Artykuły

„Stranger Things”, jak każda większa produkcja, nie ustrzegł się kilku błędów logicznych. Na szczęście są to błędy, które w żadnym stopniu nie wpływają na cały odbiór serialu i dla przeciętnego „oglądacza” są raczej niezauważalne. No więc co poszło nie tak?

1. Samochód Barb to model Volkswagena Cabrio z 1988 roku, tymczasem akcja serialu dzieje się w 1983 roku.

2. Kiedy Hopper przeszukuje archiwa biblioteki w poszukiwaniu informacji o projekcie MKUltra, znajduje pewien artykuł, sęk w tym, że tekst z jednego akapitu powtarza się również w kolejnym akapicie.

3. Ołowiana figurka Demogorgona z gry „Dungeons & Dragons” została wyprodukowana dopiero po 1984 roku.

Stranger Things walkie talkie

4. Walkie-talkies, których używają chłopcy, to bardzo profesjonalne modele TRC-214, które notabene były bardzo drogie. Jednak zasadniczy problem jest taki, że te urządzenia weszły do sprzedaży dopiero w 1985 roku.

5. Zasady gry „Dungeons & Dragons” są zupełnie inne niż te, które praktykują Mike, Dustin, Lucas i Will.

6. Światła w reflektorach rowerowych chłopców są zabarwione na pomarańczowo. Problem w tym, że w nocy, kiedy lampki są włączone, reflektory dają białe światło, a skoro są pomalowane na pomarańczowo, powinny dawać światło pomarańczowe. 

Stranger Things światła rowery

7. Numer alarmowy 911, który wykręca Will, kiedy ściga go Demogorgon, w małych miastach w Stanach Zjednoczonych był niedostępny.

8. Kultowy horror Johna Carpentera „The Thing” („Coś”), który ogląda Mr Clark, w TV zadebiutował w 1982, jednak na VHS ukazał się dopiero w 1984 roku.

9. Krew przyciągała Demogorgona tak samo, jak wabi rekiny. Problem w tym, że w chwili porwania Will nie był ranny, więc dlaczego potwór go dopadł?

10. W niektórych scenach, gdzie widzimy szeroki kard, w tle przemieszczają się współczesne samochody.
 
Oczywiście istnieje jeszcze sporo błędów logicznych w całym serialu. Na szczęście są to błędy na pierwszy rzut oka niezauważalne, co tym bardziej świadczy o wysokiej klasie samej produkcji.

PS Jeśli „Stranger Things” to wasz ulubiony serial, warto odwiedzić ten fanpage (klik).

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Recenzje


AktualnościArtykuły

Ciekawostki ze „Stranger Things” #1

1. „A Nightmare on Elm Street” Postać Nancy (Natalia Dyer) to hołd dla produkcji „A Nightmare on Elm Street” z 1984 roku. Na wzór bohaterki z filmu, Nancy …