Artykuły

Sceny romantycznych uniesień to nieodzowny element każdego dobrego serialu. Dla widza to pówód do wzruszenia lub ekscytacji, dla twórców produkcji przemyślany krok względem fabuły, który najczęściej wywraca życie bohaterów do góry nogami. Z okazji dnia pocałunków przedstawiam wam listę 15 najpiękniejszych scen tego dowodu miłości, jakie mieliśmy okazję zobaczyć w serialach. UWAGA! Tekst może zawierać spoilery!

15. „The Vampire Diaries” – Elena i Damon (03x10)

Romans Eleny i Damona był niemałym zaskoczeniem dla wszystkich fanów serialu. Nie tylko dlatego, że nastolatka początkowo była zakochana w bracie bohatera – Stefanie, ale również ze względu na to, że byli oni skrajnie różni. Elena to niewinna nastolatka i uosobienie dobra. Po śmierci rodziców, razem z bratem, zamieszkała z ciocią, która pomagała im stanąć na nogi. Damon to wampir, który kojarzyć może się jedynie ze złem. Manipulacja ludźmi i zabijanie ich dla własnych korzyści to tylko część z grzechów, jakie dźwiga jego sumienie.

Z drugiej strony, przeciwieństwa się przyciągają i chyba to właśnie sprawiło, że ich pocałunek był tak czarujący i piękny.

14. „One Tree Hill” – Lucas i Peyton (04x09)

Ta para od zawsze miała pod górkę. Choć ich uczucie narodziło się od pierwszego wejrzenia, to zajęło im dużo czasu, aby pokonać wszelkie przeciwności losu i w końcu być razem. Gdy Lucas poznał Peyton, dziewczyna spotykała się z jego bratem, a dodatkowo chłopakiem interesowała się jej przyjaciółka – Brooke. Nie było więc możliwości, aby między nimi coś zaszło, jednak kiedy w końcu się to udało, mogliśmy podziwiać najpiękniejszy pocałunek w historii serialu – choć było ich bardzo dużo!

13. „Pretty Little Liars” – Ezra i Aria (01x01)

Aria i Ezra poznali się w barze. Połączyło ich zamiłowanie do literatury i czarnobiałych filmów, o których mogliby rozmawiać godzinami. Na szczęście, nie wiedzieli o tym, że łączy ich coś jeszcze – relacja nauczyciel i uczeń. Na szczęście, ponieważ gdyby byli tego świadomi, prawdopodobnie nie byłoby dane nam zobaczyć ich namiętnego pierwszego pocałunku, który okazał się początkiem skomplikowanej, acz przepięknej miłości.

12. „Orange Is the New Black” – Alex i Piper (01x09)

Połączenie tych dwóch pań to mieszanka wybuchowa. Ich związek był toksyczny i nie działał dobrze na żadną ze stron, jednak równie ciężko było im z niego zrezygnować. Kobiety spotykały się ze sobą na długo przed pobytem w więzieniu, jednak gdy Piper dowiedziała się, że trafiła tam z powodu Alex, nie potrafiła wybaczyć jej zdrady. Choć pogodziły się dopiero w dziewiątym odcinku, to udało im się zrobić to w naprawdę dobrym stylu. Ich namiętny pocałunek to wyraz ogromnej tęsknoty, żalu, ale również rozgoryczenia, którego Piper nie udało się do końca pozbyć.

11. „Sense8” – Riley i Will (01x08)

Kiedy Riley i Will pocałowali się po raz pierwszy, ona przebywała w Anglii, a on w USA. Dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom mogli się spotkać w obu tych miejscach w tym samym czasie, co sprawia, że ich zbliżenie było jeszcze bardziej wyjątkowe. I choć dla osoby z zewnątrz, która nie była w stanie widzieć, co robią (np. dla przyjaciela Willa), sytuacja ta mogła wydawać się conajmniej dziwna, to magia, którą odczuwali i którą przekazali widzowi, jest niepodważalnie cudowna.

10. „Glee” – Kurt i Blaine (02x16)

Pierwszy pcałunek tych dwóch to jedna z najbardziej uroczych rzeczy, jakie było mi dane zobaczyć. Kurt i Blaine nie reprezentują sobą stereotypowego i bardzo przekłamanego obrazu geja. Są poszukiwaczami miłości, a dodatkowo są niezwykle wrażliwi i delikatni.

Połączyła ich wspólna pasja do śpiewu i choć reprezentowali inne, konkurujące między sobą chóry, to nie przeszkodziło im to w stworzeniu silnej i poważnej relacji, którą przypięczętowali małżeństwem.

9. „Gossip Girl” – Nate i Jenny (02x08)

Romantyczna relacja tej pary była krótka, ale intensywna. Kiedy Nath wprowadził się do Humphreyów, bardzo zbliżył się do małej Jenny. Czuł się za nią odpowiedzialny i traktował jak siostrę, jednak ich spontaniczny pocałunek odmienił wszystko.

Bardzo im kibicowałam i dokońca serialu wierzyłam, że ich losy się połączą. Niestety, twórcy podjęli inną decyzję, tym samym pozostawiając widzów z dużym niedosytem. Warto jednak pamiętać, że zawsze możemy wrócić do ósmego odcinka sezonu dziewiątego i pozachwycać się ich czarującym i namiętnym pocałunkiem na środku jednej z ulic Nowego Jorku.

8. „Friends” – Ross i Rachel (02x07)

Scena pocałunku tej dwójki jest niemalże kultowa. Ross i Rachel poznali się w czasach szkolnych, kiedy dziewczyna przyjaźniła się z jego siostrą – Monicą. On się w niej zakochał, ona go nie dostrzegała – typowa tragiczna sytuacja. Nie zostało tak jednak na zawsze. Gdy przyjaciele spotkali się po latach, Ross otrzymał od świata drugą szansę na oczarowanie dziewczyny. Początkowo napotykał same przeszkody, takie jak jej próba usamodzielnienia się oraz jej romans z przystojnym Włochem. Paleontolog cierpliwie czekał i wreszcze się doczekał. Ich pocałunek w deszczu przez wielu jest uznawany za najpiękniejszy pocałunek w historii telewizji.

7. „The Office” – Jim i Pam (02x01)

Praca może łączyć ludzi i tych dwoje jest tego doskonałym przykładem. Początkowo byli tylko przyjaciółmi, później Jim zaczął czuć coś więcej do Pam i ona z czasem również uświadomiła sobie, że czuje to samo. Miłość tej pary rodziła się bardzo powoli, w jej tle mogliśmy usłyszeć odgłosy kopiarki i krzyki ekscentrycznego szefa, jednak ich pierwszy pocałunek był esencją romantyzmu, którą niezbyt często mogliśmy widzieć w tej komediowej produkcji.

Towarzyszyła mu cisza i ciemność, dzięki czemu widz otrzymał jeszcze większy kontrast do standardowej głośnej i żywej fabuły. Wyszło im to bardzo klimatycznie.

6. „La casa de papel” – Denver i Monica (01x11)

Monica i Denver to najbardziej kontrowersyjna para w całym zestawieniu. W końcu nie na codzień porwana zakochuje się w porywaczu i nie całuje go tak namiętnie, jak ta pozornie nudna trzydziestolatka. Początkowo Denver obawia się, że kobieta doznała syndromu sztokholmskiego, a jej zauroczenie jest spowodowane strachem o własne życie. Jego wątpliwości zostają rozwiane, gdy Monica deklaruje mu, że kiedy napad na mennicę dobiegnie końca, będzie chciała zbudować z nim poważny związek.

Choć tych dwoje nie łączyło zupełnie nic , to ich uczuciu udało się przezwyciężyć wszelkie przeciwności.

5. „Gossip Girl” – Chuck i Blair (01x07)

Ciężko jest stworzyć związek z osobą całkowicie różną, ale jeszcze ciężej jest zrobić to ze swoim idealnym odzwierciedleniem. Chuck i Blair borykali się właśnie z tym problemem. Oboje posiadali w sobie cząstkę zła, z tą różnicą, że Blair starała się ją ukrywać i posiadać nienaganną opinię publiczną. Im bardziej ich relacja zaczynała przybierać toksyczny charakter, tym bardziej ciągnęło ich do siebie nawzajem. Romans diabła i diablicy wiązał się z niebezpiecznymi gierkami, przez które cierpiało wiele osób. Nie można im jednak odmówić jednej rzeczy: ich samodestrukcyjna natura nadawała pikanterii ich pocałunkom i sprawiała, że każda nastolatka marzyła o tym, żeby poznać w przyszłości swojego Chucka.

4. „Outlander” – Claire i Jamie (01x07)

outlander, kiss

O ile w tym zestawieniu figurują głównie pierwsze pocałunki, o tyle pierwsze zbliżenie tych dwojga było kompletnym niewypałem i mogło by być określane mianem „najgorszego“.

Kobieta została zmuszona do poślubienia Jamiego, przez co uczucia, jakimi darzyła go przy ołtarzu, miały raczej mało wspólnego z pożądaniem i miłością. Było to także spowodowane faktem, iż Claire posiadała już męża, którego zostawiła w innej epoce i nie chciała go zdradzać. Nie minęło jednak dużo czasu, a Angielka poddała się wdziękom przystojnego Szkota – każdy, kto widział Sama Heughana, nie będzie mógł jej za to winić. Ich noc poślubna była połączeniem romantyzmu i dzikiej namiętności, przez co chyba każda widzka chociaż przez chwilę chciała się zamienić miejscami z Claire.

