15
Konkursy

Już niedługo premiera ostatniego odcinka „Adventure Time” („Pora na przygodę!”). Finał na antenie Cartoon Network będziecie mogli obejrzeć w sobotę 20 października o godzinie 9:40 – w ramach całodobowego maratonu emisja odbędzie się również o 13:10, 16:40, 21:00 i 23:40 oraz w niedzielę 21 października o 2:20, 3:10 i 8:45. Oczywiście wasza przygoda z tym serialem wcale nie musi się już kończyć, co na pewno ułatwi wam ten konkurs. Do wygrania aż 12 poduszek podróżnych nawiązujących do animacji.

Adventure Time, Pora na przygodę, finał, bajka, animacja, kreskówka, poduszki, Cartoon Network, konkurs

Żeby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Czas na to macie do 19 października do godziny 23:59. Dzień później, 20 października, czyli w dniu emisji finałowego odcinka „Adventure Time”, ogłosimy wyniki. Wygrywa aż 12 osób, dlatego szanse są ogromne.

Pytanie konkursowe: który z mieszkańców krainy Ooo jest twoim ulubionym bohaterem i dlaczego?

Udział w konkursie organizowanym przez portal Serialomaniak.pl jest jednoznaczny z dobrowolnym przekazaniem swoich danych osobowych i oświadczeniem, że są one prawdziwe. Dane są przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych, tj. wyłonienie zwycięzców oraz wysyłka nagród. Zgłaszając się do konkursu jednocześnie akceptujesz oświadczenie:

Oświadczam, że zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej oraz informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych portalu Serialomaniak.pl oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Komentarze

(15)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • blue42
  blue42

  Moja ulubiona postać pochodzi z krainy Ooo z dawnych lat, to znaczy z czasów kiedy dopiero powstawało Słodkie Królestwo. To oczywiście Shoko, czyli jedno z poprzednich wcieleń Finna, które komunikuje się z nim jako duch, by móc załatwić niedokończoną sprawę i znaleźć spokój.

  Shoko nie miała lekkiego życia, okaleczona i porzucona przez rodziców, pozostawiona sama sobie. Musiała sobie radzić, nawet jeśli oznaczało to kradzież i złamanie zaufania jedynej osoby, która traktowała ją dobrze i której na niej zależało, Królewny Balonowej. Mimo tragicznej śmierci i wielu lat niespokojnego istnienia jako duch, Shoko wreszcie może odpokutować dzięki pomocy Finna, który oddaje Bonnibel dawno skradziony amulet.

  Historia Shoko jest krótka, ale tak jak i wiele innych krótkich historii w Porze na przygodę bardzo porusza i pokazuje ciekawą postać, której los jest mocno uformowany przez okoliczności; która musi znaleźć w sobie siłę, by ostatecznie przejąć nad nim kontrolę i pogodzić się ze sobą. I to jest właśnie to, co jest piękne w tej kreskówce!

 • Rybka
  Rybka

  Król jest tylko jeden! A jego atrybutem jest lód. To moja ulubiona postać serialu. Czarny charakter, którego celem (na pierwszy rzut oka) jest porywanie księżniczek. Ciekawa pasja, która przeradza się w sens życia, ugruntowana jest jednak poważniejszym problemem. Lodowy Król jest bowiem ogromnym samotnikiem. To właśnie przez fakt, że ta postać jest niejednoznaczna, wielowymiarowa, mogąca się wciąż zmieniać i ewoluować, przyciąga najwięcej mojej uwagi. Fakt, że Lodowy Król nie nosi majtek jest tylko dodatkowym atutem i ciekawostką!

 • Ligo
  Ligo

  Moim ulubionym bohaterem jest najbardziej przerażająca i upierdliwa postać serialu, która pojawiła się zaledwie w jednym odcinku. Mowa oczywiście o Duchu Muchy, który postanowił zemścić się Jake’u ponieważ ten nie pozwolił jeszcze żywej musze dojeść zupy z ogromnego gara. Rozświetlający mroki latający duch muchy to utrapienie tych, którzy bez namysłu mordują słabszych od siebie. I nie ważne, że Jake miał zły dzień, że zespół niespokojnej nogi denerwował go do granic. Zabił, a następnie musiał ponieść tego konsekwencje. Duch Muchy uzbrojony w kosę próbował za wszelką cenę uprzykrzyć życie Jake’owi, ale nie tylko jemu. Rykoszetem oberwało się również Finnowi i innym duchom mieszkającym w domu. Szkoda tylko, że nie mogliśmy zobaczyć jak Duch Muchy robi czarne kupki na duszy – te domysły Jake już na zawsze pozostaną domysłami.

