3
Artykuły

Ile razy oglądając serial zdarzyło wam się mruczeć pod nosem takie frazy jak „co za debil” albo „co on robi”? Więcej niż da się zliczyć? Spokojnie, to nic dziwnego – też to robię. Dlatego właśnie przygotowałem dla was listę TOP największych serialowych imbecyli, którzy szczególnie zasłużyli sobie na inwektywy.

W przypadku tej listy kolejność nie ma znaczenia. Nie chodzi mi też o o klasycznych serialowych głupków (z małym wyjątkiem). Niemal wszyscy, których tu zobaczycie, to bohaterowie napisani jako inteligentni… a jednak podczas ich kolejnych akcji łapałem się za głowę, rzucając w stronę ekranu barwną wiązankę przekleństw.

Uwaga: Pojawią się mniejsze lub większe spoilery. Przy każdej postaci pojawi się informacja z jakiego serialu pochodzi, więc czytajcie ostrożnie!

 

7. Mr Poe („A Series of Unfortunate Events”)

Zaczniemy listę od jedynej postaci, która z założenia miała być głupia. Dlaczego? Bo to jedyny z tego typu bohaterów, który wywołuje u mnie autentyczną wściekłość. Mr Poe, którego zadaniem jest sprawić, żeby sieroty Baudelaire miały bezpieczne miejsce zamieszkania. Niestety, mimo dobrych chęci, jest skończonym idiotą – nie potrafi przejrzeć żadnego z przebrań Hrabiego Olafa, nie słucha tego, co dzieci do niego mówią, w ogóle nie posiada umiejętności krytycznego oceniania sytuacji. To jedna z tych postaci, które po prostu ma się ochotę uderzyć. Wielokrotnie.

 

6. Oliver Queen („Arrow”)

Jeżeli w szóstym sezonie serialu, w którym jednym z najczęściej powtarzających się morałów jest „utrzymywanie sekretów przed swoimi bliskimi jest złe”, tworzysz nowe sekrety, które musisz utrzymywać przed swoimi bliskimi... To najdelikatniej mówiąc – masz problem z myśleniem. Dołóżcie do tego niereformowalność Olivera w kwestii obwiniania się za wszystko, co pójdzie źle, wiecznie smutną minę i otrzymacie bohatera, któremu można zadać pytanie „dlaczego jesteś taki głupi?”.

 

5. Paulina Febo („BrzydUla”)

Przyznaję się bez bicia: lubię polską „BrzydUlę”. Uważam, że serial jest całkiem zabawny i udany, z małym wyjątkiem. Niestety – narzeczona Marka Dobrzańskiego jest po prostu głupia. Nie potrafię znaleźć innego określenia na osobę, która wiedząc o licznych zdradach swojego partnera, wciąż z nim jest i wciąż daje się okłamywać na tyle sposobów. Od początku jest negatywnie nastawiona do głównej bohaterki ze względu na jej wygląd, nie zwracając uwagi na to, że Ula jest dużo bardziej kompetentnym pracownikiem niż Violetta.

 

4. Tony Gates („Line of Duty”)

Tony Gates to wzorowy policjant z wielkimi osiągnięciami, który ma przed sobą świetlaną przyszłość na najwyższych szczeblach służb mundurowych. Mimo tego, kiedy dowiaduje się, że jego była kochanka śmiertelnie potrąciła człowieka prowadząc auto pod wpływem alkoholu… proponuje jej, że pomoże zatuszować ślady kolizji. Jakby mało było tego, że w ten idiotyczny sposób może zniweczyć całe lata swojej pracy – bo jako świetny śledczy powinien wiedzieć, że mało które przestępstwo rzeczywiście udaje się ukryć – to jeszcze wplątuje się w ten sposób w dużo większą aferę. Trudno uwierzyć, że był aż tak głupi.

 

3. Barry Allen („The Flash”)

Barry Allen cofnął się w czasie, żeby uratować swoją mamę przed śmiercią. Zrobił to, chociaż już wcześniej zdarzało mu się przenosić w przeszłość – i dobrze wiedział, że za każdym razem miało to poważne konsekwencje. Każdy powtarzał mu raz za razem, że to zły pomysł, że nie powinien tego robić, że to całkowicie zmieni życie wszystkich. Ale i tak postawił na swoim. Imbecyl.

 

2. Dr Lisa Cuddy („House M.D.”)

Rozumiem, że House ratował ludzi, rozumiem, że jego... niestandardowe metody przynosiły efekty. Nie zmienia to faktu, że Lisa Cuddy miała w swoim szpitalu lekomana, który działał kompletnie bez poszanowania dla procedur i pacjentów. Biorąc pod uwagę, ile razy House naraził osoby, które miał leczyć, na niebezpieczeństwo lub wykonywał zabiegi bez pozwolenia – Dr Cuddy powinna była go zwolnić bardzo szybko.

 

1. Ned Stark („Game of Thrones”)

Umówmy się: w momencie, w którym Ned dowiedział się, że Joffrey nie jest synem Roberta Baratheona, rozegrał swoje karty bardzo słabo. Zaufał Littlefingerowi, który, jak dobrze zresztą wiedział, jest szują. Skonfrontował się z Cersei, która przecież wiedziała, kto jest ojcem jej dziecka. Nie miał planu B na wypadek, gdyby straż okazała się (a okazała się) skorumpowana przez Lannisterów. Naiwna uczciwość Eddarda Starka była jego zgubą – ostatecznie grając w grę o tron albo wygrywasz... albo giniesz.

 

To była moja lista najgorszych serialowych imbecyli. Bardzo subiektywna – każdy serialomaniak uważa inne zachowania za głupie i nieuzasadnione. We mnie to właśnie ci bohaterowie (i bohaterki) wywołali swoim idiotyzmem najwięcej złości. Jak wyglądałyby wasze listy? Zamieśćcie je w komentarzach!

Komentarze

(3)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • tosli
  tosli

  Pod tą listą mogę podpisać się "ręcami i nogami" :)
  Dopisałbym jeszcze kilka osób np. z Legends of Tomorrow i Supergirl.
  Ogólnie z całego Arrowverse można stworzyć TOP20 serialowych imbecyli.

 • Dominika Ania Krzak
  Dominika Ania Krzak
  @dominikak

  Wszystkim, co mam, podpisuję się pod pierwszą pozycją - naprawdę, Ned, wierzyłeś, że Cersei spuści głowę i ucieknie ze stolicy...?

 • Karolina Sypniewska
  Karolina Sypniewska
  @odrovons

  Pod pierwszą trójką podpisuję się wszystkimi kończynami :D

Powiązane

Seriale

Arrow

Rozpuszczony miliarder i playboy, Oliver Queen, zostaje uznany za martwego, kiedy jego jacht ginie na morzu. Wraca po pięciu latach jako kompletnie inny człowiek …House

Serial opisujący losy tytułowego Gregory'ego House'a, lekarza genialnego, lecz dość kontrowersyjnego i niekonwencjonalnego. Razem ze swoim zespołem diagnostycznym …


Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.A Series of Unfortunate Events

Wioletka, Klaus i Słoneczko po nieoczekiwanej śmierci rodziców mają zostać oddani do najbliższego krewnego, tak jak zostało napisane to w testamencie. Przez pomyłkę …


The Flash

W wyniku porażenia prądem Barry Allen zyskuje niesamowite nadludzkie zdolności, stając się najszybszym człowiekiem na świecie. Nadaje on sobie pseudonim Flash i …