikowane po wyznaczonym czasie, niestety nie będą brane pod uwagę.

PYTANIE KONKURSOWE: Gdybyś mógł/mogła na jeden dzień mieć zdolności któregoś z mutantów przedstawionych w serialu, to czyje i jakbyś je wykorzystał/a?

Czekamy na wasze odpowiedzi, jesteśmy pewni, że jak zwykle staniecie na wysokości zadania. Powodzenia!

Komentarze

(14)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • kuzikek
  kuzikek

  Najbardziej fascynuje mnie moc, którą posiada Ptonomy, które pozwala zmienić każde wspomnienie w nowy świat gotowy do eksplorowania. Każda osoba, którą spotyka na swojej drodze – w jednej sekundzie może niemal wejść w jej skórę i przejść dokładnie jej krokami całe życie. Otwiera to wiele możliwości by poznać historię i doświadczenia innych ludzi. Również w perspektywie historycznej – możliwość odegrania scen historycznych, dzięki styczności z ostatnimi świadkami tejże historii. Oczywiście, pojawia się zagrożenie zatracenia się we wspomnieniach, aczkolwiek, kto z nas nie potrzebuje czasami takiego zatracenia?

 • BonaJane
  BonaJane

  Wybrałabym moc Sydney co prawda gdyby dało się ją jakoś bardziej kontrolować byłaby ona bardziej przydatna, ale jej obecna wersja też nie jest zła. Jej moc ma wiele możliwości. Zaczęłabym od wspomnianej już możliwości zmiany płci. Wydaje się to być dośc ciekawym doświadczeniem.W życiu prywatnym mogłoby się to przydać na sprawdzianach. Zamienić się z kimś ciałami, żeby napisał za mnie test (oj podstawówki o czymś takim marze :)
  Dodatkowa taka moc pozwoliłaby mi poznać pytania na odpowiedzi gnębiące mnie od lat. Znacie te tabliczki wstęp tylko dla upoważnionych? Zawsze zastanawia mnie co jest za drzwiami. Chętnie zaminiłabym się ciałem z osobą upoważnioną zwiedziła placówke i dalej. W taki sposób zwiedziłabym różne fabryki, sejm, pokój nauczycielski, zajezdnie tramwajów i wszystkie inne miejsca, o których można tylko pomyśleć.
  Jako wisienka na torcie Zaminiłabym się z okropnie bogatą osobą i przez chwilę żyła w luksusie jak miliarderka. Willa z basenem musi być ;)
  Pozdrawiam

 • Seweryn_Dabrowski
  Seweryn_Dabrowski

  Hmm... Przeglądając odpowiedzi moich poprzedników, zauważyłem pewną ciekawą rzecz... "Wybrałbym bohatera X, ponieważ ma najpotężniejsze moce" czy "Najlepiej byłoby mieć moce Y - Zmieniłbym świat...". Chociaż, nic do nich nie mam (możliwość wyrażania się w kulturalny sposób o popkulturze, to ogromne dobrodziejstwo współczesnego świata :D ), to mam wrażenie, że coś wszystkim "umknęło"... No, bo gdybyśmy mieli możliwości użycia mocy jakiegokolwiek bohatera z serialu Noah Hawley'iego, to czy nie wykorzystalibyśmy jej do ułatwienia sobie naszego codziennego życia? Tak, tak... Mówię oczywiście o "zdolnościach", jakie posiada(ją?) Kerry oraz Cary.

  Może wspomniani mutanci, nie "dzierżą" mocy, która "wysadziłaby" Ziemie, ale i tak... rządzą. Zastanówmy się, czy zdolność "rozdwajania się", nie rozwiązałaby problemów z naszym najgorszym wrogiem - czasem? Nie tylko (wreszcie) byśmy ze wszystkim zdążyli, ale i moglibyśmy wykonywać wiele czynności w oddalonych od siebie miejscach! Takie codzienne obowiązki, jak: praca oraz nauka "szłyby" dwa razy szybciej! :D Warto również wspomnieć, że w trudnych sytuacjach, zawsze mielibyśmy przy sobie drugą (? ;]) osobę.

  Te nieliczne przykłady, tylko pokazują, jak można wykorzystać (zdawałoby się niezbyt potężne moce) w fantastyczne i przemyślane sposoby. No bo... czy czasami, to właśnie nie te "przyziemne" rzeczy potrafią sprawić nam radość?

  Uff... Troszkę się rozpisałem, ale jeśli mój fanboy'owski wywód przeczytała choć jedna osoba, to już będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! ^^

 • kluczek23
  kluczek23

  Mogąc wykorzystać czyjeś moce wybrałabym Ptonomy'ego - nie musiałabym się tego dnia martwić, że czegokolwiek zapomnę albo zastanawiać się nad rzeczami z przeszłości. A do tego posiadałabym niezwykłą zdolność dla serialomaniaka - przez cały dzień pamiętałabym wszystkie wątki serialowe jakie w życiu widziałam - a trochę tego było i coraz częściej wydaje mi się, że połowy rzeczy już nie pamiętam. Dodatkowo mogłabym w każdej chwili wrócić do dowolnego odcinka i obejrzeć go jeszcze raz, nie musząc mieć pod ręką żadnego sprzętu. Rewatch na żądanie, podczas nudnego wykładu na uczelni? Jak najbardziej możliwe! Odkrycie ulubionego guilty pleasure znajomych? Do zrobienia!

