Artykuły

Znalezienie odpowiedniego balansu między komedią a dramatem nie jest łatwym zadaniem. Twórcy w końcu chcą, żebyśmy nie tylko się śmiali, ale i na poważnie potraktowali problemy, jakie poruszają w swoich dziełach. Z tego powodu przygotowałam dla was TOP 8 komediodramatów, w których, moim zdaniem, świetnie się to udało. Ranking ten może też być podpowiedzią dla was przy wypełnianiu zadań „Serialowego Wyzwania 2018”.

8. „Z Nation”

Z Nation, serialomaniak, promo, poster, plakat, komediodramat, zobmie apokalipsa, parodia

Początkowo „Z Nation” wydaje się bardzo niskobudżetowy i bardzo amatorski, ale wystarczy dać mu chwilę, by wczuć się w osobliwy klimat tej produkcji, pełnej czarnego humoru i sytuacyjnych żarcików. Jest swoistą parodią seriali o apokalipsie zombie, odważającą się na sceny, których nie zobaczymy nawet w „The Walking Dead”. Średniej jakości efekty specjalne nadrabia m.in. ogromem akcji i barwnymi bohaterami.

 

7. „Love”

Love, komediodramat, promo, poster

Ten bystry i odważny serial traktuje o dość poważnych problemach w sposób lekki i zabawny, czasem wręcz ironiczny i prześmiewczy – ale czasem także refleksyjny. Jest łatwy do łyknięcia, gdyż każdy z nas może jakąś cząstkę siebie odnaleźć w bohaterach tej produkcji, a ci odegrani zostali bardzo dobrze, dzięki czemu nie mamy problemów ze wciągnięciem się w tę nieschematyczną opowieść.

 

6. „Happy!”

Happy!, serialomaniak, komediodramat, promo

Ta zeszłoroczna premiera to zdecydowanie jeden z ciekawszych tytułów końca 2017 roku. Morderczy (nie)Święty Mikołaj, niebieski, latający jednorożec i pijaczyna-morderca na zlecenie to bohaterowie, obok których ciężko przejść obojętnie. Pozbawiają oni ten serial nadmiernej powagi, sprawiając, że z serialu pełnego intryg, opowiadającego o morderstwach i porwaniu dziecka, „Happy!” stał się produkcją lekką, zabawną i niewymagającą.

 

5. „Desperate Housewives”

Desperate Housewives, komediodramat, poster, plakat, promo

„Desperate Housewives” to serial pełen nieprzewidywalnych historii. Oglądnie jak pod płaszczykiem elegancji i szerokich uśmiechów skrywają się największe tajemnice i długo chowane urazy, gotowe wyjść na światło dzienne w każdej chwili, nie tylko bawi, ale i zaciekawia, sprawiając, że po każdym odcinku mamy ochotę na kolejny.

 

4. „Orange Is the New Black”

Orange Is the New Black, komediodramat, poster, plakat, promo

To, jak szybko ta opowieść o blondynce w więzieniu potrafi zmienić ton z dramatycznego na komediowy – i na odwrót, z komediowego na dramatyczny – jest wprost zadziwiające. W jednej chwili obserwujemy więzienne koszmary, by już za moment śmiać się głośno z jakiegoś szczegółu. Znalezienie balansu między dramatem a komedią nie jest proste, jednak „Orange Is the New Black” udaje się to bezbłędnie. Największym atutem tej produkcji są jednak świetnie napisane  i zagrane bohaterki.

 

3. „Shameless”

Shameless, komediodramat, poster, plakat, promo, serialomaniak

Patologiczna rodzina Gallagherów to banda, o jakiej łatwo się nie zapomina. Obsada dobrana została bezbłędnie, a oryginalny scenariusz na zmianę skacze między dramatycznymi i komediowymi scenami. Nie ma bohaterów, którzy nie mieliby czegoś za uszami, a serial nie boi się tego pokazywać. Jest tak, jak wskazuje tytuł – bez wstydu.

 

2. „BoJack Horseman”

BoJack Horseman, komediodramat, poster, plakat, promo

„BoJack” to animacja, która zerwała ze schematami jak żadna inna. Powiedzieć, że wyszło to temu serialowi na dobre to za mało – dodana do kolorowych bohaterów ciągłość fabuły stworzyła coś naprawdę wyjątkowego i niezapomnianego. Rewelacyjna obsada, świetna muzyka, niesamowite intro i kreska animacji to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest ta produkcja. Fabuła i zawarty w niej czarny humor wciągają, sprawiając, że mamy ochotę na więcej i więcej.

 

1. „Californication”

Californication, serialomaniak, komediodramat, plakat, poster, promo

Jeśli ktoś nie zna Foxa Muldera, to najprawdopodobniej kojarzy Hanka Moody’iego – drugiego najpopularniejszego bohatera odgrywanego przez Davida Duchovny’ego. „Californication” to kawałek popkultury, który dobrze znać – a poznawanie go będzie przyjemną przygodą. Ciekawi i nie do zapomnienia bohaterowie to jeden z większych plusów tej produkcji. Sam serial zaś wciąga już od pierwszego odcinka, rozbawia już od pierwszych minut i budzi kontrowersje już od pierwszej sceny. Zapada w pamięć i nigdy nie nudzi – nieważne ile razy już go oglądałam, wciąż bawi mnie tak samo mocno.

 

 

Tak prezentuje się moja TOP 8 komediodramatów, ciekawa jednak jestem, co znalazłoby się w waszych. Swoje propozycje seriali do wypełnienia tego podpunktu w „Serialowym Wyzwaniu 2018” podrzucajcie w komentarzach!

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Californication

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne. 


Shameless

Serial opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie Franka Gallaghera, który samotnie wychowuje szóstkę dzieci. Kiedy ojciec spędza czas na piciu do nieprzytomności, jego …


Desperate Housewives

Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Samobójstwo jednej z nich rozpoczyna lawinę wychodzących na jaw brudnych sekretów.


Z Nation

Od wybuchu apokalipsy zombie minęły trzy lata. Murphy jest jedynym człowiekiem na świecie, który po ugryzieniu przez zombie nie uległ przemianie. Jego krew zawiera …


BoJack Horseman

Animacja dla dorosłych. Fabuła skupia się na dawnej telewizyjnej gwieździe, alkoholiku człowieku-koniu BoJacku Horsemanie, który za wszelką cenę próbuje ratować …


Love

Buntowniczka Mickey i niezwykle miły Gus są zakochaną w sobie parą, która stara się żyć bez, zbędnych ich zdaniem, zobowiązań. Muszą jednak stawić czoła urokom …


Orange Is the New Black

Piper Chapman, skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności za transakcje narkotykowe, trafia do żeńskiego więzienia Litchfield. Tam poznaje kobiety z różnych zakątków …


Happy!

Serial jest adaptacją komiksu Granta Morrisona i Daricka Robertsona pod tym samym tytułem. Nick Sax to zapijaczony i skorumpowany były policjant, który został płatnym …