Artykuły

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy musimy porzucić wygodne i beztroskie dziecięce lata i podjąć się prawdziwej pracy. Pierwsze zawodowe doświadczenia zwykle nie należą do najlepszych, ale zawsze możemy pocieszać się tym, że to tylko przystanek do naszego wymarzonego zatrudnienia. Bohaterki i bohaterowie naszego zestawienia mają to szczęście, że pracują w najlepszych z możliwych miejsc.

10. Café René „’Allo ’Allo!” (1982-1992)

TOP, praca, ’Allo ’Allo!

Słuchajcie uważnie, bo nie będziemy powtarzać: Café René to wymarzone miejsce pracy dla ludzi szukających prawdziwych emocji, ale i... romansów! Kto nie marzył nigdy o walce dla ruchu oporu ze złymi nazistami albo pomaganiu brytyjskim lotnikom zestrzelonym nad Paryżem? Wszystko to jest możliwe, jeśli zostaniemy kelnerkami lub kelnerami w tej uroczej kafejce.

 

Serial dostępny na platformie TVP VOD oraz na kanałach Polsat Comedy Central Extra i Stopklatka.

 

9. Pied Pipper „Silicon Valley” / „Dolina Krzemowa” (2014-2019)

TOP, praca, Silicon Valley

Jeśli waszym wymarzonym stylem pracy jest siedzenie w domu przed komputerem, to przedsmak tego, jak pracują bohaterowie „Silicon Valley”, możecie czuć właśnie w tej chwili, podczas kwarantanny. Budowanie firmy od podstaw, tworzenie innowacyjnych technologii oraz zdobywanie dzięki temu sławy to marzenie dla wielu programistów-amatorów.

 

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

 

8. Kawiarnia ze świnkami morskimi „Fleabag” (2016-2019)

TOP, praca, Fleabag

Praca w małej, klimatycznej kawiarence, która oferuje również towarzystwo różnorakich zwierząt, to obecnie bardzo wyraźny trend. Skoro mamy kocie kawiarnie, to dlaczego nie takie ze świnkami morskimi? W przypadku, gdy klientela nie dopisuje, zawsze możemy spędzić miło czas z włochatymi gryzoniami.

 

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

 

7. Zoo „Tiger King” / „Król tygrysów” (2020)

TOP, praca, Tiger King

Urwane kończyny, wielkie pieniądze, płatne zabójstwa, oszustwa finansowe, podpalenia, nienawiść do konkurencji i mnóstwo cekinów – to oferta nie do odrzucenia dla osób szukających nie tylko pracy, ale także adrenaliny. Pomimo że nie jest to może zbyt dobre z moralnego punktu widzenia, to uważamy, że zoo z „Tiger King” to prawdziwa szkoła życia dla prawdziwych twardzieli.

 

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

 

6. Program Jeffa Picklesa „Kidding” (2018- )

TOP, praca, Kidding

Praca w telewizji to ciężki kawałek chleba, ale czasami można trafić na ekipę, która tworzy naprawdę wyjątkowe programy. Jednym z nich jest ten, którego gospodarzem jest Jeff Pickles. Pogodny format skierowany do młodszej widowni, który niesie w sobie całą masę morałów i wartości edukacyjnych, na pewno pozwoliłby odszukać w nas więcej spokoju i dobroci.

 

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

 

5. Służący „What We Do in the Shadows” / „Co robimy w ukryciu” (2019- )

TOP, praca, What We Do in the Shadows

Podawanie herbatki, drobne prace porządkowe, a jako wynagrodzenie – przemiana w wampira. Możliwość awansu na stanowisko nieśmiertelnej istoty powinna skusić każdego znudzonego życiem lub wypalonego pracownika.

 

Serial można obejrzeć na platformie HBO GO.

 

4. USS Enterprise „Star Trek” (1966- )

TOP, praca, Star Trek

Kosmos jako ostateczna granica, którą muszą pokonać członkowie załogi USS Enterprise, to także okazja do poznania dziwnych i nowych cywilizacji. Śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze nikt, to marzenie, które wymaga od nas poświęcenia, ciężkiej pracy i nerwów ze stali.

 

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

 

3. Dunder Mifflin „The Office” / „Biuro” (2005-2013)

TOP, praca, The Office

Praca biurowa może nie należy do najciekawszych, ale to ludzie tworzą miejsce przyjaznym. W tym przypadku wiele sytuacji przypomina te z domu wariatów, szczególnie gdy pojawia się szef, ale właśnie to sprawia, że Dunder Mifflin to bardziej rodzina, niż współpracownicy.

 

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

 

2. Departament Parków i Rekreacji „Parks and Recreations” (2009-2015)

TOP, praca, Parks and Recreations

Zarządzanie parkami miejskimi może wydawać się łatwe i przyjemne, ale wcale takie nie jest. Pracownicy tego departamentu to zbieranina kompletnie różnych charakterów, z innymi ambicjami i celami w życiu. Każdy z nich wnosi do grupy coś innego, dzięki czemu całość działa sprawnie i w miarę wydajnie.

 

Serial można obejrzeć na platformie Amazon Prime.

 

1. Stargate Command „Stargate SG-1” / „Gwiezdne Wrota” (1997-2007)

TOP, praca, Stargate SG-1

Znacie słynny slogan armii amerykańskiej „wstąp do armii, zwiedź świat”? W przypadku tego serialu można bez problemu dodać „światy”. Podróże na inne planety, poznawanie nowych kultur, przyjaciół, ale i wrogów, to niebezpieczna, a przez to emocjonująca praca. Przy okazji można zginąć albo zostać niewolnikiem złych Goa'uldów, ale na pewno jest to ciekawsza opcja niż osiem godzin w biurze.

 

Serial można obejrzeć na kanale Sci-Fi Universal.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

'Allo 'Allo!

Farsa z II wojny światowej. W małym francuskim mieście właściciel kawiarni dobrze żyje ze stacjonującym tam oddziałem nazistów. Dni mijają spokojnie do czasu, aż …


Silicon Valley

Nieśmiały inżynier z doliny krzemowej, Richard Hendricks, postanawia zbudować od podstaw własną firmę o nazwie Pied Piper.


Fleabag

Autorski serial Phoebe Waller-Bridge to historia bohaterki, która swoim podłym charakterem utrudnia życie sobie i innym. Zasady tworzy sama i nawet tych wykreowanych …


Stargate SG-1

Po powrocie pułkownika O’Neilla z misji na Abydos, Gwiezdne wrota zostały wyłączone i przechowywane były w bazie Cheyenne. Rok później Wrota aktywowały się i wyszła …


Kidding

Jeff, znany przede wszystkim jako niezwykle mądry Pan Pickles, jest znanym prezenterem programów telewizyjnych dla dzieci. Kiedy sprawy w jego rodzinie zaczynają …Parks and Recreation

Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. …What We Do in the Shadows

Fabuła bazuje na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Historia dzieje się w Nowym Jorku i przedstawia nowe postacie: staromodnego Laszlo; jego partnerkę Nadję, …