Artykuły

Większość z nas prawdopodobnie spędzi tegoroczne pierwsze wiosenne dni w domu, jedynie przez okno podziwiając, jak rodzi się nowe życie. Jednak niezależnie od sytuacji, każdemu prawdopodobnie przyda się jakiś pogodny, czarujący serial, przy którym i nam powróci chęć do życia. Postaraliśmy się zebrać dla was w jednym miejscu tytuły tak pogodne, jak nadchodząca wiosna.

10. „Victoria” (2016 - )

Victoria Jenna Coleman itv

Tym, którzy nie mogą się doczekać kolejnego sezonu „The Crown”, możemy śmiało polecić ujmujący serial o losach innej brytyjskiej monarchini. Historia przedstawiona w serialu rozpoczyna się w 1837 roku, kiedy to młoda Wiktoria (Jenna Coleman) dowiaduje się o śmierci wuja, króla Wilhelma IV, czyli w momencie, gdy ta zostaje władczynią Wielkiej Brytanii. Produkcja śledzi życie monarchini, podkreślając najważniejsze wydarzenia, jednocześnie pokazując blaski i cienie monarszego życia.

Serial jest dostępny na HBO GO. 

9. „Friends” /  „Przyjaciele” (1994-2004)

Friends Przyjaciele Ross Rachel Joey Monica

Okej, niektóre seriale można oglądać wielokrotnie i przy dowolnej okazji. Nie inaczej jest z „Przyjaciółmi”, którzy pomimo upływu lat, wciąż są niezmiennie popularni. Jeśli jeszcze nie wiecie, na czym polega fenomen tego serialu, to zasiądźcie wygodnie na kanapie, bo nigdy nie jest za późno na zapoznanie się z tymi kultowymi bohaterami. Na wiosnę też jest to pozycja jak znalazł, nie brak tu pogodnego nastawienia do życia, postaci, które stale siebie wspierają i praktycznie trudno im sobie bez siebie poradzić.  

Serial jest obecnie dostępny na Netflixie.

8. „Grantchester” (2014 - )

Grantchester James Norton

Jeśli brakuje wam jakiejś miłej odmiany w zakresie seriali kryminalnych, to „Grantchester” zdecydowanie jest serialem, po który powinniście sięgnąć. Chociaż mamy tu do czynienia z duchownym rozwiązującym kryminalne zagadki, tak serial z przegenialnym Jamesem Nortonem nie ma nic wspólnego z „Ojcem Mateuszem”. Akcję serialu umieszczono w latach 50. zeszłego stulecia, przez co między zbrodniami widzimy obraz angielskiego społeczeństwa z tamtych lat. I nie jest to wcale obraz utopijny czy idylliczny, ale na tyle kuszący, że pomimo morderczych zapędów co niektórych mieszkańców okolicy, chcielibyśmy spędzić wiosnę gdzieś na jakiejś angielskiej wsi.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce na żadnej platformie streamingowej.

7. „ALF” (1986-1990)

Alf 1990 Melmac

Ten ogromny żarłok z planety Melmac jest chyba najbardziej leniwym, ale też najbardziej sympatycznym kosmitą, jakiego mieliśmy okazję oglądać na szklanym ekranie. Chociaż ten najlepsze lata ma już za sobą, tak wydaje nam się, że obecnie brakuje czegoś podobnego. Pomijając bezsensowne zakończenie, widz zdecydowanie się odpręży, przyglądając się przygodom Alfa i rodziny Tannerów. 

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce na żadnej platformie streamingowej.

6. „What We Do In The Shadows” (2019 - )

what we do in the shadows wampiry

Czy właśnie umieściliśmy serial o wampirach w artykule o najbardziej pogodnych serialach? Tak, ale nie obawiajcie się, że czeka was tutaj coś groźnego i mrożącego krew w żyłach. „What We Do In The Shadows” to serialowy spin-off filmu z 2014 roku o tym samym tytule. Historia dzieje się w Nowym Jorku, a my zostajemy zapoznani z gromadą ekscentrycznych wampirów i ich służącymi. Serial utrzymany jest w konwencji mockumentu i kuriozalnie wykorzystuje motywy znane z innych dzieł o nieśmiertelnych krwiopijcach.

Serial od 2 kwietnia dostępny będzie na HBO GO.

5. „The Office” / „Biuro” (2005-2013)

Michael Pam Jim Dwight Creed Kevin

Doskonale was rozumiem, spędzacie wystarczająco dużo czasu w pracy, czemu mielibyście spędzić kolejne godziny po powrocie do domu przy „The Office”... Może dlatego, że praktycznie z miejsca pokochacie tych wszystkich bohaterów, którzy wydają się idealnie uzupełniać przestrzeń biurową Dunder Mifflins. Po kilku odcinkach stwierdzicie, że chcielibyście, żeby wasz szef był chociaż odrobinę jak Michael Scott, wtedy nikt nie mógłby narzekać na brak niespodzianek w pracy. Byłoby to dla większości z nas jak powiew wiosny. ;)

Serial jest obecnie dostępny na platformie Amazon Prime.

4. „30 Rock” / „Rockefeller Plaza 30” (2006-2013)

30 Rock Rockefeller Plaza 30 Tina Fey SNL

Fanom aktorki komediowej Tiny Fey („Saturday Night Live”, „Mean Girls”) pogody ducha z pewnością doda serial, który wyprodukowała i współtworzyła dla stacji NBC. „30 Rock” to siedmiosezonowa seria, która jest luźno oparta na historii samej Fey z czasów, gdy należała do obsady aktorów i scenarzystów SNL. To serial, w którym wyjątkowo często może się wam przydać przycisk „cofnij”, aby zobaczyć wszystkie żarty i gościnne występy gwiazd (jak Oprah czy Gayle).

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce na żadnej platformie streamingowej.

3. „Unbreakable Kimmy Schmidt” (2015-2019)

Kimmy Schmidt

Nie jesteśmy pewni czy „pogodny” to absolutnie najlepsze słowo, w stosunku do tego, co spotkało Kimmy Schmidt na samym początku tego serialu. Kimmy jest młodą kobietą, która kilka lat temu, wraz z innymi kobietami, była przetrzymywana przez maniaka, który wmawiał im, że nastąpił koniec świata, a nikt poza nimi nie przeżył. O ile kobiety przeżyły ogromne cierpienie, tak po ich uwolnieniu dochodzi do zderzenia z rzeczywistością, którą Kimmy odbiera... ekstremalnie pozytywnie, ciesząc się z wszystkiego, co tylko napotka. 

Serial można zobaczyć na Netflixie.

2. „The Good Place” (2016-2020)

Elenor Chidi Jannet Michael The Good Place

Chociaż serial ten pokazuje życie pozagrobowe, tak chyba trudno o bardziej pozytywnych i radosnych bohaterów. W styczniu produkcja doczekała się finałowego odcinka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, byście zobaczyli tę historię od początku (a może właśnie od końca) do ostatecznego końca. Pozycja obowiązkowa dla fanów produkcji Michaela Schura.

Serial można zobaczyć na Netflixie.

1. „Anne with an E” / „Ania, nie Anna” (2017-2019)

Anne with an E Ania z Zielonego Wzgórza Gilbert

Jeśli podobała Ci się ośmioczęściowa seria książek „Ania z Zielonego Wzgórza” i ich późniejsze adaptacje, przekonasz się, że serialowa wersja tej historii jest o wiele bardziej zabawna, a zarazem bardziej przyziemna. Tytułowa osierocona postać, Anne Shirley (urocza Amybeth McNulty), nadal jest psotna, jak zawsze, będąc młodą kobietą. Rozkoszne przygody Ani dopełniają bardzo dobrze dobrane postaci jej opiekunów: Matthew (R.H. Thomson) i Marilla (Geraldine James). Bohaterowie sprawią, że będziesz chciał oglądać powtórki „Ani, nie Anny” zarówno w dobre, jak i złe dni.

Serial jest dostępny na Netflixie.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

SerialeAnne with an E

Życie rudowłosej sieroty imieniem Ania zmienia się, gdy przypadkowo trafia na Zielone Wzgórze, gdzie mieszka rodzeństwo Cuthbert.


The Good Place

Po śmierci wredna Eleanor Shellstrop trafia do Dobrego Miejsca, gdzie trafiają tylko najszlachetniejsze osoby. Szybko orientuje się, że musiała nastąpić wielka …


Grantchester

Sidney Chamber jest anglikańskim duchownym w niewielkim miasteczku. Razem z byłym oficerem gwardii szkockiej oraz przepracowanym inspektorem policji, tworzą drużynę …


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


Unbreakable Kimmy Schmidt

Po piętnastu latach życia w sekcie, Kimmy Schmidt rozpoczyna nowe życie w Nowym Jorku. Niezrozumienie świata, do którego powróciła, doprowadza do wielu śmiesznych …


Victoria

Historia królowej Wiktorii, która w wieku osiemnastu lat zasiadła na tron angielski. Jakiś czas później wychodzi za mąż za księcia Alberta.


What We Do in the Shadows

Fabuła bazuje na filmie pod tym samym tytułem z 2014 roku. Historia dzieje się w Nowym Jorku i przedstawia nowe postacie: staromodnego Laszlo; jego partnerkę Nadję, …