Artykuły

Internet oferuje obecnie dziesiątki stron z płatną subskrypcją seriali i produkcji filmowych. Każdy zna takie serwisy jak Netflix czy HBO GO. Nawet na polskim rynku dzieje się w tej kwestii coraz więcej. Jedną ze stron oferującą legalne, dostępne pliki na żądanie jest chociażby cda.pl, które pośród tysięcy filmów udostępnia także – w swojej usłudze cda Premium – kilkanaście produkcji serialowych. W wersji podstawowej konta można też obejrzeć kilka produkcji za darmo. Wybraliśmy dla was te najlepsze!

10. „Darknet”

darknet, serial, cda premium,

Strona internetowa o nazwie Darknet łączy ze sobą ludzi, którym nagle zaczynają przydarzać się makabryczne wypadki. Poziom tego miniserialu jest bardzo przyzwoity, jak na dość niewielki budżet. Konstrukcja sezonu nie wymaga oglądania po kolei każdego odcinka. Do tego produkcja przestrzega przed pewnymi zachowaniami w sieci, a konstrukcja oparta na horrorze potrafi czasami przestraszyć. Zdecydowanie warte polecenia.

9. „Lifting”

Lifting, topka, serial, cda.pl

Akcja pierwszego sezonu serialu „Lifting” dzieje w ekskluzywnej klinice chirurgii plastycznej, w której spotykają się cztery bogate kobiety w różnym wieku. Mimo wielu dzielących ich różnic z czasem nawiązuje się między nimi specyficzna więź. Najmłodsza z nich, Eliza, za kilka dni po raz drugi wychodzi za mąż. Milena jest w trakcie rozwodu z uzależnionym od hazardu i alkoholu mężem. Patrycja z kolei – choć wydaje się szczęśliwa, stara się rozbudzić namiętność w małżeństwie. Rozwódka Justyna wychowuje nastoletnią córkę, spotykając się z coraz to młodszymi mężczyznami. Wszystkie cztery starają się ułożyć życie na nowo, udoskonalając swoje ciała. Pobyt w klinice urozmaicają pielęgniarki, Henia i Margareta, które okazują niechęć i pogardę wobec zamożnych i próżnych kobiet. Sarkazm, ironia i czarny humor towarzyszą bohaterkom od pierwszej sceny serialu.

8. „Dogstar”

dogstar, serial animowany, cda premium,

Kolejnym serialem dostępnym online na cda.pl jest „Dogstar”. Grupka dzieciaków zostaje wysłana w kosmos w poszukiwaniu zaginionych, domowych pupili. Na swojej drodze spotykają szalonego multimiliardera, jego rozpieszczonego syna oraz niebezpieczną panią android. Dwa animowane sezony, pełne humoru i zabawy, dla widza w każdym wieku.

7. „Snajper”

snajper, serial, cda premium,

Rok 1942, Stalingrad. Grupa żołnierzy pod dowództwem porucznika Jaszyna toczy zacięte walki z niemieckimi siłami, kierowanymi przez kapitana Karla Kleista. W trakcie walk ginie ukochana Jaszyna – strzelec wyborowy, