Artykuły

Wszyscy kochamy podróżować. Czy to między serialami, czy w naszym życiu. Uwielbiamy zwiedzać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowe kultury. Przyjrzyjmy się więc dziś jednym z najlepszych seriali, których bohaterowie wybrali się w jakąś podróż!

UWAGA: W mojej TOP 10 nie znajdziecie produkcji o podróżach w czasie, gdyż te na naszym portalu miały swój własny ranking.

 

10. „Supernatural” / „Nie z tego świata” (2005-2020)

supernatural, podróże, serialomaniak, top

Bracia Winchester w poszukiwaniu kolejnych potworów do zabicia zjechali całe Stany Zjednoczone, a parę razy wyjechali poza ich granice. Przez połowę serialu nie mieli nawet domu, za schronienie służyła im doskonale fanom znana czarna impala i tanie przydrożne motele. Ciągle byli w drodze, przenosząc się z jednego miasteczka do kolejnego, a my podróżowaliśmy razem z nimi.

Obecnie serial nie jest dostępny w Polsce.

 

9. „The Dragon Prince” / „Smoczy Książę” (2018- )

The Dragon Prince, podróże, TOP, serialomaniak

Podróż po pięknym świecie „The Dragon Prince” jest nie tylko przyjemna wizualnie, ale przede wszystkim fabularnie. Odkrywanie historii świata Xadii i wszystkich jego tajemnic jest jeszcze przyjemniejsze w towarzystwie głównych bohaterów. Callum, Ezran i Rayla tworzą jedną z najciekawszych drużyn, przynosząc widzom ciekawą i pełną humoru przygodę.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

8. „American Gods” / „Amerykańscy bogowie” (2017- )

podróże, top, serialomaniak, american gods

Gdy główny bohater zostaje wplątany w konflikt między starymi a nowymi bogami, możemy być pewni, że ciężko będzie się nam nudzić. Przygody, jakie Shadow przeżywa w towarzystwie Wednesdaya, należą do tych, o których zapomnieć niemal się nie da, a które oglądamy pełni zachwytu.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

 

7. „Preacher” (2016-2019)

preacher, top, podróże, serialomaniak

Gdy tak wybuchowe trio jak to z „Preachera” wybiera się w drogę, spodziewać możemy się tylko niespodziewanego. Sprawy stają się tym ciekawsze, gdy za cel podróży obierają sobie odnalezienie Boga. Jeśli spojrzymy poprzez sporą dawkę przemocy i specyficznego humoru, możemy w serialu odnaleźć drugie dno, a podróż, jaką przeżywają bohaterowie, w pewnym stopniu staje się też naszą podróżą.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

 

6. „The End of the F***ing World” (2017- )

the end, podróże, top, serialomaniak

Jest to jeden z tych seriali, które albo się kocha, albo nienawidzi. Nie można jednak zaprzeczyć, że podróż, w jaką wybrała się para głównych bohaterów, zmieniła ich na zawsze, a widzowie dostali coś oryginalnego, czego raczej się nie spodziewali. Konsekwencje przygody Jamesa i Alyssy ujrzymy już niedługo, a pierwszy sezon nie pozostawia we mnie wątpliwości, że mamy na co czekać.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

5. „The Terror”, sezon 1 (2018- )

the terror, serialomaniak, podróże, najlepsze

Pierwszy sezon tego serialu, choć z wierzchu wydaje się tylko opowiadać o ostatniej wyprawie Franklina w poszukiwaniu Przejścia Północno-Zachodniego, przekazuje nam dużo więcej. Niebezpieczna podróż, jaką przeżywa ekspedycja Królewskiej Marynarki Wojennej, to nie tylko ciekawa, ale i pełna emocji przygoda dla widzów „The Terror”.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video, Ipla oraz Player.

