Artykuły

Każdy z nas na pewno zna takie osoby, które niechętnie ugościłby przy wigilijnym stole. Tacy ludzie istnieją tym bardziej w serialowym świecie i poniżej prezentujemy wam ich zestawienie.

11. Elena Gilbert „The Vampire Diaries”/ „Pamiętniki Wampirów” (2009- 2017)

elena, tvd, tvshow

Nie było chyba odcinka „The VampireDiaries”, w którym Elena nie użalałaby się nad swoim losem. To ona zawsze była tą, którą życie najgorzej potraktowało, rzadko zwracała uwagę na cierpienie innych. Zazwyczaj niemiło jest dzielić się opłatkiem z osobami, które są w stanie tylko stale opowiadać o swoich problemach i nie chcą nawet słuchać o naszych. Takie zachowanie jest koszmarnie irytujące i sprawia, że jak najszybciej chcemy uciec od rozmowy z taką osobą.

Serial obecnie nie jest dostępny w Polsce.

10. Joey Tribbiani „Friends”/ „Przyjaciele” (1994- 2004)

joey, friends, netflix

Większość z nas uwielbia w święta objeść się do syta. Wigilia to czas, w którym nawet najwytrwalsi są w stanie porzucić dietę na rzecz pierogów czy makowca. Czy taka obfita uczta byłaby możliwa, gdyby przy stole siedział z nami Joey? Znany on jest bowiem nie tylko ze swojego poczucia humoru, ale także z olbrzymiej miłości do jedzenia. Aby uniknąć tego, że zabrałby nam ostatni kawałek śledzika sprzed nosa, trzeba by mu chyba wydzielić osobny stół z potrawami.

Serial dostępny na platformie Netflix.

9. Tommy Shelby „Peaky Blinders” (2013- )

tommy shelby, peaky blinders, netflix

Nie tylko Tommy’ego, ale chyba całej rodziny Shelbych nie chcielibyśmy gościć przy stole. Pomijając fakt, że przez dym papierosowy nie moglibyśmy dojrzeć naszej cioci siedzącej na drugim końcu stołu, to balibyśmy się chociaż słowem do niego odezwać. Nawet krzywe spojrzenie mogłoby być przyczyną niemiłych, a nawet krwawo zakończonych świąt. Wspomnieć można jeszcze o okropnym, oschłym charakterze Tommy’ego, który z pewnością skutecznie odstraszyłby jego potencjalnych rozmówców.

Serial dostępny na platformie Netflix.

8. Joanna Chyłka „Chyłka” (2019- )

chyłka, player, tvn

Chyłka znana jest głównie ze swojej porywczości, stale podniesionego z tonu oraz przekleństwa wtrąconego w niemal każdym zdaniu. Nie jest miło zasiąść do posiłku z tak wybuchową i nieprzyjemną w obyciu osobą. Bardzo możliwe, że przy próbie rozmowy czy też zwykłym pytaniu o podanie soli zostalibyśmy zwyzywani bez żadnego znaczącego powodu.

Serial dostępny na platformie Player+.

7. Tokio „La casa de papel”/ „Dom z papieru” (2018- )

tokio, la casa de papel, dom z paieru, netflix

Decyzje, które podejmuje Tokio w trakcie poszczególnych odcinków „La casa de papel”, są niewątpliwie jednymi z najbardziej kontrowersyjnych. Nieraz sprawiały, że fani mieli ochotę ją udusić. Nie chcielibyśmy spędzać Wigilii z tak porywczą, niezrównoważoną i impulsywną osobą. Zapewne niełatwo byłoby porozmawiać z nią na jakikolwiek temat, bo mogłoby to spowodować, że półmiski z misternie przygotowywanymi daniami wylądowałyby na podłodze.

Serial dostępny na platformie Netflix.

6. Cersei Lannister „Game of Thrones”/ „Gra o Tron” (2011- 2019)

cersei, got, gra o tron, hbo go

Przez wszystkie osiemsezonów trudno było zrozumieć motywacje tej postaci. Była podła i okrutna, z każdej sytuacji próbowała czerpać jak najwięcej korzyści dla samej siebie. Nie ukrywała nienawiści do pewnych ludzi i podżegała ją w swoich dzieciach. Jej postępowanie jest obrazową definicją powiedzenia „po trupach do celu”, cozresztą w końcu osiągnęła. Gdyby zasiąść z nią przy jednym stole, trzeba by bardzo uważać na słowa i najlepiej kupić jej dokładnie taki prezent, jaki sobie wymarzyła, bo inaczej wypity przez nas barszcz mógłby być ostatnim w naszym życiu.

5. Veronica Lodge „Riverdale” (2017- )

veronica, riverdale, netflix, tvshow

Nie wiem, czy ktokolwiek byłby w stanie przebywać przy jednym stole z tak nieznośną i irytującą do granic możliwości osobą. Decyzje, które podejmuje, są skrajnie głupie i sprawiają, że mamy ochotę mocno nią potrząsnąć. Znając jej detektywistyczne pobudki możliwe, że gdyby zobaczyła na stole martwego karpia, odśpiewałaby przed nim piosenkę bez jakiegokolwiek powodu, a potem oskarżyłaby swojego ojca o jego zabójstwo.

