1
Artykuły

Deszczowe dni mają swój niesamowity klimat – z którego chętnie korzystają serialowi twórcy. Praktycznie w każdej produkcji można znaleźć chociaż jedną scenę, mającą miejsce podczas chociażby mżawki czy ulewy. Niektóre z takich momentów naprawdę zapadają w pamięć – dlatego przedstawiamy TOP 10 scen w deszczu.

UWAGA – tekst zawiera spoilery

10. Kłótnia Brooke i Lucasa – 3x13 „One Tree Hill” / „Pogoda na miłość” (2003-2012)

Moja przyjaciółka jest ogromną fanką „One Tree Hill”, a szczególnie związku Brooke i Lucasa, a tą sceną męczyła mnie wyjątkowo długo. Muszę przyznać, że scena faktycznie jest efektowna – może i nieco kiczowata, jednak z pewnością emocjonalna. Mamy kłótnie, deszcz, a także szczęśliwy finał. Czy można chcieć więcej?

Serial obecnie nie jest dostępny w Polsce.

9. Konfrontacja Mike’a i Willa – 3x03 „Stranger Things” (2016-)

Mike i Will to duet, którego naprawdę brakowało mi przez pewien czas. Pojawiły się rozterki miłosne Mike’a, Dustina i Lucasa, zaś Will został w pewien sposób całkiem sam. Przyjaźń chłopców została wystawiona na próbę, aż w końcu w trzecim sezonie doszło do konfrontacji pomiędzy Mikiem i Willem, a dramatyzmu dodał padający deszcz w momencie, w którym zdenerwowany i rozżalony Will wybiega z domu przyjaciela.

Serial dostępny na platformie Netflix

8. Pocałunek Scotta i Kiry – 5x01 „Teen Wolf”/ „Nastoletni wilkołak” (2011-2017)

Będę szczera – za czasów, kiedy szalałam na punkcie „Teen Wolf”, nie do końca podobał mi się wątek Kiry i Scotta. Jednak muszę przyznać, że ta scena naprawdę mnie poruszyła. Nieco kiczowata, ale gra świateł, muzyka i deszcz sprawiły, że momentalnie się wzruszyłam, ciesząc się szczęściem pary.

Serial dostępny na platformie Netflix

7. Modlitwa Kuby – „Ślepnąc od świateł” (2018)

Tak jak w przypadku sceny z „Friends” (która pojawi się później), wybrany przeze mnie moment z „Ślepnąc od świateł” nie rozgrywa się podczas mżawki czy ulewy, jednak zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Monolog Kuby to modlitwa o zesłanie deszczu. serialomaniacy mocno zachwalali moment monologu, dlatego postanowiłam, że musi znaleźć się w topce.

Serial dostępny na platformie HBO

6. Spotkanie Teda i Matki – 9x24 „How I Met Your Mother”/ „Jak poznałem waszą matkę” (2005-2014)

Na tę scenę fani serialu czekali do finałowego odcinka. Żółta parasolka już od pierwszego epizodu stanowiła klucz do spotkania tej dwójki, dlatego to, że ma to miejsce właśnie kiedy pada deszcz, idealnie zgrywa się w całość.

Serial dostępny na platformie Netflix

5. Smutne chwile Joeya i Chandlera – 2x17 „Friends” / „Przyjaciele” (1994-2004)

Trochę nagnę zasady, ponieważ scena nie do końca ma miejsce w deszczu, ale rozgrywa się podczas ulewy. Między dwójką przyjaciół doszło do kłótni i bohaterowie zachowywali się jak w kiepskim teledysku – i to dosłownie. Smutna piosenka w tle, Chandler zapatrzony w spływające po szybie krople... Jest w tym typowy dla „Friends” komizm, co sprawia, że ta scena musiała znaleźć się w tym zestawieniu.

Serial dostępny na platformie Netflix

4. Pierwszy pocałunek Alex i Masona – 3x08 „Wizards of Waverly Place”/ „Czarodzieje z Waverly Place” (2007-2012)

Moje dziecięce serce aż podskoczyło z radości, kiedy przypomniałam sobie o tej scenie. Jako młodsza nastolatka uwielbiałam „Wizards of Waverly Place”, a szczególnie perypetie uczuciowe Alex i Masona. Pierwszy pocałunek pary, mający miejsce w deszczu, był jak spełnienie marzeń mojej wewnętrznej shipperki i do dziś pamiętam, jak ucieszyłam się przed telewizorem.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce.

3. Walka Lydii – 5x01 „Teen Wolf”/ „Nastoletni wilkołak” (2011-2017)

„Teen Wolf” po raz kolejny – Lydia to do tej pory jedna z moich ulubionych serialowych bohaterek, jeszcze zanim zaczęła przejawiać moce banshee. Jej wątek związany z pobytem w szpitalu należy do według mnie najlepszych, a ta scena sprawiła, że ciarki przechodziły mi po plecach. Odtwarzałam ją kilka razy.

Serial dostępny na platformie Netflix

2. Zaręczyny Jima i Pam – 5x01„ The Office”/ „Biuro” (2005-2013)

Ten moment w „The Office” z pewnością należy do wyjątkowych. Jim i Pam mieli się ku sobie już od pierwszego momentu, a rozwój ich relacji przysporzył widzom sporej dawki emocji. Okoliczności może nie są do końca romantyczne, biorąc jednak pod uwagę, że Jim nie chciał dłużej czekać – było idealnie.

Serial nie jest obecnie dostępny w Polsce.

1. Scena Hae Soo i So – odcinek 11 „Moon Lovers:Scarlet Hear Ryeo” (2016)

Ta scena jest jedną z najsłynniejszych z tej koreańskiej dramy. Połączenie rozpczy Hae Soo z momentem egzekucji Lady Oh sprawiło, że serce pękło mi podczas oglądania na milion kawałeczków. Do tego przejmujący soundtrack i ten deszcz, który stworzył niesamowity klimat.

Serial obecnie nie jest dostępny w Polsce

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

  • Aga Halman
    Aga Halman
    @halmanaga

    Super topka, ale zabrakło mi pocałunku Rossa i Rachel! :D

Powiązane

Seriale

How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.


Ślepnąc od świateł

Serial na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Opowiada o tygodniu z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos.


Stranger Things

Akcja serialu rozgrywa się w 1983 roku w stanie Indiana, USA. W spokojnej, podmiejskiej dzielnicy ginie chłopiec. Przyjaciele, rodzina i policja zaczynają poszukiwania, …


Teen Wolf

Miasteczko Beacon Hills to siedlisko nadprzyrodzonych istot. Licealista Scott przekonuje się o tym, kiedy w lesie zostaje zaatakowany i pogryziony przez wilkołaka. …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier.