Artykuły

Każdy z nas ma coś, czemu ciężko mu się oprzeć. Słodkie, słone, kwaśne. Każdy z nas lubi co innego, ale jedno nas łączy – wszyscy kochamy jeść. Dlatego dziś przyjrzymy się jednym z największych serialowych łakomczuchów w mojej TOP 10!

10. L, „Death Note” / „Notatnik śmierci” (2006-2007)

L, Death Note, serialomaniak, łakomczuch

„Death Note” jest jednym z najbardziej popularnych anime i pomimo swojego wieku nie przestaje znajdować nowych fanów. Po jednej stronie barykady mamy poważnego Lighta, a po drugiej nieco osobliwego L. Genialny detektyw zawsze siedzi w dziwacznej pozycji i niemalże zawsze widzimy go zajadającego jakieś słodkości. Czy to ciasta czy słodycze, bez nich prawdopodobnie nie byłby tym samym człowiekiem. Gdy tylko o nim myślimy, nie da się nie wyobrazić go sobie z ulubionymi przysmakami w ręce.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

9. Pam Poovey, „Archer” (2009- )

Pam, Archer, serialomaniak, łakomczuch

Pam łatwiej jest znaleźć z jedzeniem w ręce niż wykonującą jej pracę. Co ta kobieta jest w stanie zjeść, zadziwia chyba każdego, łącznie z bohaterami serialu. Czy to wyobraźnia Archera pogrążonego w śpiączce czy faktyczne wydarzenia, jej apetyt jest wiecznie niezaspokojony i możemy być pewni, że za chwilę zobaczymy coraz to ciekawsze, a raczej dziwniejsze, dania.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

8. Kevin Malone, „The Office” / „Biuro” (2005-2013)

the office, Kevin, serialomaniak, łakomczuch

Jeśli ktoś każe przypomnieć wam sobie o jednej rzeczy z biurka Kevina, prawdopodobnie pomyślicie o słoiku M&M'sów. Kolorowy wyróżnia się na tle biurowej szarości i pokazuje, z kim mamy do czynienia. Czy to gotuje w biurze ,czy mówi o swoich kuchennych osiągnięciach, takiego łakomczucha dobrze mieć za znajomego. Zawsze chętnie coś dla nas przygotuje, problem zaczyna się dopiero w momencie, gdy ma je nam podać – możemy tylko mieć nadzieję, że nie skończy ono jak jego słynne chili.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

 

7. Homer Simpson, „The Simpson” / „Simpsonowie” (1989- )

Homer, serialomaniak, łakomczych, simpsons

Powiedzenie, że Homerowi na widok jedzenia ślinka cieknie, to niedopowiedzenie. Czasem ma się wrażenie, że kocha je bardziej niż swoje dzieci czy żonę. Zawsze jest głodny i nigdy nie przejdzie obojętnie obok żadnych pyszności. Od słonego po słodkie, od gazowanych napojów do piwa, ciężko szukać czegoś, czego ten bohater nie lubi.

Obecnie serial nie jest dostępny w Polsce.

 

6. Lorelai, Rory i Sookie, „Gilmore Girls” / „Kochane kłopoty” (2000-2007)

Gilmore Girls, food, łakomczuch, serialomaniak

Lorelai i Rory wieczory filmowe z pizzą bądź pudełkiem lodów robią nie raz, a ich codzienne wizyty w jadalni Luke'a prawdopodobnie mogłyby zapewnić mu wystarczające do przetrwania przychody. Miłością do jedzenia w tym serialu dorównuje im tylko Sookie, która nie tylko kocha jeść, ale i gotować. Na widok wszystkiego, co przygotowuje, ślinka cieknie i chyba wszyscy chcielibyśmy spróbować jakiegoś przyrządzonego przez nią deseru.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

5. Liz Lemon, „30 Rock” / „Rockefeller Plaza 30” (2006-2013)

liz lemon, food, łakomczuch, serialomaniak

Mało kto z nas nie podziela miłości tej bohaterki do śmieciowego jedzenia i choć wiemy, że jest niezdrowe, czasem ciężko się powstrzymać. Największymi słabościami Liz są Sabor de Soledad i Cheesy Balsters, a trochę nocnego sera chyba wszyscy chcielibyśmy zjeść w jej towarzystwie. Gdy śpiewasz o swojej ulubionej przekąsce, a na zniknięcie kanapki wywracasz stoły, to wiesz, że mało kto dorówna twojej miłości do jedzenia.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