 • Ela Wiśniewska
  Ela Wiśniewska
  @loveandcherries

  Moją ulubioną postacią jest Marcelina. Jest zamknięta w sobie, ale bardzo troszczy się o ważne dla siebie osoby, dlatego bardzo się z nią utożsamiam. Podziwiam jej odwagę i gotowość do poświęcenia wszystkiego dla szczęścia innych. Jej postać nadaje głębii temu serialowi (ma warstwy tak jak Shrek i cebula xD)

 • Zuzanna Gdowska
  Zuzanna Gdowska
  @horoak

  Moją ulubioną postacią jest Marcelina. Głównie dlatego, że dość mocno przypomina mnie, ale też dlatego że czuję jakąś więź do Marceliny chociaaż nawet nie wiem czemu :p

 • Aleksandra Szafarowicz
  Aleksandra Szafarowicz
  @Alex

  Moją ulubioną postacią, którą pokochałam od pierwszego odcinka jest pies Jake. Uwielbiam go, ponieważ jest przezabawną, uroczą, a nawet czasami niezdarną postacią. W momencie, gdy przytrafia się mu i Finn'owi jakaś nieszczęśliwa przygoda, potrafi go pocieszyć i wesprzeć. Jest odważny i waleczny, potrafi przełamać swoje słabości dla dobra przyjaciół. Nie tylko jest barwną postacią, ale naprawdę ciekawą. Kto by pomyślał, że Jake to nie jest jak się wydaje na pierwszy rzut oka zwyczajny pies, lecz taki, który posiada magiczne moce jak rozciąganie się, czy wzrost do ogromnych rozmiarów. Jest to sprawką tego, iż jest kosmitą! Myślę, że Jake jest zawsze sobą i dobrze mu z tym, mówi to co myśli. Doceniam go za jego prostotę bycia. Na pewno można powiedzieć, że wzbogaca cały serial. <3

 • Bartek Bartkowiak
  Bartek Bartkowiak
  @Bartolomius

  Wybór jednej ulubionej postaci z krainy Oo to nie lada wyzwanie . Mój wybór może się wydać banalny gdyż w końcu mowa o głównym bohaterze czyli człowieku Finnie . Wybrałem go ze względu na jego wrodzony optymizm , który nie raz poprawił mi humor i dał natchnienie podczas słabszego dnia. Człowiek Finn to również dziecięca niewinność, która wraz z rozwojem serialu przeradza się w swojego rodzaju dorosłość. Obserwacja tego jak Finn zmieniał się na przestrzeni sezonów sprawiła,że dostrzegłem drugie dno w tym serialu , który tak samo jest kierowany do dorosłych jak i do dzieci.
  Kończąc ten przydługi monolog chciałem powiedzieć ,że Finn stał się moją ulubioną postacią przez to ,że każdy z nas jest badz próbuje być takim Finnem-dobrym człowiekiem

 • starsailor_2910
  starsailor_2910

  Moją ulubioną bohaterką jest Królewna Balonowa! Pamiętam, gdy obejrzałam PNP miałam dwanaście lat, a może nawet i mniej to byłam pewna, że Królewna Balonowa jest uroczą, głupiutką postacią, ale nie! Okazała się być jedną z najmądrzejszych postaci i także jedną z tych, które stawiają na swoim. Nie powiem... zauroczyło mnie to. Chciałam być jak ona. No i kolorem Balonowej jest różowy, który jest moim ulubionym kolorem od najmłodszych lat.

 • DZASTI123
  DZASTI123

  Wybierając ulubieńca spośród mieszkańców krainy Ooo stawiam na Guntera (Gienia) - ten niewinny pingwinek tylko wygląda grzecznie. W środku skrywa się starożytny kosmita, który kiedyś pragnął osiągnąć wielką władzę nad światem. Dlatego też nikogo nie powinno zaskoczyć jak uzdolniona to postać i ile rzeczy potrafi czasem zrobić (wydawałoby się, że przypadkowo, a może niekoniecznie). Jego "służba" u Ice Kinga (Lodowego Króla) może skrywać w sobie ukryty cel, choć nie sposób nie zauważyć jego miłości i oddania. Do tego kto by nie chciał mieć takiego zwierzaczka, a przede wszystkim przyjaciela jak Gunter!

 • TajemniczaZielonaFasola
  TajemniczaZielonaFasola

  Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Abraka-Daniel! Mag z prawdziwego zdarzenia, mający magię we krwi (a przynajmniej w imieniu)! Zaklęcie pozwalające zmieniać kolory (i to nie wyłącznie swoje) jest zdecydowanie niedoceniane przez wiele osób. Sama postać Abraka-Daniela pokazuje również, że aby wiele osiągnąć (a osiągnął wiele - wyszedł zwycięsko z magicznej bity z samym Lodowym Królem!) nie musisz być wielkim bohaterem, czasem możesz być tchórzliwy i bojaźliwy, a przeciwieństwa losu będziesz w stanie pokonać zamieniając rzeczy w motyle (i te rzeczy, będące motylami, zamieniać z powrotem w rzeczy, jakimi były, zanim stały się motylami)!

Powiązane

Seriale


Aktualności