4
Artykuły

Jeszcze do niedawno wydawało mi się, że sceny karaoke w serialach to rzadkość. W końcu w ilu tytułach można by zaobserwować bohaterów śpiewających do mikrofonu w domowych lub barowych warunkach? W ostatnim czasie zaczęłam jednak zauważać je w coraz większej ilości tytułów (zdradzę, że można bez problemu znaleźć je w około 50-ciu produkcjach), dzięki czemu postanowiłam podzielić się wybranymi przeze mnie najlepszymi takimi scenami w oparciu o wykonanie, dobór piosenek i ich wpasowanie do seriali.

20. „Selfie” (2014)

Odcinek 1x10 „Imperfect Harmony”

Serial ten opowiada o Elizie Dooley, skupionej na sobie młodej kobiecie, która postanawia naprawić swoje życie i stać się lepszym człowiekiem. Choć sama produkcja jest komedią, to potrafiła zaserwować widzom scenę karaoke z niezwykle pasującą do bohaterki piosenką. W końcu imprezowiczki nie da się zranić i wystarczy, że wypije tyle, by stracić rachubę. Podążając za słowami piosenki, Eliza dokładnie to robi, sprawiając, że sama scena jest niezwykle przykrą i poruszającą.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

19. „Crazy Ex-Girlfriend” (2015-)

Odcinek 3x08 „Nathaniel Needs My Help!”

Ta musicalowa komedia wykorzystała karaoke w celu stworzenia własnej zabawnej piosenki, parodiującej wszystko co kojarzy się ze śpiewem tego typu. Po znalezieniu starej maszyny do karaoke, mama Josha wykonuje utwór skierowany do syna, który ma pomóc mu zrozumieć, że czas by wyniósł się już z domu rodziców. Oczywiście śpiewany przez nią tekst wyświetla się również na ekranie, a towarzyszą mu przypadkowe obrazki w tle. Esencja karaoke opakowana w problematyczne zagadnienie nie mogłaby bardziej śmieszyć.

Serial dostępny jest na platformie Netflix (3 sezony).

18. „Brooklyn Nine-Nine”/ „Brooklyn 9-9” (2013-)

Odcinek 5x13 „The Negotiation”

Jak można spędzić czas podczas śledztwa, gdy czeka się w prywatnej sali do karaoke? Jake i jego (czasem) arcywróg Doug Judy mają na to rozwiązanie. Jeśli zastanawiacie się jak zazwyczaj brzmi się podczas śpiewania piosenki „What's going on?”, to ten duet idealnie to pokazuje – to jeden z tych utworów, w których ciężko dobrze brzmieć, ale to nie znaczy, że nie warto próbować.

Serial dostępny jest na platformie Netflix (4 sezony).

17. „DC's Legends of Tomorrow” (2016-)

Odcinek 3x12 „The Curse of the Earth Totem”

W jaki sposób mogą zabawić się speedster i podróżnik w czasie po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu? Dając się ponieść karaoke, za pomocą piosenki odsłuchiwanej namiętnie przez Wally’ego po niedawnym zerwaniu z ukochaną. Nie bez powodu samą piosenkę „Careless Whisper” uważa się za jeden z najlepszych utworów jakie można zaśpiewać w takim miejscu. A duet w tym wykonaniu wypada świetnie i jedyne czego szkoda, to że trwa tak krótko.

Serial dostępny jest na platformie Netflix (2 sezony).

16. „Supernatural” / „Nie z tego świata” (2005-)

Odcinek 10x01 „Black”

Winchesterowie już po raz czternasty powrócili z kolejnym sezonem swoich przygód. Tymczasem kilka lat temu Dean uraczył nas przyjemną sceną karaoke – taką, w której to nie kryje się, że jest zbyt seksowny. Choć samo karaoke miało pokazać jak nisko upadł w tym momencie starszy Winchester (jako Deanmon), to dla widzów niewątpliwie był to bardzo ciekawy moment. A z racji, że Deanowi śpiewanie niekoniecznie wychodzi (szczególnie po pijaku), to reakcje obserwujących go ludzi, podczas gdy nie chce zejść ze sceny, nadal bawią.

Serial emitowany w Polsce był przez stacje TVN i TVN7 (pierwsze pięć sezonów). Nie jest dostępny na żadnej platformie streamingowej.

15. „The Last Man on Earth” (2015-2018)

Odcinek 2x16 „Falling Slowly”

Scena pozwalająca na nawiązanie więzi między braćmi, którzy tak zaangażowali się w wykonanie piosenki, że po każdym jej zakończeniu… zaczynają od nowa. Ta sama piosenka powraca jeszcze w ich wykonaniu w czwartym sezonie. Nawet jeśli dobór utworu wydaje się dość nietypowy dla takiej relacji, to łatwo to wybaczyć, widząc ich zaangażowanie, a karaoke nieodłącznie w tym serialu kojarzyć się już będzie z nimi dwoma.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

14. „The Orville” (2017-)

Odcinek 1x09 „Cupid's Dagger”

Serial o przygodach załogi tytułowego statku kosmicznego dość szybko odnalazł właściwy rytm i stał się lubianą pozycją przez wiele osób. Dobrze wyważony humor dał nam takie piękne sceny, jak dostępna wyżej. Miło wiedzieć, że za czterysta lat znane nam piosenki nadal są hitami wykorzystywanymi podczas takich okazji. Tym, co urzeka w tej scenie, poza zapowiedzią drugiej piosenki, jest radość Kelly i załogi podczas wykonywania jej kawałka. Nadal chciałabym jednak bardzo usłyszeć to wykonanie Bortusa.

Serial emitowany jest przez stację Fox Polska.

13. „The Flash” / „Flash” (2014-)

Odcinek 1x12 „Crazy for You”

Jedna z tych uroczych scen, w których do końca nie mamy pewności jak dobrze wyjdzie taki występ. Jednocześnie zabawna, gdy pijana Caitlin docenia jak szybko Barry dotarł na scenę, będąc blisko przypadkowego zdradzenia jego bohaterskiego alter ego. Pomimo swoich zapewnień, że nie jest zbyt dobrym śpiewakiem, nasz (super)bohater wypada znakomicie, ku zdziwieniu samej jego przyjaciółki, w której głosie wyraźnie to słychać. „Summer Nights” nie może źle wyjść, co udowadnia nie tylko to wykonanie na tej liście.

Serial dostępny jest na platformie Netflix (3 sezony).

12. „Ground Floor” / „Między piętrami” (2013-2015)

Odcinek 1x07 „Woman on Top”

Komedia opowiadająca o pracownikach biurowca, zarówno tych na górnych, jak i na dolnych piętrach, połączyła Brody’ego i Jenny, mimo, że mało kto wierzył w ich szanse pokonania dzielących ich różnic. W samym serialu pojawiło się ciekawe wykorzystanie karaoke do pokazania zgrania dawnej pary na oczach obecnej partnerki mężczyzny. Nie sposób nie zauważyć jak przykro w tym momencie jest Jenny. Przyznam, że bardzo lubię tę scenę, dzięki jej komicznemu wydźwiękowi połączonemu z dobrym wykonaniem.

Serial emitowany w Polsce był przez stację Comedy Central Family. Nie jest dostępny na żadnej platformie streamingowej.

11. „The Big Bang Theory” / „Teoria wielkiego podrywu” (2007-)

Odcinek 9x16 „The Positive Negative Reaction”

W jaki sposób docenić wiadomość o ciąży przyjaciółki? Zaśpiewać między innymi kilka piosenek, w których znaleźć można słowo „baby”! Tak też dzieje się w pokazanej tu scenie, co wychodzi grupie dość interesująco i pozwala zaskoczyć wybranymi utworami. Jest zabawnie i przyjemnie, a jednocześnie scena świetnie wpasowuje się z tematyką w odcinek.

Serial dostępny jest na platformie HBO GO (11 sezonów).

10. „The Bold Type” / „Dziewczyny nad wyraz” (2017-)

Odcinek 2x05 „Stride of Pride”

ABBA i karaoke to zawsze dobry wybór na występ. Szczególnie, gdy ma się możliwość zaśpiewania zespołowo utworu. Tak też robią Jane, Kat i Sutton, prezentując nam swoje umiejętności. A jakże ironiczne staje się, gdy treść piosenki ma lekkie przełożenie na zaistniałą sytuację. Jednocześnie przykro, że tak dobry występ został przerwany w trakcie, szczególnie po zgranym refrenie w wykonaniu tej trójki.

Serial dostępny jest na platformie Showmax.

9. „Parks and Recreation” (2009-2015)

Odcinek 6x09 „The Cones of Dunshire”

Jak przekonać do swojego pomysłu kogoś za kim nie przepadamy? Wykonać z nim wspólnie karaoke! I to nie byle jakie, bo z wykorzystaniem rekwizytów upodobniających do postaci znanych z musicalu „Grease”. Nie wszystko idzie po myśli Leslie i ostatecznie wykonuje ona partię Danny’ego Zuko, podczas gdy Jamm daje się ponieść swojej wewnętrznej Sandrze Dee. Jednak razem wczuwają się w swoje role i dają widzom świetny kawałek. Niewątpliwie Chris planuje słuchać tego bez przerwy przez jeszcze długi czas, a ja wcale mu się nie dziwię.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

8. „House M.D.” / „Dr House” (2004-2012)

Odcinek 6x19 „The Choice”

Karaoke wpasowuje się w każdy rodzaj serialu. Jak widać nawet „House M.D.” został wciągnięty w ten trend, za co możemy być wdzięczni. Chase z akompaniującymi mu Foremanem i House’em wykonują świetny utwór, po którym nikt nie jest chętny przejąć sceny. Nie ma co się dziwić, ciężko przebić tak zgrane wystąpienie, w którym nawet pojawiło się wizualne zaprezentowanie wspominanego pociągu z użyciem laski House’a.

Serial dostępny jest na platformach Amazon Prime Video i Showmax.

7. „Gilmore Girls” / „Kochane kłopoty” (2000–2007)

Odcinek 7x20 „Lorelai? Lorelai?”

Jeśli nie wiedzieliście o tym, że Lorelai Gilmore zawsze kochać będzie Luke’a, to po wykonaniu tej piosenki chyba dla nikogo nie jest to już zagadką (wliczając wszystkich ludzi obracających się, by zobaczyć kto wpłynął na pogorszenie wykonania). Początkowo utwór zaczyna się ze sporą dozą pewności siebie, ze słowami skierowanym do Rory. Jednak po pojawieniu się w barze Luke’a, piosenka nabiera całkiem innego znaczenia, a pojawiające się zakłopotanie i ujawniające się uczucia podczas jej śpiewania tylko nas w tym upewniają.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

6. „The Office” / „Biuro” (2005-2013)

Odcinek 2x09 „E-Mail Surveillance”

Michael początkowo bywał niezbyt lubianą postacią, do tego stopnia, że wyprawiający imprezę Jim postanowił go nie zaprosić. Na szczęście uparty szef oddziału firmy w Scranton się nie poddaje i tak zaszczyca wszystkich swoją obecnością. W celu rozkręcenia imprezy chwyta on za mikrofon, z nadzieją na duet damsko-męski. Żadna z pań nie jest niestety chętna, by mu towarzyszyć, dzięki czemu dostajemy jego zabawne wykonanie obydwu partii wokalnych. Ostatecznie Jim dołącza do niego, uwalniając go z niezręcznej chwili samotnego śpiewania. A w tle obserwujemy ukrywany romans biurowy, którego nikt z obecnych nie zauważa.

Serial dostępny jest na platformie Amazon Prime Video.

5. „Fuller House” / „Pełniejsza chata” (2016-)

Odcinek 3x07 „Say Yes to the Dress”

Można podchodzić do karaoke na luzie albo kompletnie się w nim zatracać. Nie jest ciężko stwierdzić, którą ścieżkę wybrali obecni tu bohaterowie serialu. Gdy wydaje się, że nic nie jest w stanie już przebić pierwszego występu (z choreografią i nawet tłem), zaprezentowane zostaje nam coś jeszcze lepszego. Po krótkim zapewnieniu Steve’a, że nie jest pewien czy pamięta tekst, dostajemy profesjonalne wykonanie „Summer Nights” (tak, piosenka tak pojawi się po raz trzeci na tej liście, a nawet nie jestem szczególną fanką „Grease”) wraz z chórkami i dramatycznym kadrem łączącym obojga występujących.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

4. „Lovesick” (2014-)

Odcinek 3x02 „Bonnie”

Wieczór panieński Evie odbywa się pomimo tego, że następujący po nim ślub został odwołany. Godzina 15-ta to i tak idealna pora na karaoke. Choć początkowo nie wszyscy wydają się szczególnie zainteresowani tym pomysłem, z samą Evie informującą, że nie ma nastroju na karaoke, to już po chwili ekipa bawi się przednio, niezwykle wczuwając się w wykonywane utwory. Obdarzają nas również genialnymi reakcjami na wykonanie przez Angusa utworu w całości po niemiecku. Do tego wyśpiewywana przez gwiazdę wieczoru miłosna piosenka widać do kogo w tym gronie jest skierowana.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

3. „Skam” (2015-2017)

Odcinek 4x05 „Hvis du er trist er jeg trist”

Ten norweski serial podbił jakiś czas temu Internet, a mnie zdecydowanie urzekł tą sceną. W przedstawionym fragmencie nastolatkowie gromadzą się wokół śpiewającego Evena. Słowa „Imagine” opowiadają o idealnym świecie, w którym nie ma podziałów. Gdy do baru wchodzi grupa chłopaków, Even czuje się zakłopotany, jednak zaraz dołącza do niego w śpiewie Isak. Za jego przykładem szybko podąża reszta obecnych osób, śpiewając wspólnie słowa piosenki. To grupowe wykonanie staje się pięknym przekazem i jedną z najlepszych zaprezentowanych tu scen.

Serial nie jest dostępny w Polsce.

2. „Better Call Saul” / „Zadzwoń do Saula” (2015-)

Odcinek 4x10 „Winner”

Zwycięzca może być tylko jeden, a w tej braterskiej relacji wiadomo kto nim był. Flashback w finałowym odcinku najnowszego sezonu pokazał nam scenę świętowania w barze, jednak Chuck chce się szybko zwinąć do domu. Jimmy gotów jest stanąć w cieniu i pozwolić Chuckowi na przejęcie występu, byle by ten został z nim. Piosenka nie mogłaby lepiej oddawać jego relacji ze starszym bratem, który zawsze chciał być zwycięzcą, lepszym od Jimmy’ego. Po powrocie bracia zasypiają razem na łóżku, podśpiewując dalej ten utwór. Wesoła i przyjemna scena zaćmiona jest wiedzą widzów o wszystkim, co się między nimi dzieje, ale chociaż ten jeden raz mogą pozwolić sobie na wspólną zabawę.

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

1. „Sense8” (2015-2018)

Odcinek 1x04 „What's Going On?”

Od samego początku, gdy wpadłam na pomysł zrobienia takiej TOPki, nie wyobrażałam sobie innego zwycięzcy. Scena, dzięki której można było zakochać się w tym serialu, a mnie samą przekonała do jego rozpoczęcia. Świetna piosenka łącząca w śpiewie ósemkę naszych bohaterów. Mam problem zdecydować się na ulubiony moment w tym wykonaniu, bo tutaj wszystkie idealnie gra – od Wolfganga i Kali nawiązujących głębsze porozumienie, Sun śpiewającej pod prysznicem, Willa próbującego rozgryźć dawną sprawę, Riley słuchającej tego utworu, zamyślonego Lito, wesoło podśpiewującego Capheusa, aż po Nomi czekającą na tragiczną operację. Karaoke idealnie połączyło ich wszystkich, a ta piosenka już na zawsze kojarzyć mi się będzie z tym serialem. Co się dzieje Netflixie i jak mogłeś pozwolić zakończyć ten serial tak wcześnie…

Serial dostępny jest na platformie Netflix.

Komentarze

(4)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

 • Aga Halman
  Aga Halman
  @halmanaga

  Świetne zestawienie, moje top 3 jest identyczne :D

 • Michał Ziaja
  Michał Ziaja
  @michax

  Mnie brakuje na tej liście sceny z "The Leftovers" . Jedna z najlepszych scen w całym serialu ze śpiewającym Kevinem Garveyem. https://www.youtube.com/watch?v=NzakrA2NUpg

  • Monika Kujawa
   Monika Kujawa
   @Moniska07

   @michax: Samą scenę widziałam, ale nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia - myślę, że to się zmieni, gdy wreszcie wezmę się za oglądanie tego serialu, bo już trochę czeka na liście xD

  • Michał Ziaja
   Michał Ziaja
   @michax

   @Moniska07: Rzeczywiście może być tak, że bez wiedzy o co dokładnie chodzi w tej scenie i bez kontekstu sytuacji to może nie robić aż takiego wrażenia jak na widzach co oglądali serial. Pamiętam, że mną pozamiatała emocjonalnie jak oglądałem odcinek kilka lat temu mocno.

Powiązane

Seriale

Brooklyn Nine-Nine

Pracujący na nowojorskim dziewiątym posterunku detektywi nigdy nie brali swojej pracy zbyt na poważnie. Wszystko zmienia się, kiedy nowym dowódcą zostaje kurczowo …


Crazy Ex-Girlfriend

Rebecca Bunch prowadzi nudne życie, pracując w renomowanej kancelarii. Pewnego dnia rzuca wszystko i wyjeżdża do West Covina w Kalifornii, gdzie jako główny cel …


DC's Legends of Tomorrow

Serial oparty na komiksach wydawanych przez DC Comics. Kiedy Ziemi zaczyna grozić wielkie niebezpieczeństwo, Rip Hunter postanawia zebrać grupę superbohaterów i …


House

Serial opisujący losy tytułowego Gregory'ego House'a, lekarza genialnego, lecz dość kontrowersyjnego i niekonwencjonalnego. Razem ze swoim zespołem diagnostycznym …


The Bold Type

Serial inspirowany biografią Joanny Coles, byłej redaktor naczelnej kultowego pisma Cosmopolitan. Skupia się na nowojorskich podbojach Jane, Kat i Sutton – trzech …

Supernatural

„Supernatural” to serial z gatunku dark fantasy. Historia opowiada o losach dwóch braci, Sama i Deana Winchesterów, którzy walczą ze złem. Przemierzają Stany Zjednoczone …


Parks and Recreation

Leslie Knope, optymistyczna, zawsze uśmiechnięta zastępczyni kierownika Działu Parków i Rekreacji, stara się zmienić małe miasteczko w stanie Indiana na lepsze. …


Fuller House

Główną bohaterką serialu jest D.J. Tanner-Fuller, która po śmierci męża decyduje się zamieszkać w rodzinnym domu, wychowując samotnie trójkę synów. Pomoc oferuje …Sense8

Ósemka ludzi obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami pomimo dzielących ich kilometrów nawiązuje przyjaźń. Mogą telepatycznie porozumiewać się z pozostałymi członkami …


Skam

Norweski serial opowiadający o życiu grona przyjaciół z Oslo, którzy zmagają się z trudnościami codziennego życia. Każdy sezon skupia się na innym bohaterze oraz …


The Big Bang Theory

Życie dwóch geniuszy, doktorów Leonarda Hofstadera i Sheldona Coopera, zmienia się na zawsze, kiedy poznają swoją nową sąsiadkę. Jest nią aktorka Penny, która pracuje …


The Flash

W wyniku porażenia prądem Barry Allen zyskuje niesamowite nadludzkie zdolności, stając się najszybszym człowiekiem na świecie. Nadaje on sobie pseudonim Flash i …


The Last Man on Earth

Mija rok, odkąd śmiertelny wirus zebrał na Ziemi swoje żniwo. Wszystko wskazuje na to, że Phil Miller jest ostatnim człowiekiem, który pozostał przy życiu. Gdy …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


The Orville

XXV wiek. Ed Mercer nakrywa na zdradzie swoją żonę Kelly Grayson i bierze z nią rozwód. Rok później zostaje kapitanem statku kosmicznego U.S.S. Orville, na którym …


Better Call Saul

Fabuła rozgrywa się siedem lat przed wydarzeniami z „Breaking Bad”. James McGill to oszust, który postanawia obrać nową, legalną drogę kariery i staje się prawnikiem, …