 

4. Gabriel, „Supernatural” / „Nie z tego świata” (2005-2020)

gabriel, supernatural, łakomczych, trickster, serialomaniak

„Supernatural” ma wielu bohaterów, którzy zasługują, by być na tej liście, jednak tylko jeden mógł się na niej znaleźć. Ostatecznie nikt nie był w stanie przebić archanioła, którego uwielbienie do słodyczy jest tak wielkie, że nawet w wyobraźni innych postaci coś je. Niemal od pierwszej sceny z nim otaczają go jakieś słodkości i nie raz widzimy, jak pstryknięciem palca potrafi przywołać do siebie całe półmiski pyszności.

Obecnie serial nie jest dostępny w Polsce.

 

3. Robin Scherbatsky, „How I Met Your Mother” / „Jak poznałem waszą matkę” (2005-2014)

serialomaniak, robin, himym, łakomczuch

W tym serialu bohaterowie nie raz się zakochiwali, rozstawali, znajdowali miłość w różnych miejscach. Lily i Marshall byli w związku przez wiele lat. Żaden z tych związków jednak nie był tak długi i silny, jak miłość Robin do jedzenia, a w szczególności pysznych kanapek.
Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

2. Joey Tribbiani, „Friends” / „Przyjaciele” (1994-2004)

serialomaniak, joey, łakomczuch, friends

To, że Joey kocha jedzenie, nie podlega wątpliwościom. Scen z wielkimi kanapkami i różnymi przysmakami mężczyzny nie sposób wymienić, tyle ich jest. Nie sposób też zapomnieć niektórych z nich, a w mojej pamięci chyba na zawsze pozostanie moment, gdy Carol zaczyna rodzić, a wszyscy przyjaciele panikują. Wszyscy, tylko nie Joey, który zachwyca się trzymaną w rękach gigantyczną kanapką.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

 

1. Scooby i Kudłaty, „Scooby-Doo” (1969- )

scooby, shaggy, kudłaty, sandwich, serialomaniak, łakomczuch

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, gdy słyszę „łakomczuch”, to ogromne kanapki przewiązane sznurkiem, pochłaniane jednym kęsem przez doga niemieckiego i jego najlepszego przyjaciela. Scooby'ego i Kudłatego łączy nie tylko strach przed potworami, ale i ich ogromna miłość do jedzenia. Nie ma odcinka, w którym ta dwójka nie szukałaby lodówki bądź nie zachwycała się Scooby-chrupkami. Jeśli musieli zrobić coś, na co niespecjalnie się cieszyli, tylko jedzenie mogło ich do tego przekonać. I choć ciężko byłoby ich wykarmić, kto z nas nie chciałby gościć tej zwariowanej dwójki na kolacji?

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …


Supernatural

„Supernatural” to serial z gatunku dark fantasy. Historia opowiada o losach dwóch braci, Sama i Deana Winchesterów, którzy walczą ze złem. Przemierzają Stany Zjednoczone …


Death Note

Light Yagami, genialny licealista, znajduje Notatnik śmierci, który pozwala uśmiercić dowolną osobę.


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Scooby-Doo! Mystery Incorporated

Ku rozpaczy rodziców, mających własne plany na przyszłość dzieci, 'Tajemnicza Spółka', czyli Fred, Daphne, Velma, Kudłaty i Scooby, wplątują się w kolejną niezwykłą …


Scooby-Doo, Where Are You!

Pierwszy serial o przygodach grupy przyjaciół: Freda, Velmy, Daphne oraz Kudłatego i ich wiernym, ale za to bardzo tchórzliwym psie - Scooby-Doo. Podróżują charakterystycznym …


The Simpsons

Satyryczne spojrzenie na życie i kulturę amerykańską serwowane w ramach opowieści o przygodach tytułowej rodziny. Z Simpsonami nie można się nudzić. Każdy z odcinków …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. What's New Scooby-Doo?

Scooby-Doo i jego przyjaciele: Kudłaty, Daphne, Fred i Velma będą musieli zmierzyć się z kolejnymi zagadkami, w które zawsze wplątane są potwory. Siódmy już serial …