15
Artykuły

Jak powiedziałby Andrzej Twarowski, komentator NC+: „Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy”. Witajcie w serwisie Serialomaniak.pl, domu wszystkich – nomen omen – serialomaniaków.

Twórcą portalu, na którym właśnie się znajdujecie, jest Krzysztof Żegliński. W roku 1999 założył Grupę Hatak (przez 11 lat będąc jej szefem), w roku 2003 – Hatak.pl (aktualnie naEKRANIE.pl), w roku 2006 – Napisy24.pl, teraz przyszła kolej na Serialomaniaka. Wśród właścicieli strony można też wyróżnić zapewne doskonale wam znaną Monikę Zastawną. Sylwetki pozostałych osób zarządzających Serialomaniakiem znajdziecie pod tym adresem.

Będziecie mogli u nas przeczytać teksty między innymi Joanny Brom z WannaPelnaZombie.pl, Moniki Doerre, redaktor naczelnej OstatniaTawerna.pl i eFantastyka.pl, Ilony Deki z Chillife.pl, Karoliny Sypniewskiej z GeekKochaNajmocniej.pl i Ewy Anity Zielińskiej z Rykoszetka.com. 

Ponad rok trwało planowanie ścieżki, jaką chcemy iść, tworzenie redakcji, pisanie kodu (jest w pełni autorski) i projektowanie layoutu. Istotną częścią przedsięwzięcia jest nasza facebookowa grupa. Aktualnie należy do niej kilkanaście tysięcy żywo zainteresowanych serialami osób. Zero spamu, interesujące dyskusje, rzetelna moderacja. Wartość tej społeczności docenił między innymi Warsaw Comic Con, nawiązując z nami współpracę – jeszcze przed startem serwisu.

Skoro o społeczności mowa, zamierzamy zaprojektować na stronie dość rozbudowany system. Na razie widzicie tylko jego zalążek: encyklopedia z ponad 20 tysiącami produkcji, spersonalizowana ramówka, wykaz skasowanych/„przedłużonych” seriali, prywatne wiadomości, powiadomienia o odpowiedziach na komentarze, ocenianie seriali i oznaczanie ich jako ulubionych. To już jest. Chcemy też wprowadzić rangi użytkowników i możliwość zdobywania punktów za określone działania, takie jak napisanie minirecenzji (będą moderowane), napisanie komentarza, przygotowanie quizu. Zresztą quizy pojawią się na stronie już niebawem, początkowo jednak będą mogli je tworzyć tylko redaktorzy.

Co więcej? Oczywiście teksty.

 • newsy
 • publicystyka
 • recenzje
 • „topki”
 • wywiady

Jeśli chcecie bawić się razem z nami, zapraszamy. Chętnie powitamy w naszych progach nowych redaktorów, korektorów i grafików.

Julia Deja, redaktor naczelna
Krzysztof Żegliński, wydawca

 

Komentarze

(15)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • GieKa
  GieKa

  Wydaje mi się że dział Ramówka lepiej by wyglądał w takiej postaci https://www.pogdesign.co.uk/cat/ Cały miesiąc na jednej stronie.

  • Kira Leśków
   Kira Leśków
   @kira_leskow

   @GieKa: Tak właśnie będzie wyglądał — wszyscy się zachwycają tym kalendarzem, my również :-)

 • Claptone
  Claptone

  Też myślę, że forum to mogłaby być dobra idea, warto chyba ją przemyśleć. Fora wcale nie odeszły i nie brak im życia, odpowiednia reklama i stworzylibyśmy duże i żywe miejsce, które cieszyłoby każdego z nas. Brakuje tego bardzo w sieci i wiem, że wielu fanów seriali nie ma się gdzie podziać i z kim o nich pogadać, a facebook to chyba nie do końca jest dobre miejsce na to. I żałuję, że pewnie to nie nastąpi. Dzięki za to miejsce tak czy inaczej, z mojej perspektywy niestety za dużo jest bieli naprawdę mocno świecącej po oczach, sympatycznie byłoby, gdyby powstała ciemna skórka.

 • Aslain
  Aslain

  Szkoda że nie można używać logowania z hataka (tak wiem zmienili nazwe) ;) Musialem na nowo tu konto zakladac mimo iz interfejs i wszystko wyglada niemalze identycznie.

 • kesbet
  kesbet

  Trzymam kciuki za sukces! Grupa Hatak i niezapomniane lata z SG1 - wspomnienia, do których często wracam :)

 • Smartek
  Smartek

  Forum to rewelacyjny pomysł, koniecznie musi coś powstać!

 • DOŚKA
  DOŚKA
  @faiithfully

  Cieszę się, że mogę dołączyć do takiej super strony, świetny pomysł! Powodzenia!

 • Lukasz
  Lukasz

  Powodzenia! Trzymam kciuki! Oby moderacja szybko i sprawnie działała! Daję Wam szansę i aż się zalogowałem :D

 • GieKa
  GieKa

  Moim zdaniem jakieś forum by się przydało. Niby są fejsbuki ale to nie to samo.

  2 odpowiedzi