 

3. „SKAM” – Noora i William (02x05)

Każdy, kto oglądał „SKAM”, musi się ze mną zgodzić, że pocałunek tej pary był czymś wyjątkowym. Noora długo opierała się Williamowi, nie chciała być jego kolejną zdobyczą i dziewczyną na chwilę. Traktowała go oschle, a momentami nawet okrutnie, w końcu chłopak zasługiwał na każde obraźliwe słowo, które od niej usłyszał. Jednak William postawił sprawę jasno – jeśli dziewczyna będzie w stanie spojrzeć mu w oczy i powiedzieć, że go nie lubi, on zostawi ją na zawsze w spokoju. Gdy Noora zrobiła to, o co ją prosił i chłopak wyszedł, blondynka zrozumiała, że tak naprawdę go okłamała i nie jest w stanie robić tego dalej. Dogoniła go i pocałowała w taki sposób, że naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić bardziej idealny pierwszy pocałunek. Dodatkowo utwór „Paradise“ zespołu Coldplay, który towarzyszy tej scenie, podkreśla, że pocałunek tej dwójki to nie tylko raj dla nich, ale również dla widza.

2. „Grey’s Anatomy” – Mark i Lexie (05x10)

Długo kłóciłam się z samą sobą, czy pocałunek tej dwójki zasługuje na miejsce pierwsze. Ostatecznie zdecydowałam, że scena jest tak krótka, że srebrny medal będzie właściwszy i równie godny. Mark i Lexie. Co tu dużo mówić. On doświadczony chirurg, który miał za sobą już wiele związków i romansów. Ona młoda, niewinna praktykantka, dla której Mark jest medycznym wzorem do naśladowania. Chociaż ich związek zakończył się tragicznie, to ich pierwszy pocałunek jest moim zdaniem najpiękniejszy w całym serialu. Mała Grey była dla mężczyzny zakazanym owocem, który udało mu się zerwać i zjeść w dobrym stylu. Wielkie brawa dla twórców serialu i aktorów, wyszło wam to znakomicie!

1. „Lost” – Kate i Sawyer (03x02)

Myślę, że nikogo nie zdziwi fakt, że to właśnie bohaterowie „Lost” zajęli miejsce pierwsze. Ich pocałunek to nie tylko zwierzęca potrzeba bliskości, ale także cała gama emocji, której nie da się opisać słowami. Chociaż Kate przez cały serial jest związana z Jackiem, porządnym lekarzem, którego nie da się nie lubić, to właśnie jej relacja z Sawyerem budziła najwięcej emocji. Mężczyzna był bezczelny i nigdy nie ukrywał, że Kate pociąga go seksualnie, jednak gdy doszło do ich pocałunku, nie mógł ukryć, że pożądanie to nie jedyne uczucie, jakie odczuwał względem niej. Choć ich związek nigdy nie miałby przyszłości i oboje doskonale o tym wiedzieli, to ta jedna, parominutowa scena sprawiła, że wszyscy wszyscy widzowie się rozpłynęli, a z drugiej strony chcieli dzwonić po straż pożarną – tak gorąco się zrobiło. Przepiękna scena, którą powinien zobaczyć każdy i która na długo pozostaje w pamięci.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Grey's Anatomy

Dramat obyczajowy opowiadający historię Meredith Grey, córki wybitnej lekarki, od początku jej stażu chirurgicznego w szpitalu Seattle Grace. Serial śledzi życie …


Glee

Nauczyciel hiszpańskiego z Ohio przejmuje opiekę nad licealnym chórem szkolnym. Postanawia przywrócić mu dawną świetność.Orange Is the New Black

Piper Chapman, skazana na 15 miesięcy pozbawienia wolności za transakcje narkotykowe, trafia do żeńskiego więzienia Litchfield. Tam poznaje kobiety z różnych zakątków …


Outlander

Pielęgniarka Claire Randall w tajemniczych okolicznościach przenosi się z 1945 do 1743 roku. Kiedy poślubia dzielnego Szkota, Jamiego Frasera, jej serce zostaje …


The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


Gossip Girl

Młodzi, bogaci, rozpieszczani do granic możliwości - tacy właśnie są nastolatkowie z Upper East Side. Jednak gdzie się nie pojawią, towarzyszy im tajemnicza Plotkara, …


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Sense8

Ósemka ludzi obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami pomimo dzielących ich kilometrów nawiązuje przyjaźń. Mogą telepatycznie porozumiewać się z pozostałymi członkami …


Skam

Norweski serial opowiadający o życiu grona przyjaciół z Oslo, którzy zmagają się z trudnościami codziennego życia. Każdy sezon skupia się na innym bohaterze oraz …


Pretty Little Liars

Kiedy Alison, przywódczyni pięcioosobowej paczki przyjaciółek, znika w niewyjaśnionych okolicznościach, życie ludzi w Rosewood zupełnie się zmienia. Rok po tragedii …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


Lost

Życie garstki ludzi diametralnie się zmienia, gdy ich samolot rozbija się na tajemniczej wyspie leżącej na Pacyfiku. Od tej pory 48 cudem ocalałych rozbitków rozpoczyna …