Artykuły

Chociaż moje ostatnie zakończenie roku szkolnego było chyba siedem albo sześć lat temu, doskonale pamiętam tą nutkę ekscytacji podczas ostatniego dzwonka albo w momencie odbierania nie tak znowu dobrego świadectwa. Wakacje były wtedy najbardziej wytęsknioną rzeczą na świecie, nawet jeśli miałam spędzić je w domu.

Dzisiejsza TOP-ka dotyczyć będzie najlepszych wakacyjnych przygód, których doświadczyli bohaterowie niniejszych seriali. Mam nadzieję, że stanie się ona motywacją do nadrobienia tych pozycji, o ile ich jeszcze nie widzieliście.

11. “Friends” / „Przyjaciele”, sezon 3 odcinek 25 “The One At The Beach” (1994-2004)

Phoebe dowiaduje się, że jej mama, która zmarła przed wieloma laty, wcale nie była jej biologiczną matką. Nie może sobie z tym poradzić, a więc najrozsądniejszą opcją wydaje się być ta jedna: odwiedzenie kobiety, która ją urodziła. A że kobieta mieszka nad morzem… Wiadomo, że jedzie z nią cała ferajna. Śmiechom nie było końca, bo ten wyjazd przyprawił tytułową szóstkę przyjaciół o wiele śmiesznych (może nie dla wszystkich) sytuacji. Nowa partnerka Rossa, „ta sytuacja, o której nie będziemy nigdy rozmawiać”, aż w końcu Joey, który zasypia w piachu, a przyjaciele dorabiają mu syrenie, kobiece kształty. Moje ulubione odcinki.

Serial dostępny na platformie Netflix.


10. “Modern family” / „Współczesna rodzina”, sezon 1 odcinek 23 “Hawaii” (2009-)

Jay na wyjazd na Hawaje ma jeden jedyny plan. Odpoczynek. Tego mu brakuje najbardziej. Kocha swoją rodzinę, to prawda, ale ma jej już dosyć, więc tym razem odpocznie, tak porządnie. No, oczywiście rzeczywistość ustawia te jego plany w szeregu. Bo na wakacje wybiera się, ups, niespodzianka, cała rodzina. Phill chce sprawić, by ten wyjazd był dla Claire niezwykle romantyczny. Oczywiście znając Phila można samemu dopowiedzieć sobie resztę historii. W międzyczasie Mitchell i Cameron nie mogą się dogadać odnośnie tego, jak spędzić wolny czas, a młodzież, młodzież, no cóż. Wpada w kłopoty, jedne za drugimi. Czy kogoś to dziwi?

Serial dostępny na platformie HBO GO.


9. “Gilmore girls”/ „Kochane kłopoty”, sezon 2 odcinek 4 “The Road Trip to Harvard” (2000-2007)

Lorelai zrywa zaręczyny, a że za bardzo nie chce konfrontować się po tym fakcie ze znajomymi, postanawia wybrać się z Rory na wycieczkę. A dokładniej na wycieczkę ku Harvardowi, w trakcie której nie tylko śpią w jakichś szemranych hotelach, ale i przeżywają podróż swojego życia. W międzyczasie kobieta zdaje sobie sprawę z kroku milowego swojej córki i postanawia, że to najwyższa pora na spełnianie marzeń, ale tych własnych. Może otworzenie własnego hostelu?

Serial dostępny na platformie Netflix.


8. “Modern family” / „Współczesna rodzina”, sezon 9 odcinek 1 “Lake Life” (2009-)

Wszelkie próby zjednania rodziny wykonywane przez Jaya nie wychodzą za dobrze. Nestor rodu tym razem z własnej woli postanowił spędzić wakacje z całą rodziną. Wyjątkowo - bo nad jeziorem, gdzie wszyscy mieli się tylko opalać, odpoczywać i spędzać ze sobą czas. A wyszło, wiadomo, jak zawsze. Cameron musiał unikać słońca, Mitchell chciał się rozerwać, a Phil i Clare pobyć ze sobą. Młodzież, puszczona w samopas, również dobrze narozrabiała, chociaż mieli okazję pokazać swoją dorosłą i “odpowiedzialną” część.  Bohaterowie za bardzo nie odpoczęli, ale chociaż mieli piękne widoki, morze, jezioro i siebie nawzajem!

Serial dostępny na platformie HBO GO.


7. “Girls”/ „Dziewczyny”, sezon 3 odcinek 7 “Beach House” (2012-2017)

Marnie zaprasza dziewczyny do spędzenia weekendu w domku na plaży jej matki, ale cóż, jej perfekcjonizm staje się duszący dla innych; Hannah wpada na Elijaha i jego przyjaciół oraz zaprasza ich do siebie. Oczywiście zanim noc dobiega końca, dziewczyny kłócą się ze sobą jakiś milion razy, ale rankiem są już super pogodzone.

Serial dostępny na platformie HBO GO.


6. “New girl” / „Jess i chłopaki”, sezon 3 odcinek 1, “All in” (2011-2018)

Po ślubie Cece Nick i Jess postanawiają spędzić ze sobą trochę czasu. Zastanawiają się, gdzie odbyć swoją szaloną podróż już jako małżeństwo i wybór pada na, uwaga, Meksyk. Oczywiście ani Jess ani tym bardziej Nick nie byliby sobą, gdyby nie wmieszali się w jakieś dziwne rzeczy czy sytuacje. Koniec końców wychodzą z tego obronną ręką, ale co najedli się strachu, to ich! Aż przypomniałam sobie, jak bardzo tęsknię za tym serialem.

Serial niedostępny w serwisach streamingowych.


5. “Is it fall yet” Daria (2000)


Pamiętacie animowany serial „Daria”?  Chociaż „Is it fall yet” to tytuł filmu o tej samej bohaterce, postanowiłam umieścić go w tym zestawieniu dlatego, że jego akcja ma miejsce między dwoma odcinkami serialu („Dye! Dye!  My Darling” i „Fizz Ed”) a przede wszystkim – opowiada o letniej przygodzie bohaterki. Daria nie ma zupełnie w planach wyjazdu na obóz artystyczny, ale że pokłóciła się ze swoją przyjaciółką, a później zerwała z chłopakiem (byłym swojej przyjaciółki), postanawia ją na tym obozie odwiedzić. Niby następnego dnia ma wrócić do domu, ale po tym jak dziewczyny najpierw rzucają się sobie do gardeł, a później w akcie wybaczenia wieszają się sobie na szyi, wszystko idzie w niepamięć. Obóz artystyczny oraz impreza, która miała się odbyć w okolicy sprawiają, że dziewczyny chcą spędzić ze sobą więcej czasu, skoro już się pogodziły.

Film niedostępny w serwisach streamingowych.


4. “Mad men”, sezon 6 odcinek 1, “The Doorway part 1, 2” (2007-2015)

Nie ma to jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Chociaż Drapers wyjeżdża w interesach, postanawia wziąć ze sobą Megan, by mogli spędzić ze sobą trochę czasu. Wspólne plażowanie, czytanie książek, a w nocy… Drapers  idzie do baru, w którym trwa czyiś wieczór kawalerski, a sprawy przybierają dziwny obrót, gdy obcy mężczyzna rozpoznaje w nim swojego świadka i zaprasza go na swój ślub. Well, na Hawajach dzieją się różne rzeczy, a może to te tak zwane „interesy”? Tak czy siak, na Hawaje chętnie bym się przeleciała.

Serial dostępny na platformie Netflix i HBO GO.


3. “Gossip girl” / „Plotkara” , sezon 4 odcinek 1,  “Belles de Jour” (2007-2012)

Wakacje zawsze kończą się szybciej, niż można by się spodziewać. Kiedy dodatkowo od następnego roku szkolnego zaczyna się college, presja by spędzić ten czas jakoś wyjątkowo się powiększa. Serena i Blair swoje ostatnie dni „wolności” spędzają więc w Paryżu, chodzą na randki z przystojnymi Paryżaninami,  próbują unikać czytania „Plotkary”, aż w końcu cieszą się tym ostatnim wspólnie spędzonym czasem. No powiem wam, miłość do „Plotkary” nie maleje, a na myśl o Paryżu w ich wydaniu… Jechałabym!

Serial dostępny na platformie Netflix.

2. “Full House” / „Pełna Chata” sezon 6 odcinek 23-24 “The House Meets The Mouse” (1987-1995)

Wakacje i wycieczki to jednak nie tylko przyjemności. Czasem i zwykła podróż do Disneylandu może przybrać zupełnie inny bieg, na przykład wtedy, gdy w gąszczy karuzeli i innych rozrywek ginie małe dziecko. Wszystko się jednak dobrze kończy, a wypad do Paryża na pewno zapada wszystkim głęboko w pamięci. Co prawda nie jestem już dzieckiem, ale znów – Paryż, wakacje, Disneyland… No wybrzydzać to nie ma co.

Serial dostępny na plaformie Netfix.


1. “The Office”/ ”Biuro” sezon 8 odcinek 15 “Tallahassee” (2005-2013)

Nie wiem, czy wyjazd w ramach pracy można uznać za wyjazd wakacyjny, niech jednak będzie. Bohaterowie oprócz załatwiania ważnych rzeczy mieli trochę czasu, by spędzić go ze sobą i kiedy nie zajmowali się na przykład wymyślaniem i wkopywaniem kogoś w kłopoty (na przykład udawane morderstwa), chociaż opuścili swoje miejsce pracy. A to już coś – bo przecież w końcu nie liczy się to, gdzie się jedzie i w jakim celu, a z kim… Mam rację? 

Serial dostępny na platformie Amazon Prime Video.

Drodzy uczniowie! Korzystajcie z wakacji ile wlezie. Śpijcie, oglądajcie, czytajcie i próbujcie częściej wychodzić z pokoju. Nie martwcie się upływającym czasem, on i tak mija za szybko. Nadrabiajcie seriale… I byle do września!

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Mad Men

W serialu ukazane jest życie Dona Drapera, dyrektora kreatywnego agencji reklamowej Sterling Cooper. Mężczyzna zrobi wszystko, by odnieść sukces, jednak tajemnice …Modern Family

Serial opowiada losy trzech różnych, jednak spokrewnionych ze sobą rodzin, które usiłują poradzić sobie po swojemu z problemami współczesnego życia.


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


Girls

Hannah, Marnie, Shoshanny i Jessy to szalone przyjaciółki, które razem muszą poradzić sobie z samodzielnym życiem w Nowym Jorku.


Sex and the City

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie różnych od siebie, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje …