Artykuły

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy? To pytanie możecie usłyszeć w piosence. W życiu też pewnie nie jeden raz. Gdy wydaje się, że na horyzoncie nie widać nikogo sensownego, zawsze można pooglądać seriale. Najlepszą radą na brak weekendowej randki jest wieczór z przyjaciółkami przed ekranem. Oczywiście ważna jest fabuła, dobrze zastosowane środki techniczne, ale czasem nad tymi elementami górę bierze dobrze napisana postać, a już najlepiej, przystojna postać. Czy ma się partnera czy nie, od czasu do czasu serce każdej kobiety szybciej zabije na widok przystojnego bohatera serialu. Wygląd, nawet najlepszy, to nie wszystko. Męskość można podkreślić na wiele sposobów. Jednym z nich może być jakiś atrybut podnoszący męskie ego i zwracający uwagę na jego walory. Prześledzimy zatem co sprawia, że i tak atrakcyjni mężczyźni przyciągają przed ekran rzesze kobiet i budzą ich zainteresowanie.

house m. d.

10. Dr House (House, M.D. / Doktor House) - stetoskop (2004-2012)

Mogłabym co prawda napisać o lasce. Wszak to ona była jego oparciem i przekleństwem jednocześnie. To ona wyróżniała go spośród innych lekarzy. Jednak, jak twierdzi wiele kobiet, najseksowniejszy u mężczyzn jest ich intelekt. Choć zapewne Gregory House miał wiele zalet, to nie wątpliwie, to co najbardziej przyciągało kobiety do niego, to pasja, wręcz detektywistyczna w zakresie medycyny. Bardziej badacz niż współczujący medyk zadziwiał swoją przenikliwością i analitycznym umysłem. Sherlock wśród lekarzy. 

Serial nie jest dostępny w Polsce

 

american crime story

9. Andrew Cunanan (American Crime Story, The Assassination of Gianni Versace / Zabójstwo Versace) – okulary (2018)

Bohaterem serialu nie jest genialny projektant Gianni Versace, ale człowiek, który dopuścił się jego mordu. Andrew Cunanan to postać prawdziwa. Młody, śliczny jak z obrazka i szalenie niebezpieczny. Człowiek o twarzy aniołka, którego trudno posądzić o skrzywdzenie muchy. Słodki cukiereczek w okularach, dzięki którym wygląda bardziej jak student prestiżowego kierunku, niż bardzo zagubiony człowiek o niestabilnej osobowości. Okulary zawsze przydają uroku i intelektu a Andrew był mistrzem manipulacji. Wabił, przyciągał do siebie ludzi a później bezwzględnie wykorzystywał. 

Serial można oglądać na platformie Netflix

 

true detective

8. Rust Cole (True Detective / Detektyw) – notatnik

Raczej szczupły, skrywający uczucia, posępny. Zagłębiony we własnych myślach, skoncentrowany na pracy, zamknięty na innych ludzi. Mimo to Rust Cole przyciągał jak magnes. Człowiek z przeszłością, pozbawiony przyszłości. Zdecydowanie nienajlepszy kandydat na męża. Jednak jego melancholijne spojrzenie, filozoficzne monologi i policyjny notes czyniły zeń bardzo interesującą osobę. Śledztwo angażowało go bez reszty. Zanurzenie się w prowadzoną sprawę przekraczało służbowe obowiązki i nadszarpywało wątłe nerwy detektywa. Aż chciało się go ukoić we własnych ramionach.

Serial można oglądać na platformie HBO GO

 

mad men

7. Don Draper (Mad Men) – kieliszek Old Fashioned (2007-2015)

Dystyngowany, poważny, na pierwszy rzut oka człowiek bez zarzutu. Przykładny ojciec, głowa rodziny, dobry szef. Za tą fasada ukrywa się osoba pełna tajemnic, z trudem trzymająca nerwy na wodzy. W tym, na co dzień, pomaga mu szklaneczka klasycznego drinka Old Fashioned. Przepis na niego jest prosty: whiskey, lód, woda gazowana i bitter. W sieci znajdziecie mnóstwo przepisów na ten trunek. Choć nie przystoi żeby męskość utożsamiać z piciem alkoholu, to warto przypomnieć, że w latach ‘50 i ‘60 robienie tego w miejscu pracy było całkiem normalne, podobnie jak palenie papierosów i poklepywanie sekretarek po pośladkach. Takie czasy….

Serial można ogladać na platformie Netflix

 

vikings

6. Ragnar Lothbrok (The Vikings / Wikingowie) – łódź (2013-)

Wikingowie to morze. To ich żywioł, przeznaczenie i całe życie. Postać Ragnara Lothbroka była wzorowana na autentycznej osobie - legendarnym przywódcy skandynawskiego ludu, który miał ambicje podróżować i podbijać kolejne tereny. Był wizjonerem z nutą szaleństwa. Można było by uznać, że to broń będzie świadczyć o męskości Ragnara, ale to właśnie na morzu najlepiej się realizował. Choć nie obca mu była dobra bitka, to jego prawdziwym powołaniem było żeglowanie i poznawanie tego, co nieznane.

Serial można ogladać na platformie Netflix

 

game of thrones

5. Jamie Lannister (Game of Thrones / Gra o Tron) – złota ręka (2011-2019)

Jamie to jedna z najbardziej niejednoznacznych postaci „Game of Thrones”. Bohater przechodzący liczne przemiany. Nie raz zastanawialiśmy się, dokąd tak naprawdę zmierza i czyją przyjmie stronę. Targany licznymi wątpliwościami, pozostający w rozdarciu między miłością a rozumem, skradł serca wielu widzek serialu. Na domiar licznych rozterek, w wyniku niefortunnego spotkania z ludżmi Vargo Hoata stracił rękę. Jak na przedstawiciela królewskiego rodu przystało, dostał kolejną. Złotą.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że owa ręka została na potrzeby serialu wyprodukowana w Polsce.

Serial można oglądac na platformie HBO GO

 

walking dead

4. Daryl Dixon (The Walking Dead / Żywe Trupy) – kusza (2010-)

Brudny, nieco zaniedbany, łobuz jakich mało. Nie od razu dał się poznać z dobrej strony. Typowy bad boy walczący o przetrwanie w bezwględnym świecie. Spoglądający nieufnym wzrokiem Daryl nie związał się na stałe z żadną kobietą, ale zawsze wiernie towarzyszył mu kusza. Doskonałe narzędzie nie tylko do walki z zombie, ale wtedy kiedy trzeba było i z wrogimi ludźmi. Była jak przedłużenie jego ręki. Nie ruszał się bez niej na krok i chyba tylko jej jednej ufał w stu procentach.

Serial można oglądać na platformie Netflix

 

3. Dale Cooper (Twin Peaks / Miasteczko Twin Peaks) - dyktafon (1990-2017)

Czarujący i niezwykle przenikliwy agent FBI przybył do małego miasteczka by rozwiązać zagadkę śmierci nastolatki - Laury Palmer. Choć wszystkie postaci w Twin Peaks są zadziwiające i tajemnicze, to jedną z największych zagadek była osoba (?) do której zwracał się detektyw. Wszystkie swoje uwagi dotyczące śledztwa nagrywał na dyktafon, rozpoczynając każdą z nich od słowa „Diane”. Czy to sekretarka, kochanka czy współpracownica? A może po prostu tak pieszczotliwie nazywał urządzenie. Przez 25 lat widzowie czekali na trzeci sezon serialu w którym zagadka ta została rozwiązana.

Serial można oglądać na platformie HBO GO

 

young pope

2. Lenny Belardo / Pius XIII (The Young Pope / Młody Papież) – papierosy (2016-)

Nieprzyzwoicie przystojny i nieprzyzwoicie denerwujący. Choć większość z opisanych w tym artykule mężczyzn to silne osobowości, jednak najtrudniejszym do oceny jest właśnieLenny. Młody amerykański biskup dostępuje najwyższego szczebla kariery w hierarchii kościelnej, ale jest postacią paradoksalną Z jednej strony konserwatywny i odcinający się od świata. Z drugiej bardzo ludzki, co przejawia się między innymi poprzez palenie papierosów. W dodatku, bardzo mu z tym do twarzy. Nietuzinkowy i prowokacyjny budzi pożądanie swoją bezkompromisowością i skupieniem na własnym ego. Tak samo irytujący jak i pociągający. Rockman wśród papieży.

Serial można oglądać na platfomie HBO GO

 

true blood

1. Eric Northman (True Blood / Czysta Krew) – tron w klubie Fangtasia (2008-2014)

Król wśród wampirów. Mogliśmy śledzić jego losy przez siedem sezonów produkcji. Choć moda na wampiry nieco już przemija, to warto wrócić do tytułu choćby ze względu na aktora Alexandra Skarsgårda. Z sezonu na sezon akcja stawała się coraz bardziej niedorzeczna i pokręcona, ale wampir Eric nigdy nie zawiódł. Bezwzględny krwiopijca o nordyckiej urodzie, łamał serca kobiet na całym świecie zarówno na ekranie, jak i w rzeczywistości. Jak na księcia ciemności przystało, zasiadał na królewskim tronie, choć nie w zamku, ale klubie nocnym którym zarządzał. Wśród mieszkających na jego terenie wampirów sprawował funkcję szeryfa. Wystarczyło tylko na niego spojrzeć żeby wiedzieć kto tu rządzi. Przed tronem wiły się zarówno ludzkie kobiety jak i przedstawicielki wampirzego gatunku. 

Serial można oglądać na platformie HBO GO 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Crime Story

Słynny futbolista O.J. Simpson zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Sprawa ukazana jest oczami prawników biorących udział w procesie.


True Blood

Umiejąca czytać w myślach kelnerka Sookie Stackhouse traktuje swój dar jako przekleństwo. Kiedy spotyka 173-letniego wampira Billa, którego myśli nie umie odczytać, …


True Detective

Serial kryminalny opisujący nietypowe zbrodnie oraz ich rozwiązania. Każdy sezon opowiada inną historię. Seria pierwsza opiera się na losach dwóch detektywów pracujących …


House

Serial opisujący losy tytułowego Gregory'ego House'a, lekarza genialnego, lecz dość kontrowersyjnego i niekonwencjonalnego. Razem ze swoim zespołem diagnostycznym …


Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.


Mad Men

W serialu ukazane jest życie Dona Drapera, dyrektora kreatywnego agencji reklamowej Sterling Cooper. Mężczyzna zrobi wszystko, by odnieść sukces, jednak tajemnice …


The Young Pope

Serial opowiadający historię Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła.


Twin Peaks

W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.


Vikings

Serial opowiada historię wikingów żyjących w Skandynawii pod koniec VIII wieku. Chęć władzy, szacunek do tradycji i miłość do bogów sprawia, że ich losy są zawiłe …


The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …