Artykuły

Po upalnym czerwcu wielu liczyło, że przed nami pierwsze od dawna wakacje w Polsce z cudowną, słoneczną pogodą. Marzenia się spełniły, bo aktualnie w całym kraju temperatury sięgają około 30. stopni. Dla tych, którzy nie przepadają za opalenizną, a słońce lubią oglądać tylko na ekranie, stworzyliśmy ranking produkcji z gorącym klimatem. Przedstawiamy wam trzynaście najlepszych seriali, w których bohaterowie mogą już mieć dość wakacyjnej, czasem tropikalnej pogody.

13. ,,CSI: Miami” / ,,CSI: Kryminalne zagadki Miami” (2002-2012)

miami, csi

Już sam tytuł mówi nam, że wkraczamy do jednego z najbardziej słonecznych miejsc w USA – Miami. Miasto znajduje się w tropikalnej strefie klimatu monsunowego, przez co lato trwa tam 12 miesięcy. Nie jest to bez znaczenia w kontekście fabuły serialu. Dokonywane zbrodnie kryją w sobie mroczne tajemnice, a piękna pogoda idealnie z nimi kontrastuje. Upały nie przeszkadzają grupie, a przede wszystkim jej szefowi (porucznikowi Horatio Caine) w rozwiązywaniu zagadek. Co więcej – uwydatniony zostaje fakt, że nawet w tak gorącym zakątku USA, jak Miami, może dochodzić do mrożących krew w żyłach czynów.

Serial jest emitowany na kanale TV6.

12. ,,Hannah Montana” (2006-2011)

hannah montana

Popularny serial dla nastolatków również posiadał niesamowicie wakacyjny, gorący klimat. Główna bohaterka, Miley Stewart, na co dzień mieszkała w domu przy plaży w Los Angeles. Ujęcia piasku, wody i słońca towarzyszyły widzom przez niemalże całą produkcję. Dodatkowo miejscem, które pojawiało się w każdym odcinku, był bar ,,U Rico”, położony niedaleko plaży.

Choć wieczorami ułożona nastolatka przemieniała się w pełną siebie gwiazdę popu, która zachwycała miliony, to zawsze wracała do swojego spokojnego mieszkania z widokiem na ocean.

Serial nie jest aktualnie dostępny w Polsce.

11. ,,Dexter” (2006-2013)

dexter

Dexter Morgan to kolejny bohater, który pokazuje widzom, że słoneczne Miami może być miejscem okrutnych zbrodni. Za dnia analityk śladów krwi w policji, nocą seryjny morderca. Dzięki produkcji popularność zyskały takie miejsca, jak park fontann Bayfront, czy Doral Park Country Club. Wiele scen odgrywało się także na starym moście PortMiami. Wszystkie te spoty doskonale ukazują utrzymujący się cały rok, wakacyjny klimat miasta.

Serial jest dostępny na Netflixie.

10. ,,La Casa de Papel”/ ,,Dom z Papieru” (2017-) część 3.

la casa de papel

Akcja serialu od początku rozgrywała się w Hiszpanii, czyli państwie położonym w zachodniej, słonecznej części Europy. Większość scen odbywała się jednak w surowym gmachu mennicy, przez co letni klimat został zupełnie pominięty. Zgoła inaczej stało się w trzeciej części produkcji. Twórcy serialu zdecydowali, że pokażą widzom miejsca, w których ukrywają się postacie, a te należały do najbardziej słonecznych na świecie. Przez cały sezon mogliśmy podziwiać retrospekcje z gorącym klimatem w tle, które idealnie kontrastowały z szarą i mroczną scenerią czasu teraźniejszego, w którym żyli bohaterowie.

Serial jest dostępny na Netflixie.

9. ,,Two and a Half Men” / ,,Dwóch i pół” (2003-2015)

two and a half men

Choć ,,Two and a Half Man” to sitcom, to bez wątpienia nie brakuje w nim wakacyjnych ujęć. Wszystko za sprawą tego, że główny bohater – Charlie – mieszka w ogromnym domu położonym przy plaży w Malibu. Bohater jest hedonistą, czyli osobą, która troszczy się jedynie o zaspokojenie swoich przyjemności. Kiedy nie komponuje lub nie jest zajęty kobietami, opala się na tarasie z trunkiem z wysokiej półki w dłoni. Idealne życie staje pod znakiem zapytania, gdy u progu jego domu staje ciamajdowaty brat z synkiem. Szybko okazuje się jednak, że nowi współlokatorzy nie wpływają na zmianę rutyny Charliego. Dla niego wakacje trwają cały rok i dokładnie tak samo poczujecie się, oglądając tę produkcję.

Serial jest emitowany na kanale Comedy Central.

8. ,,Jane The Virgin” (2014-2019)

jane the virgin

,,Jane The Virgin” to amerykański odpowiednik wenezuelskiej telenoweli ,,Juana La Virgen”. Serial nieco prześmiewa tzw. tasiemce, ale jednocześnie zachowuje gorący temperament bohaterów oraz równie gorącą scenerię. Historia Jane rozgrywa się bowiem w Miami, czyli jak już zdążyłam napisać, jednym z najbardziej słonecznych miejsc USA. Główna bohaterka jest latynoską, która podczas wizyty u ginekologa zostaje sztucznie zapłodniona. Pomimo jej poważnych problemów, produkcja zawiera masę humoru i wakacyjnych, słonecznych ujęć.

Serial jest dostępny na Netflixie.

7. ,,H2O Just Add Water” / ,,H2O – wystarczy kropla” (2006-2010)

h2o

Nie byłabym sobą, gdybym do tego zestawienia nie dodała serialu, który towarzyszył mi przez całe nastoletnie życie i do którego lubię wracać z nutką nostalgii. To właśnie dzięki historii trzech syrenek, mieszkających w Gold Coast, zaczęłam postrzegać Australię jako raj na ziemi. Przepiękne ujęcia plaż i oceanu są jednym z dominujących elementów serialu. Dziewczyny, które musiały zmienić swoje życie i zrozumieć, że ich dom to ,,podmorska toń”, wprawią was w gorący klimat wakacyjnego kontynentu już po pierwszym odcinku.

Serial jest dostępny na Netflixie.

6. ,,Californication” (2007-2014)

californication

Jakie miejsce do życia powinien wybrać przygnębiony i zniszczony pisarz, który dopiero co rozstał się ze swoją partnerką? Z pewnością nie takie, w którym każdy dzień jest słoneczny, a jednak tam właśnie wylądował główny bohater serialu ,,Californication”. Hank nienawidził Los Angeles, jednak to właśnie dzikość tego miasta pozwalała mu odreagować nieudany związek i poświęcić się przygodnym romansom. Na ekranie możemy zatem podziwiać nie tylko zatopioną w upale Kalifornię, ale także jeszcze bardziej gorące sceny przygód Moody'ego.

Serial jest dostępny na Netflixie.

5. ,,Breaking Bad” (2008-2013)

bb

Akcja serialu rozgrywa się w Albuquerque, w Nowym Meksyku. Nie mogło więc w nim zabraknąć scenerii charakterystycznej dla tego upalnego stanu. Momentami wysoka temperatura i suche powietrze stawały się nieznośne dla bohaterów – szczególnie gdy Walter i Jessie produkowali metaamfetaminę na pustkowiach. Słońce, które ogrzewało ten skrawek ziemi w pierwszych sezonach, było bardzo częstym elementem scenografii. Odbijało się od twarzy głównych bohaterów, paląc ich skóry. Im bardziej Walter stawał się zniszczony i pochłonięty przez brudny świat kartelu, tym mniej słońca pojawia się na ekranie. Przypadek?

Serial jest dostępny na Netflixie.

4. ,,Hawaii Five-0” (2010-)

hawaii

Hawaje to stan, który kojarzy się głównie z wakacjami. To właśnie tutaj przyjeżdżają odpoczywać nie tylko Amerykanie, ale także turyści z całego świata. Tropikalny klimat, całkowite otoczenie przez wodę, oraz masa zagrożonych wyginięciem zwierząt – to wszystko tworzy magiczny teren, którego zobaczenie jest jak spełnienie marzeń. Nic więc dziwnego, że jest to także miejsce akcji jednego z popularnych seriali. Choć w ,,Hawaii Five-0” bynajmniej nie najważniejsze są same Hawaje, a kryminalne zagadki, to piękno stanu zostało zaakcentowane w dobitny sposób.

Serial jest emitowany na kanale AXN.

3. ,,Narcos” (2015-2017)

narcos

,,Narcos” skupia się na działaniu dwóch kolumbijskich karteli – jednych z największych na świecie. Seria pierwsza i druga opiera się na życiu Pablo Escobara i kartelu z Medelin, a sezon trzeci – na niemniej szanowanych w branży, braci Cali. Serial przede wszystkim ukazuje drogę do utworzenia narkotykowych imperiów przez bezwzględnych ludzi. Nie brakuje tam jednak zdjęć gorącej Kolumbii, a także ujęcia atmosfery panującej w tym regionie. Gwarantuję, że po obejrzeniu tego tytułu będziecie mieli dosyć palącego słońca.

Serial jest dostępny na Netflixie.

2. ,,Lost” / ,,Zagubieni” (2004-2010)

lost

Losy rozbitków uwięzionych na tajemniczej i niebezpiecznej wyspie nie podnosiły ciśnienia jedynie ze względu na zaskakujący rozwój wydarzeń. Bardzo duży wpływ miał również obraz życia w tropikalnym zakątku świata. Słońce oświecało twarze bohaterów każdego dnia. Ich ciała zawsze były pokryte potem, co można było zaobserwować na ich ubraniach w niemalże każdej scenie. Dodatkowo upalnego klimatu dodawała egzotyczna fauna i flora. Węże, pająki, a także palmy i drzewa kokosowe – to wszystko jedynie potęgowało tropikalny klimat wyspy i sprawiało, że bohaterom współczuło się jeszcze bardziej, że nie są to dla nich wakacje, a trudna codzienność.

Serial jest emitowany na kanale TVN7.

1. ,,Baywatch” / ,,Słoneczny Patrol” (1989-2001)

baywatch

Doskonale wiem, co sobie myślicie. ,,Baywatch” to esencja kiczu. Kojarzymy go z rozrywką naszych rodziców w latach 90 i aktualnie rzadko kto pragnie oglądać go od początku, dla przyjemności.

Nie da się jednak ukryć, że jest to serial kultowy, który w najlepszy możliwy sposób ukazuje gorący, wakacyjny klimat. Akcja rozgrywa się w Los Angeles i opowiada o życiu grupy ratowników. Prócz niemalże odczuwalnego żaru plażowego piasku oraz smaku słonej wody, serial dodaje gorącego klimatu także dzięki kostiumografii. Ratowniczki przywdziane w skąpe jednoczęściowe stroje, biegające w slow motion, a także umięśniony David Hasselhoff i jego pomagierzy, rozgrzewali miliony widzów na całym świecie.

Nawet Joey i Chandler w ,,Friends” nie mogli oderwać oczu od ekranu, kiedy w TV leciał ,,Baywatch”. Jest to więc jedyny i prawdziwy zwycięzca tego zestawienia.

Serial jest dostępny na platformie HBO GO.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


Breaking Bad

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem …


Californication

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne. 


CSI: Miami

Horatio Caine dowodzi grupą śledczych z Miami zajmujących się łapaniem zbrodniarzy za pomocą najbardziej nowoczesnych metod.


Dexter

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości. …


Money Heist

Tajemniczy mężczyzna, znany jako El Profesor, planuję napaść o jakiej jeszcze nie słyszano. Aby zrealizować ambitny plan rekrutuje gang ośmiu osób o określonych …


H2O: Just Add Water

Serial opowiada o trójce dziewczyn – Emmie, Cleo i Rikki, a później także Charlotte i Belli, które przypadkiem odkrywają magiczną jaskinię i nabywają zdolność przemiany …Hawaii Five-0

Reboot serialu, który był emitowany na antenie stacji CBS w latach 1968-80. Podobnie jak w przypadku oryginału, fabuła opowiada o elitarnej jednostce policyjnej …Narcos

Boss kartelu narkotykowego z Kolumbii, Pablo Escobar, rozpoczyna coraz to intensywniejszy handel kokainą. Staje się celem władz, które za wszelką cenę chcą położyć …


Lost

Życie garstki ludzi diametralnie się zmienia, gdy ich samolot rozbija się na tajemniczej wyspie leżącej na Pacyfiku. Od tej pory 48 cudem ocalałych rozbitków rozpoczyna …