 • mosterdziej
  mosterdziej

  Lenny Busker VEL Amahl Farouk AKA Shadow King - oj, ile bym dał za to, by potruć trochę życie innym. :) Moc Shadow Kinga sprawiłaby, że byłbym niemalże nieśmiertelny, bo żyjąc w formie astralnej, przejmowałbym kolejne, potrzebne do spełnienia moich złowieszczych pragnień ciała, ot chociażby poczuć się, jak to być np. u władzy, nie tylko dla samych psikusów. Mało dusz w tym szarym świecie byłoby w stanie się oprzeć mojej niewyobrażalnej potędze. Tylko sobie wyobraźcie! Żyć, nie umierać! Oh... wait...

 • Wojtula
  Wojtula

  Chciałbym skorzystać z mocy Wallaca. Dzięki jego mocy pamiętałbym każdą rozmowę i wydarzenie w moim życiu i wtedy założyłbym się z nieświadomymi mojej mocy przyjaciółmi, że będę pamiętał jakieś nasze wspólne przeżycie, coś czego normalnie za nic bym nie pamiętał. Dzięki wygranym zakładom miałbym zapewnione kebaby na co najmniej tydzień, i tak dzięki małemu podstępowi zaoszczędził bym trochę pieniędzy, a ile szczęścia by było dzięki wygranemu jedzonku.

 • Glock
  Glock

  Chciałbym wykorzystać moce Sydney. Jedną z rzeczy, które pozostają niemożliwe jest zmiana płci, w ten pełen sposób. Chciałbym po prostu poznać zachowania kobiet, sposób postrzegania świata od tej drugiej strony, wpływ hormonów i takie tam. Sprawdzić czy przysłowiowe "domyśl się, nie wiem, rób jak chcesz" też i w tym przypadku by występowały. Wtedy w każdej dyskusji z kobietą, że nie wiem jak to jest byłbym w stanie stwierdzić, że owszem, wiem. Może też zamiana ciał zadziałałaby w drugą stronę i dziewczyna, z którą się zamieniłem zobaczyłaby jak wygląda świat z perspektywy męskiej i też lepiej by wszystko rozumiała.

 • Wiktoria
  Wiktoria

  Z serialu najbardziej zaimponowały mi zdolności Sydney.
  Będę realistką. W prawdziwym świecie nie ma czegoś takiego jak dobrzy i źli ludzie.
  Są tylko ludzie o różnych charakterach. Nikt nie jest do końca fałszywy,
  dlatego nie mam zamiaru upokarzać kogoś lub mścić się. Moim zamiarem jest danie ludziom LEKCJI.
  Gdybym miała możliwość zamieniania się świadomością z drugą osobą co bym zrobiła?
  Odpowiedź pewnie wydaje się oczywista. Mogę robić absolutnie wszystko, bez konsekwencji! Nieprawdaż?
  Niestety poczucie winy za NIE podążanie za sumieniem zniszczyłoby mnie,
  dlatego: Wykorzystałabym tę moc do naprawiania zachowań oraz cech ludzi.
  Choć czasu dużo nie dostałam, plan jest w miarę prosty:
  Zamieniłabym się ciałem z osobą samolubną/narcystyczną, aby zobaczyła świat z poza jej/jego kręgu.
  Byłaby to idealna lekcja dla niej.

 • LaMante
  LaMante

  Wybrałbym moce Davida. Prawdopodobnie jest on mutantem czwartego poziomu jak jego ojciec a może i piątego jak Phoenix(w to wątpię ale serial może mnie zaskoczyć), jeżeli opanowałbym jego moce które według tego co można zobaczyć w serialu nie ograniczają się tylko do telepatii to mógłbym żyć praktycznie bez ograniczeń.

 • Softer
  Softer

  Gdybym musiał wybrałbym moce Syd.Zawsze ciekawiło mnie jak to by było zmienić na jakiś czas swoją płeć.Można by wykorzystać tą moc do ciekawych eksperymentów społecznych.Mógłbym też zamienić się miejscem z jakąś ważną osobę by zrobić coś dobrego dla świata.Na pewno pomogłoby też zrozumieć świat kobiet i ich potrzeby.Może wtedy potrafiłbym wytłumaczyć innym mężczyznom o co im naprawdę chodzi i jak je zadowolić.A i kobieta w moim ciele mogłaby się pewnie czegoś nauczyć.

Powiązane

Seriale

Legion

Serial oparty na serii komiksów o grupie X-Men. David Haller od kilku lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ stwierdzono u niego schizofrenię. Po spotkaniu …