Konkursy

Pora na rozwiązanie konkursu, w którym jedna osoba mogła wygrać dowolną rzecz z asortymentu sklepu fshngolden.pl, oferującego bluzy i koszulki z popularnych seriali. Zwlekaliśmy z wynikami niemal do ostatniej chwili, bo zgłoszeń nie brakowało i naprawdę trudno było wybrać tylko jedną najlepszą odpowiedź.

Z przyjemnością ogłaszamy, że nagroda wędruje do Wiktorii Staniszewskiej:

@Staniszewska:

Lista obejrzanych przeze mnie seriali jest strasznie długa, ale szczególnie jedna produkcja wysuwa się na pierwszy plan — Sense8!
Występująca liczba w tytule [8] ma za zadanie na początku uświadomić widza, ile osób zostało obdarzonych nieprawdopodobną zdolnością. Każda z nich [tych osób] może telepatycznie kontaktować się z pozostałymi. Mało tego zazwyczaj w kryzysowych sytuacjach może przywołać do swojego ciała kogoś innego, aby skorzystać z jego zdolności. Wszyscy są porozrzucani po różnych częściach świata, ale mają jeden cel — pokonanie wspólnego wroga.
Wybrałam Sense8, ponieważ ta produkcja była wstanie nauczyć mnie najważniejszych wartości:
- niezastąpionej przyjaźni — na początku bohaterowie byli do siebie sceptycznie nastawieni, ale z czasem ich przyjaźń zaczęła rozkwitać do takiego stopnia, że byli w stanie poświęcić dla siebie najcenniejszy skarb, czyli własne życie. Samo to, że stali się rodziną, a mają zupełnie inne poglądy, jest przykładem prawdziwej przyjaźni.
- tolerancja — zauważyłam, że postacie są różne [pod względem orientacji; koloru skóry; pracy, którą wykonują; finansowym oraz społecznym; narodowościowym], ale każdy nawzajem sobie pomagają oraz wspierają. Same słowa wypowiedziane przez jednych z bohaterów [JESTEM CHYBA TAKI JAK TY ANI LEPSZY, ANI GORSZY, BO NIKT NIE JEST I NIGDY NIE BĘDZIE TAKI SAM JAK TY LUB JA] zmusiły mnie, abym przemyślała, czy nie oceniam i wystarczająco akceptuję innych.
Oczywiście pomijając wartości, warto wspomnieć o cudownej różnorodności bohaterów [w tym właśnie tkwi ich wyjątkowość]. Na początku są przedstawiani przez pryzmat stereotypów, ale wchodząc w dalsze odcinki, można śmiało zauważyć, że każdy z nich znowu jest inny. Na przykład pod maską twardzieli kryję się krucha kobieta.
Muszę jeszcze napisać o tym, że cudowne sceny są podkreślane przez autentyczność, ponieważ kadry były kręcone w naturalnych miejscach jak na przykład Islandia czy Indię.
Mogłabym pisać więcej, ale jest zbyt mały limit literek.…

Zwyciężczynię prosimy o kontakt na redakcja@serialomaniak.pl w celu przekazania danych do wysyłki i, przede wszystkim, wyboru nagrody. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.