Serial dostępny na platformie Netflix.

4. Sue Sylwester „Glee” (2009- 2015)

sue, glee, netflix

Sue przez swoje samolubne pobudki zepsuła wielu osobom niejedne święta. Pomijając fakt, że prawdopodobnie zniszczyłaby wszystkie nasze dekoracje, to na pewno nie obeszłoby się bez namieszania w prezentach. Pamiętamy przecież o fakcie, że kiedyś spowodowała, że każdy nauczyciel wylosował właśnie ją, kiedy przyszło do robienia sobie prezentów. Idąc dalej, wyśmiałaby pewnie nasz świąteczny sweterek, fryzurę czy grube skarpetki od babci. Natomiast włączenie świątecznej playlisty w jej towarzystwie mogłoby skończyć się wyrzuceniem odtwarzacza przez okno.

Serial dostępny na platformie Netflix.

3. Gregory House „House M.D.”/ „Dr House”(2004- 2012)

dr house, house MD, amazon prime

Gregory to chyba jedna z najbardziej niesympatycznych serialowych osobistości. Arogancki, oschły i szczery do bólu. Przy wigilijnym stole najpewniej doprowadziłby kogoś do płaczu lub wdał się w bójkę. W takim dniu nikt raczej nie chce, aby ktoś wypominał mu jego życiowe błędy i niepowodzenia czy stale podważał jego zdanie na dany temat.

Serial dostępny na platformie Amazon Prime.

2. Ramsay Bolton „Game of Thrones”/ „Gra o Tron” (2011- 2019)

ramsay bolton, got, hbo go

Dla tych, którzy oglądali „Game of Thrones” pojawienie siętegobohateraw zestawieniu nie powinna być dużym zaskoczeniem. Nikt z nas nie chciałby raczej znaleźć się z nim w jednym pomieszczeniu, a co dopiero przy wigilijnym stole. Była to postać niezrównoważona i szalona, czerpiąca niepohamowaną radość z czyjegoś bólu i cierpienia, szczególnie jeśli były one zadawane bezpośrednio przez niego. Każdy aspekt jego osobowości wywoływał dosłownie ciarki na plecach – nic dziwnego więc, że chcielibyśmy, żeby taka osoba trzymała się od nas z daleka.

Serial dostępny na platformie HBO GO.

1. Gaius Baltar „Batllestar Galactica” (2004- 2009)

gaius baltar, battlestar galactica, amazon

Mimo iż ta popularna produkcja zakończyła się już ponad 10 lat temu, Gaius przez wielu ludzi nadal uważany jest za jedną z najgorszych serialowych postaci. Przez cały czas myślał on tylko o sobie, nie zważał na uczucia innych ludzi. Był świetnym aktorem, przez co pewnie zmanipulowałby ludzi przy wigilijnym stole tak bardzo, że uwierzyliby w zbliżającą się z ich własnej winy Wielkanoc. Ukradłby do tego prezenty spod choinki i rozdał najmniej lubianym przez nas sąsiadom, wpuścił księdza bez zapowiedzi, a na koniec ogłosiłby, że to jego urodziny, a nie Jezusa. Nie trzeba chyba nic więcej dodawać, aby udowodnić, że chcielibyśmy, żeby Gaius trzymał się od nas z daleka.

Serial dostępny na platformie Amazon Prime.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Battlestar Galactica

Kiedy na świecie pojawiły się piersze Cylony (rodzaj inteligentnych maszyn) ludzie pękali z dumy i cieszyli się z rozwoju technicznego. Wszystko skomplikowało się …


Chyłka

Serial na podstawie książek Remigiusza Mroza. Sezon 1 - Główną bohaterką jest prawniczka Agnieszka Chyłka, która wraz ze swoim nowym aplikantem, Kordianem Oryńskim, …


Money Heist

Tajemniczy mężczyzna, znany jako El Profesor, planuję napaść o jakiej jeszcze nie słyszano. Aby zrealizować ambitny plan rekrutuje gang ośmiu osób o określonych …


House

Serial opisujący losy tytułowego Gregory'ego House'a, lekarza genialnego, lecz dość kontrowersyjnego i niekonwencjonalnego. Razem ze swoim zespołem diagnostycznym …


Glee

Nauczyciel hiszpańskiego z Ohio przejmuje opiekę nad licealnym chórem szkolnym. Postanawia przywrócić mu dawną świetność.


Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


The Vampire Diaries

Po śmiertelnym wypadku rodziców Elena i Jeremy powoli dochodzą do siebie. Wracają do szkoły, gdzie dziewczyna od razu zauważa nowego ucznia, Stefana Salvatora. …


Peaky Blinders

Lata 20. XX wieku. Fabuła skupia się na Thomasie Shelbym, liderze powojennego gangu Peaky Blinders, który stara się podnieść swoją pozycję, wykorzystując do tego …


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Riverdale

W tajemniczym miasteczku Riverdale w niewyjaśnionych okolicznościach ginie młody chłopak. Grupka przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci Jasona, często pakując …