Artykuły

Z motywem złamanego serca możemy spotkać się niemalże na każdym kroku. Występuje w wielu książkach, filmach oraz przede wszystkim serialach. Czym byłaby teen drama bez choćby jednego bohatera ze złamanym serduszkiem? Niektórzy przeżywają to lepiej, inni gorzej, jedni szukają wtedy pomocy u swoich przyjaciół, drudzy wolą cierpieć w milczeniu, a jeszcze inni zatapiają smutki w alkoholu. Poniższe zestawienie przybliży nam naszych nieszczęśliwie zakochanych bohaterów. Mogą pojawić się spoilery!

13. Emily Fields „Pretty Little Liars” / „Słodkie kłamstewka” (2010-2017)

Emily Fields

Pomimo że w życiu Emily Fields przewinęło się wiele dziewczyn, jej największą miłością i tak okazała się Alison DiLaurentis. Bardzo często twórcy dawali nam do zrozumienia, że dziewczyny były ze sobą bliżej, niż mogliśmy na początku sądzić. Nie każdy całuje się przecież kilkukrotnie ze swoją najlepszą przyjaciółką... Emily od początku traktowała relację z piękną blondynką na poważnie, jednak ta często bez żadnych skrupułów bawiła się jej uczuciami. Po nieoczekiwanym zaginięciu Ali, Emily bardzo długo nie mogła pogodzić się z jej nieobecnością. Często miało się wrażenie, że cierpiała najbardziej ze wszystkich dziewczyn, co mógł potwierdzać jej tragicznie zakończony romans. Jej wielkie uczucie nigdy w pełni nie wygasło, co przejawiało się w jej zachowaniu podczas późniejszych, niezbyt udanych związków.

Serial nie jest dostępny w Polsce na żadnej legalnej platformie.

 

12. Evan Chapin „Atypical” / „Atypowy” (2017-)

Evan Chapin

Mało kto mógł spodziewać się takiego nieoczekiwanego zwrotu akcji. Evan i siostra głównego bohatera, Casey, byli uroczą, kochającą się parą. Planowali już nawet wspólną przyszłość, gdy w życiu dziewczyny pojawiła się nowa koleżanka ze szkoły, Izzie. Pomimo burzliwej relacji, między bohaterkami narodziła się pewnego rodzaju więź, która tylko upewniła je w przekonaniu, że są dla siebie kimś więcej niż tylko zwykłymi przyjaciółkami. Biedny Evan z dnia na dzień stracił jedną z najważniejszych osób w swoim życiu. Złość mieszała się z ogromnym bólem, który otaczał bohatera z każdej możliwej strony. W tym przypadku nie pomogły nawet słone łzy…

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

11. Harvey i Sabrina „Chilling Adventures of Sabrina” (2018-)

Harvey i Sabrina

Harvey i Sabrina tworzyli wręcz idealną parę. Pomimo że wywodzili się z zupełnie innych środowisk, nic nie mogło stanąć im na przeszkodzie. Problemem nie było nawet to, że blondynka tak naprawdę była czarownicą. Sprawy zaczęły komplikować się dopiero wtedy, gdy dziewczyna rozpoczęła naukę w szkole dla czarownic i czarowników. Na horyzoncie pojawił się niezwykle przystojny Nicholas Scratch, który szybko zawrócił w głowie Spellman. Związek Harveya i Sabriny skończył się chwilę później, z czego chłopak nie był ani trochę zadowolony. Trochę potrwało, zanim pogodził się z nową, szarą rzeczywistością. Karma wróciła do Sabriny nieco później, kiedy uratowany z piekła Nicholas zerwał z nią, nie mogąc tak dłużej żyć. Jak można się domyśleć, młoda bohaterka nie przyjęła tego za dobrze. Całe szczęście ogromnym wsparciem była dla niej rodzina i jej niezastąpieni, najlepsi przyjaciele.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

10. Jake Salt „Famous in Love” (2017-2018)

Jake Salt

Zanim Paige stała się sławna, większość wolnego czasu spędzała ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi: Cassandrą i Jakiem. Pomimo że zakochany w niej chłopak był niezwykle ważną częścią jej życia, nie chciała wchodzić z nim w żadną głębszą relację. Szczególnie że na horyzoncie pojawił się przystojny Rainer, z którym miała pracować na planie filmowym. Ten nietypowy trójkąt miłosny ciągle zaskakiwał, gdyż każda z postaci co chwilę niewyobrażalnie cierpiała. W końcu Jake’owi udało się podbić serce rudowłosej, co i tak skończyło się wielką tragedią, bo dziewczyna koniec końców wróciła do bogatego aktora. Ten cios prosto w serce Jake’a uświadomił mu, że może warto zacząć powoli nowe życie.

Serial nie jest dostępny w Polsce na żadnej legalnej platformie.

 

9. Ola Nyman „Sex Education” (2019-)

Ola Nyman

Związek Oli i Otisa od początku nie był najprostszy. Jej ojciec spotykał się z jego matką, kompletnie nie umieli dogadać się w sprawach łóżkowych, a co najważniejsze: Otis ciągle miał w głowie nieobliczalną Maeve. Zapierał się, że nic do niej nie czuje, jednak prawda była zupełnie inna. Ile więc można być z chłopakiem, który kocha inną? Ola nie rozumiała, dlaczego Otis woli tę płytką dziewczynę, która ma go gdzieś. Po burzliwym rozstaniu wszystko zaczęło się jeszcze bardziej komplikować. Zraniona dziewczyna dosyć szybko uleczyła złamane serce, rzucając się w objęcia swojej nieco ekscentrycznej koleżanki, Lily.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

8. Clay Jensen „13 Reasons Why” /  „Trzynaście powodów” (2017-)

Clay Jensen

Piękne zauroczenie nie zawsze kończy się tylko złamanym sercem. Przykładem może być Clay, którego świat wywrócił się do góry nogami. Śmierć jego wybranki nie tylko złamała mu serce, a rozpętała istną burzę, której nikt się nie spodziewał. Na jaw wypłynęły mrożące krew w żyłach fakty, które odmieniły życie nie tylko chłopca, a wszystkich uczniów Liberty High. Mimo że ich więź opierała się głównie na przyjaźni, można łatwo domyślić się, że łączyło ich również coś więcej. Informacja o niespodziewanym samobójstwie uderzyła w niego niczym grom z jasnego nieba, roztrzaskując jego serce na milion malutkich kawałeczków. A wszystko miało być takie piękne…

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

7. Betty Cooper i Archie Andrews „Riverdale” (2017-)

Archie Andrews i Betty Cooper

Od samego początku wiadomo, że Archiego i Betty łączyła silna, niesamowita więź. Pomimo tylu pocałunków, koniec końców i tak wracali do swoich partnerów, udając, że kompletnie nic się między nimi nie wydarzyło. Ciągle ich jednak do siebie ciągnęło, przez co nawzajem bardzo się ranili. Gdy jedno było pewne swoich uczuć, drugie nawiedzały pewne wątpliwości. Ich toksyczna relacja gubiła ich samych, nie pozwalając zrobić kolejnego kroku naprzód. Gdy wszystko wydawało się skończone, w najnowszy sezonie uczucie znowu wróciło, a Betty ponownie wbiła nóż w serce rudowłosego. Jak taka zagmatwana historia miłosna może nie łamać serc?

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

6. Beth Cassidy „Dare Me” (2019)

Beth Cassidy

Czy strata najlepszej przyjaciółki również może złamać serce? Okazuje się, że tak. Szczególnie, gdy jest się z nią w dziwnej, bliżej nieokreślonej relacji. Kiedy Addy wplątała się w toksyczną znajomość ze swoją trenerką, świat cheerleaderki Beth legł w gruzach. Nie mogła pogodzić się ze zbliżającą się utratą tak bliskiej osoby, przez co jej nienawiść do otaczającego świata tylko rosła. Nie jest dokładnie powiedziane, czy dziewczyny łączyło coś więcej niż zwykła przyjaźń, jednak wnioskując po pocałunku i zachowaniu Beth, ta na pewno czuła coś do swojej ciemnoskórej towarzyszki. Tamta nieoczekiwanie zastąpiła ją kimś innym, co tym bardziej wbiło w serce dziewczyny milion ostrych szpilek.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

5. Samuel „Elite” / „Elita” (2018-)

Samuel

Samuel nigdy nie miał szczęścia w miłości. Po śmierci Mariny długo motał się, nie mogąc sobie poradzić z otaczającą go rzeczywistością. Obsesyjnie pragnął znaleźć mordercę dziewczyny, który powinien zapłacić za swój straszny czyn. Informacja, że dziewczyna była w ciąży, dobiła go jeszcze bardziej. Romans z Carlą również nie przyniósł niczego dobrego. Pochodzący z dwóch odmiennych światów nastolatkowie nie zdołali stworzyć stabilnego związku, co również mocno odbiło się na słabej psychice chłopaka. Przy następnej, skomplikowanej relacji z Rebecą, to Samuel zaczął ranić dziewczynę, przez co znienawidził się jeszcze bardziej. Czy tak zranione serce potrafi jeszcze kochać?

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

4. Miles Halter „Looking for Alaska” / „Szukając Alaski” (2019)

Miles Halter

Gdy Miles poznał Alaskę, jego życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że między nastolatkami iskrzy, jednak główny bohater dobrze wiedział, jak nieobliczalną osobą jest dziewczyna. Miała starszego chłopaka, który tym bardziej wszystko komplikował. Ich szalona, lecz przepiękna relacja nie miała szansy wejść na wyższy poziom, gdyż młoda dziewczyna zginęła w wypadku samochodowym. Bohater cierpiał, nie rozumiejąc, dlaczego jego najlepsza przyjaciółka, a zarazem miłość jego życia, tak niespodziewanie odeszła. Chłopak czuł, że stracił cząstkę siebie, której już nigdy nie odzyska. Alaska odeszła na dobre, na zawsze zamykając ich krótką, wzruszającą historię miłosną.

Serial dostępny na platformie HBO GO.

 

3. Noora „Skam” (2015-2017)

Noora

Wiele osób uważa, że namiętny romans Noory z Williamem był jedną z najlepszych historii miłosnych pojawiających się w serialach młodzieżowych. Pomimo wielu przeciwności losu i zupełnie odmiennych charakterów, w końcu udało się im się stworzyć stabilny, pełen miłości związek. Popularny chłopak w końcu zobaczył, czym jest prawdziwa miłość. Wszystko skończyło się jednak chwilę po tym, gdy para wyjechała za granicę z powodu pracy Williama. Jakiś czas później Noora wróciła do Oslo, gdzie została już na dobre. Od samego początku ich znajomości blondynka bardzo często cierpiała, nie mogą zrozumieć swojego partnera. Późniejsze, lekceważące zachowanie chłopaka zraniło ją jeszcze bardziej, przez co łącząca ich nitka miłości została zerwana. O dziwo para wróciła do siebie, z powrotem kierując swój związek na właściwe tory. Cóż za historia!

Serial nie jest dostępny w Polsce na żadnej legalnej platformie.

 

2. Edo „Summertime” / „Trzy metry nad niebem” (2020-)

Edo

Edo i Summer byli najlepszymi przyjaciółmi od czasów dzieciństwa. Spędzali ze sobą mnóstwo czasu, robiąc wiele szalonych rzeczy. Z czasem chłopak zaczął czuć do pięknej dziewczyny coś więcej, jednak dusił to głęboko w sobie, nie chcąc niszczyć ich obecnej relacji. Gdy obok Summer zaczął kręcić się przystojny Alessio, chłopak w końcu odważył się wyjawić swoje uczucia. Niestety jego wybranka traktowała go tylko jako przyjaciela, przez co chłopak bardzo się załamał. Było mu przykro, gdyż był pewny, że odwzajemnia jego uczucia. Musiał również szybko pogodzić się z przykrą myślą, że jej wielkie serce nigdy nie będzie należało do niego.

Serial dostępny na platformie Netflix.

 

1. Devi Vishwakumar „Never Have I Ever” / „Jeszcze nigdy...” (2020-)

Devi

Och, jak trudno być amerykańską nastolatką! W serialu „Never Have I Ever” spotykamy Devi, która jest pełnej krwi Hinduską. W ostatnim roku szkoły dziewczyna i jej przyjaciółki postanawiają stać się w końcu popularnymi, co prowadzi do wielu szalonych sytuacji. Devi jest szalenie zakochana w szkolnym przystojniaku, który o dziwo bardzo szybko zgadza się z nią przespać. Koniec końców oczywiście do tego nie dochodzi, jednak z czasem rodzi się między nimi więź, która zostaje z dnia na dzień bardzo brutalnie zerwana przez głupi błąd dziewczyny. Gdy chłopak bawi się w najlepsze, Devi cierpi, za wszelką cenę starając się zwrócić na siebie jego uwagę. Czy niespodziewany pocałunek z dawnym wrogiem skleił jej złamane serce?

Serial dostępny na platformie Netflix.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Artykuły

TOP 16 seriali z akcją w szkole

16. „Wizards of Waverly Place” (2007-2012) Każdy z nas kojarzy zapewne jeden z najpopularniejszych magicznych seriali stacji Disney Channel, „Wizards of Waverly …