 

4. „Rick and Morty” / „Rick i Morty” (2013- )

rick and moret, podróże, najlepsze

W zestawieniu seriali o podróżach nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej chaotycznych par, jakie widzieliśmy w telewizji. Rick wraz ze swoim wnukiem podróżują między wymiarami i planetami, a każda kolejna z ich przygód jest jeszcze bardziej szalona niż poprzednia. Nic dziwnego, że serial zyskał tak ogromną popularność, należy on do najlepszych animacji dla dorosłych, ciągle zaskakujących swoich widzów.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

3. „Godless” / „Bezbożnicy” (2017)

godless, podróże, najlepsze, serialomaniak, top

Najciekawszym elementem tego serialu są postacie, zarówno główny bohater, jak i towarzyszące mu osoby na drugim planie. Jednak to właśnie podróże, jakie odbył Goode sprawiły, że ta produkcja znalazła się w tym rankingu. Zarówno jego przygody z przeszłości, jak i ucieczka po obrabowaniu Griffina wciągają i sprawiają, że od ekranu człowiek nie chce się oderwać aż do skończenia całości.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

2. „The Expanse” (2015- )

the expanse, top, podróże,

„The Expanse” to serial pełen zagadek i tajemniczości. Zaginiona dziewczyna, dziwna katastrofa i podróże po Układzie Słonecznym. Nawet w przyszłości i w kosmosie budzą one wiele emocji, na bohaterów zagrożenia czekają z każdej strony, zwłaszcza gdy wpadają na trop potężnej intrygi. Nad naszą galaktyką ciąży wojna, a powstrzymać ją nie będzie łatwo.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

 

1. „Over the Garden Wall” / „Po drugiej stronie muru” (2014)

over the garden wall, top, podróże, serialomaniak

Kiedy Wirt i Greg przechodzą za mur, nie mają pojęcia, jakie przygody ich czekają. Podróż, w jaką zabierają swoich widzów ze sobą, jest jedną z najprzyjemniejszych, jakie widziałam. I choć jest to animacja familijna, oglądając tę dwójkę walczącą z przeciwnościami losu, by wrócić do domu, bawiłam się świetnie. Odrobina grozy, dużo humoru i kreatywności, a także świetni bohaterowie sprawiają, że o „Over the Garden Wall” nie da się zapomnieć, za to ma się ochotę co jakiś czas do tego powrócić.

Obecnie serial nie jest dostępny w Polsce.

 

Tak prezentuje się moja TOP 10 seriali o podróży, a jak wyglądałaby wasza?

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Gods

Kiedy Cień wychodzi z więzienia, spotyka sympatycznego oryginała - Pana Wednesdaya. Zaczyna się ich przedziwna, barwna podróż po Ameryce, w której zakątkach żyją, …


Godless

Serial opowie o gangu Franka Griffina. Gangu terroryzująym Dziki Zachód i polującym na byłego protegowanego ów rzezimieszka – Roya Goode'ego. Pościg doprowadza …


Supernatural

„Supernatural” to serial z gatunku dark fantasy. Historia opowiada o losach dwóch braci, Sama i Deana Winchesterów, którzy walczą ze złem. Przemierzają Stany Zjednoczone …Preacher

Wyroki boskie nie są nikomu znane, jednak kiedy kaznodzieja Jesse Custer otrzymuje specyficzny dar, dobrze wie, jak powinien go wykorzystać. Potrafi zmusić każdego, …


Rick and Morty

Rick Sanchez, uzależniony od alkoholu naukowiec, wciąga w swoje szalone przygody Morty'ego, bardzo niepewnego siebie wnuka. Razem podróżują po innych galaktykach, …


The Dragon Prince

Książę Callum i jego brat Ezran spiskują z elfką Raylą, próbując zakończyć odwieczny konflikt między ich walczącymi narodami. Wyruszają w niebezpieczną podróż, …


The End of the F***ing World

Dwójka nastoletnich outsiderów – samozwańczy psychopata James i zbuntowana Alyssa – postanawiają uciec z domu, by odnaleźć siebie.


The Expanse

Daleka, kosmiczna przyszłość, gdzie ludzie skolonizowali Układ Słoneczny. Ziemia, Mars i Pas Asteroid są trzema różnymi miejscami, a pomiędzy ich mieszkańcami dochodzi …


The Terror

Rok 1845, Marynarka Wojenna wyrusza w morską podróż, której celem jest odnalezienie przejścia Północno-Zachodniego. Załoga napotyka na swojej drodze wiele problemów, …