Artykuły

Oglądanie seriali, w których ludzkość jest na wymarciu i musi walczyć o przetrwanie, jest fenomenem, którego myślałam, że nie zrozumiem. Dopóki nie zaczęłam oglądać seriali post-apo. Jest coś wciągającego w oglądaniu naszej własnej głupoty i jak sami potrafimy doprowadzić do tragedii.

Jeśli uwielbiacie seriale post apokaliptyczne, to na pewno będziecie chcieli śledzić naszą nową serię z zestawieniami seriali o końcach ludzkości. Specjalnie rozdzieliliśmy wszystko na rodzaje zagłady, żebyście mogli wybrać ten gatunek, który najbardziej lubicie. Na pierwszy ogień idą epidemie wszelkiego rodzaju, czyli zarówno tajemnicze wirusy powodujące masowe zgony, jak i wirusy rozpoczynające plagę zombie.

19. „Cordon” (2014–2016)

cordon, bbc, serial o epidemii,

Po pojawieniu się nielegalnego afgańskiego imigranta w centrum chorób zakaźnych, całe miasto i pobliskie rejony zostają objęte kwarantanną. Szybko po tym ludzie zaczynają umierać w niewyjaśnionych okolicznościach. Jedzenie dostarczane jest do dystryktu w ograniczonych ilościach, przez co wybuchają wojny i bunty wśród ludzi pod kwarantanną. Co najgorsze, wydaje się, że władze doskonale wiedzą, gdzie rozpoczęła się zaraza, ale wszelkie inwestycje zostają uciszone. Ta belgijsko-duńska produkcja dostała swój remake, który również pojawi się w tym zestawieniu – „Containment”.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

18. „Jeremiah” (2002–2004)

jeremiah, luke perry, serial o epidemii

W 2021 roku dołączamy do bohaterów, którzy 15 lat po pladze, w której zginęli wszyscy powyżej 13 roku życia, nadal starają się przetrwać. Trwa ponowne rozbudowywanie cywilizacji po tragedii, a bohaterowie poszukują miejsca zwanego Valhalla Sector, w którym prawdopodobnie znajduje się reszta ocalałych. Azyl okazuje się być starannie chronionym przez wszystkimi intruzami i dostanie się tam może nie być tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Sprawę pogarsza fakt, że w bunkrze ukryci są głównie władze rządu Stanów Zjednoczonych, a nie normalni ludzie.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

17. „Dead Set” / „W domu zombie” (2008)

dead set, serial o epidemii,

Jedna z dziwniejszych propozycji w tym zestawieniu. Pamiętacie jeszcze program „Big Brother”? Wyobraźcie sobie, że jedynymi ocalałymi na Ziemi są uczestnicy tego programu. Nie najlepiej zwiastuje to ludzkości, prawda? Uczestnicy programu wychodzą z domu Wielkiego Brata pewnego dnia po to, żeby zobaczyć, jak apokalipsa zombie zniszczyła cały gatunek ludzki i tylko oni pozostali żywymi. Jeszcze raz pomyślcie, że taka Frytka miałaby ocalić całą populację i wtedy zainteresujcie się tą produkcją.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce.

16. „Containment” / „Kwarantanna” (2016)

containment, serial o epidemii,

Tym razem jesteśmy w Atlancie, gdzie u jednego syryjskiego mężczyzny odkryto dziwne symptomy wirusa, którym poprzez bezpośredni kontakt zaraża swojego lekarza i rodzinę. Szybko całe miasto zostaje objęte kwarantanną i zaczynają się poszukiwania każdego, kto miał kontakt z mężczyzną. Oglądamy jak ratownicy w przeciągu dni muszą powstrzymać wirus przez rozprzestrzenieniem się na inne miasta i na całą Ziemię. Serial został anulowany po jednym sezonie.

Serial dostępny jest w usłudze VOD Seriale.

15. „Death Valley” / „Dolina nieumarłych” (2011)

death valley, seriale o epidemii

Jeden z niewielu seriali w tym zestawieniu, który nie jest dramatem. „Death Valley” to mocumentary, śledzące losy miasta opanowanego przez wilkołaki, wampiry i zombie. Grupa kamerzystów podąża za policjantami w Kalifornii, którzy codziennie zamiast z przestępcami muszą sobie radzić z potworami i ich fanami. Ta seria nie dostała długiego życia, ale świetna obsada aktorska i specyficzny humor zachęcają do obejrzenia produkcji.

Serial nie jest dostępny w Polsce. 

14. „Survivors” / „Ocaleni” (2010)

survivors, seriale o epidemii

Po tym jak chiński naukowiec przypadkowo wypuścił w obieg śmiertelny wirus, który przeniósł się przez linie lotnicze, grupa ocalałych musi przeżyć w świecie po zagładzie. Pierwotnie brytyjski serial został wypuszczony w 1975 roku i zakończony w 1977, jednak w 2008 roku seria została ponownie przywrócona. Seria z 2008 roku nie była wzorowana na swoim serialowym poprzedniku, tylko na serii książek Terry’ego Nation o tym samym tytule. Druga wersja skupiała się bardziej na początku wirusa i tego, w jakich okolicznościach doszło do epidemii. Mimo całkiem pozytywnych opinii serial ponownie anulowano w 2010 roku.

Serial nie jest dostepny w Polsce.

13. „Between” (2015–2016)

between, netflix, serial o epidemii,

Produkcja o której nie było za głośno, a przedstawiała ciekawy pomysł na serial post-apo. W małym miasteczku Pretty Lake zaczynają masowo umierać ludzie. Z czasem odkryto, że ocaleni to tylko osoby, które nie mają więcej niż 22 lata. „Between” skupia się najbardziej na moralnych aspektach życia pod kwarantanną, kiedy rząd zostawia chorych samym sobie.  Produkcja zgłębia najbardziej ukryte odruchy ludzkie, które kierują ludźmi, kiedy chorzy, żeby samemu przetrwać w głodowych warunkach, są w stanie uciec z kwarantanny nawet jeśli w efekcie zarażą resztę populacji.

Serial dostępny na platformie Netflix.

12. „Day 5” (2016–2017)

day 5, seriale o epidemii

Tym razem epidemia nie tworzy krwiożerczych potworów, a po prostu straszną opcję, że w którymś momencie większość populacji nie obudzi się ze snu. Główny bohater to ćpun, który po narkotycznej fazie budzi się, żeby odkryć, że większość ludzi, która zasnęła, już się nie obudziła. Jake wraz z grupą ocalonych szuka powodów pojawienia się tajemniczej epidemii zgonów we śnie. Ci którzy pozostali, muszą walczyć z samym sobą, żeby nie zasnąć, mieszając narkotyki z kofeiną, cukrem i każdą pobudzającą substancją, jaką uda im się znaleźć.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

Strona 1 z 2

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.