Artykuły

Dzisiaj przychodzimy z listą seriali, które pomogą w trakcie złego humoru – czy to rozbawiając przedstawionymi tam sytuacjami, wzruszając relacjami bohaterów, czy po prostu swoim klimatem pozwolą dobrze się bawić i zapomnieć o problemach.

15. „How I Met Your Mother” / „Jak poznałem waszą matkę” (2005-2014)

W czasach swojej świetności serial nazywany był następcą „Friends” – można było nawet uznać, że ma podobne filary, opowiadając o grupie przyjaciół z Nowego Jorku. Tutaj jednak mamy do czynienia z piątką osób, a cała historia skupia się wokół Teda, będącego również narratorem serialu i opowiadającego swoim dzieciom w niezwykle pokrętny i niekoniecznie prowadzący do celu sposób, jak to doszło do jego poznania z ich matką. Niestety produkcja kojarzona jest teraz głównie z tragicznym finałem (a także sporym spadkiem formy od pewnego momentu, jak i bardzo słabym ostatnim sezonem), który przekreślił ten serial w oczach sporej liczby widzów.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

14. „Arrested Development” / „Bogaci bankruci” (2003-2006;2013-2019)

Historia skupia się wokół bogatej rodziny Bluthów w momencie, gdy przekręty seniora rodu sprawiają, że członkowie rodziny muszą pożegnać się z luksusowym życiem. Michael, jako najodpowiedzialniejszy członek rodziny, musi postarać się zadbać o wszystkich. W ciągu trwania trzech pierwszych sezonów serial okazał się jedną z najbardziej pomysłowych i zabawnych produkcji komediowych, wykorzystując w przezabawny sposób postać narratora (w tej roli Ron Howard), opisującego wydarzenia. Niestety kasacja w szczycie formy ukróciła jego dobrą passę, a powrót po latach nie jest już tak satysfakcjonujący, jakby się tego chciało.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

13. „Scrubs” / „Hoży doktorzy” (2001-2010)

Komedia umiejscowiona w szpitalu. To tu trójka młodych rezydentów rozpoczyna swoją karierę w medycznym zawodzie. Zwariowane przygody i świetne przyjaźnie sprawią, że obserwowanie pracy postaci wywoła masę śmiechu, szczególnie gdy mamy do czynienia z wewnętrznymi monologami głównego bohatera i jego fantazją.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

12. „The Big Bang Theory” / „Teoria wielkiego podrywu” (2007-2019)

Jeden z najpopularniejszych sitcomów, który nie bez powodu dorobił się znacznej liczby sezonów. Wydarzenia skupiają się na grupie naukowców, niekoniecznie radzących sobie z relacjami ludzkimi, szczególnie uwzględniającymi płeć piękną. Na szczęście dla Leonarda i Sheldona, śliczna sąsiadka Penny może im w tym nieco pomóc. Sukces produkcji oraz postaci Sheldona zaowocował stworzeniem spin-offu opowiadającego o nim jako dziecku („Young Sheldon”).

Serial dostępny na platformie Netflix oraz HBO GO.

11. „The IT Crowd” / „Technicy-magicy” (2006-2013)

Kto nie zna słynnych żartów o informatykach udzielających porady o wyłączeniu i włączeniu komputera? W tym serialu przychodzi nam obserwować takie żarty na ekranie, a sposób ich przedstawienia sprawia, że nie sposób powstrzymać się przed śmiechem. Niewielka liczba odcinków (typowa dla brytyjskich produkcji) sprawia, że to pozycja, którą trzeba nadrobić, a i tak nie zajmie to sporo czasu.

Serial dostępny na platformie Netflix.

10. „Superstore” / „Supermarket” (2015-)

Produkcja skupia się wokół pracowników sklepu Cloud 9, każdego dnia mierzących się z nowymi zadaniami czekającymi na nich w miejscu pracy. Widzowie obserwują więc typowe, mocno odmienne osobowości, ich relacje i kolejne wyzwania. I tak, w obecnej sytuacji ten serial może zdecydowanie przypomnieć nam o prostszych czasach, gdy zakupy w supermarkecie nie wymagały zachowania szczególnych restrykcji, ale może właśnie tego teraz potrzebujemy – przenieść się do fikcyjnego sklepu i wciągnąć się w życie tych zabawnych bohaterów.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video (cztery sezony).

9. „Trial & Error” (2017-2018)

Ten dość mało znany serial odpowiada na proste pytanie – co, gdyby stworzyć komediową produkcję odpowiadającą gatunkowi true crime? Tak też się tu dzieje i dzięki temu śledzić możemy zmagania prawnika Josha Segala i przydzielonych mu współpracowników – mało roztropnego Dwayne'a oraz nieprzewidywalnej Anne. Próbują mierzyć się ze sprawami, które zdają się przesądzone jeszcze przed samym ich rozpoczęciem. Oskarżeni też nie bywają w tej kwestii pomocni, przez co prawie do samego końca, podobnie jak bohaterowie, nie mamy pewności, co się naprawdę wydarzyło.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

8. „What We Do in the Shadows” / „Co robimy w ukryciu” (2019-)

Jeszcze do niedawna ciężko było sobie wyobrazić, że produkcja nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem (stworzonego przez duet Taiki Waititiego oraz Jemaine'a Clementa, odgrywających we wspomnianym filmie główne role) okaże się tak bardzo godna posiadania tego samego tytułu. W serialu śledzimy losy trójki tradycyjnych wampirów, ludzkiego sługi oraz wampira energetycznego, zamieszkujących jeden dom. Produkcja korzysta ze wszelkich przekonań co do wampirów i przedstawia je w znakomity sposób, co tydzień przynosząc nową dawkę śmiechu.

Serial dostępny jest na platformie HBO GO.

7. „The Office” / „Biuro” (2005-2013)

Nieskończone źródło memów, głównie tych kojarzonych z postacią Michaela Scotta – kierownika oddziału firmy papierniczej w Scranton. Pod jego wodzą wszystkich czekają tu zdecydowanie ciekawe zadania, które czasem mogą zostać niekoniecznie dobrze odebrane. Jednak pracownicy tej komórki Dunder Mifflin są dla siebie jak jedna wielka, niekoniecznie zawsze kochająca się rodzina.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

6. „Brooklyn Nine-Nine” (2013-)

Przyjemna komedia, w której śledzimy losy pracowników nowojorskiego 99. komisariatu. Z tymi bohaterami rozwiązywanie spraw kryminalnych nie mogłoby być zabawniejsze. A zabawa to nie jedyne, co jest widzom oferowane, gdyż nie brakuje tu także i romansów czy niezwykle przemyślanych i rozplanowanych działań, które obserwować można co roku w odcinkach halloweenowych.

Serial dostępny na platformie Netflix (pięć sezonów).

5. „The Good Place” / „Dobre miejsce” (2016-2020)

Serial skupiający się na życiu pośmiertnym w tytułowym miejscu, do którego omyłkowo trafia Eleanor Shellstrop. Tak przynajmniej można by przedstawić zarys serialu, ewoluującego wraz z kolejnymi sezonami i rozbudowaną fabułą. Eleanor wraz z przyjaciółmi, którymi dane jej było zyskać po śmierci, czeka wiele przygód stanowiących dla nich spore wyzwanie. Produkcja przyciąga przyjemnym klimatem, wciągającymi wydarzeniami oraz ciągłą historią, a dając szansę tej produkcji, nie powinniście się zawieść.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

4. „Parks and Recreation” (2009-2015; 2020)

Produkcja skupiająca się wokół pracowników działu Parków i Rekreacji miasteczka Pawnee w stanie Indiana. Pod wodzą niezwykle zaangażowanej Leslie Knope grupa współpracowników staje się dla siebie drugą rodziną, jednocześnie dbając (w mniejszym bądź większym stopniu) o dobro miasteczka. Do tego jak tu nie docenić produkcji, która po latach wróciła do nas w czasie pandemii, serwując niezwykle uroczy odcinek specjalny, przywołujący mnóstwo odniesień do znanych widzom sytuacji.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video (wszystkie siedem sezonów, bez najnowszego odcinka specjalnego).

3. „Friends” / „Przyjaciele” (1994-2004)

Serial, którego nie sposób nie kojarzyć – nawet jeśli jakimś cudem nie obejrzeliście nawet odcinka tego sitcomu, to nie ma szans, byście nic o nim nie wiedzieli. Produkcja skupia się wokół szóstki przyjaciół zamieszkujących w Nowym Jorku. Co najważniejsze, nie ma tu do czynienia ze spadkiem poziomu w dalszych sezonach, co sprawia, że oglądanie całości serialu może być niezwykle wciągające i nim się obejrzycie, będziecie rewatchować znane już odcinki, świetnie się przy tym bawiąc.

Serial dostępny na platformie Netflix.

2. „One Day at a Time” (2017-)

Jeden z najbardziej uroczych, a do tego często zabawnych (choć i równie mocno wzruszających) seriali, jakie przyszło nam oglądać w ostatnim czasie. Historia skupia się wokół rodziny Alvarezów – Penelope po rozstaniu z mężem zajmuje się wychowaniem dwójki nastolatków, a pomocą służy jej niezawodna mama, Lydia. Pomimo komediowego nastawienia, nie brakuje tu poruszania wielu istotnych tematów, w związku z czym produkcja szybko zyskała wierne grono fanów.

Serial dostępny na platformie Netflix (trzy sezony).

1. „Community” (2009-2015)

Jeff Winger trafia na uczelnię w Greendale po tym, jak zostaje wyrzucony z firmy prawniczej po ujawnieniu, że ma podrobiony dyplom. Ma plan szybko i łatwo odbębnić naukę, korzystając ze starych, jak i nowych znajomości. Jednak założona przez niego grupa do wspólnej nauki z czasem okazuje się niebywałą paczką przyjaciół, z którymi życie nie może być nudne, a bez których zdecydowanie byłoby puste. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tą pozycją, to czeka was świetna zabawna, szczególnie że serial posiada wiele nietypowych odcinków, przy których pozostaje nam tylko pozazdrościć bohaterom, szczególnie gdy cały kampus staje się terenem gry paintballowej. Miejmy także nadzieję, że w końcu „six seasons and a movie” będzie mogło się spełnić, pozwalając nam wrócić do bohaterów z Greendale w filmowej formie.

Serial dostępny na platformie Netflix oraz Amazon Prime Video.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Arrested Development

Michael Bluth staje przed trudnym zadaniem doprowadzenia swojej dysfunkcyjnej rodziny do porządku po tym jak jego ojciec zostaje zamknięty w więzieniu.


Brooklyn Nine-Nine

Pracujący na nowojorskim dziewiątym posterunku detektywi nigdy nie brali swojej pracy zbyt na poważnie. Wszystko zmienia się, kiedy nowym dowódcą zostaje kurczowo …


Community

Serial opowiada o grupie studentów państwowej uczelni w Kolorado, a skupia się w szczególności na Jeffie Wingerze, prawniku, który został zawieszony w wykonywaniu …


The Good Place

Po śmierci wredna Eleanor Shellstrop trafia do Dobrego Miejsca, gdzie trafiają tylko najszlachetniejsze osoby. Szybko orientuje się, że musiała nastąpić wielka …


How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …


One Day at a Time

Fabuła śledzi losy kubańsko-amerykańskiej rodziny. Świeżo rozwiedziona Penelopie Alvarez, która niedawno wróciła z wojska, z pomocą staroświeckiej matki stara się …


Parks and Recreation

Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. …


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Scrubs

W nierealnym świecie Szpitala Świętego Serca marzyciel dr John Dorian uczy się medycyny i zawiera nowe przyjaźnie.


Superstore

Perypetie pracowników sklepu Cloud 9, którzy zajmują się sprzedażą wielkich skrzyń.


The Big Bang Theory

Życie dwóch geniuszy, doktorów Leonarda Hofstadera i Sheldona Coopera, zmienia się na zawsze, kiedy poznają swoją nową sąsiadkę. Jest nią aktorka Penny, która pracuje …The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


Trial & Error

Antologiczna parodia dokumentów kryminalnych, śledzących sprawy w sądzie. Pierwszy sezon przedstawił sprawę morderstwa żony Larry’ego Hendersona.


What We Do in the Shadows

Fabuła bazuje na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Historia dzieje się w Nowym Jorku i przedstawia nowe postacie: staromodnego Laszlo; jego partnerkę Nadję, …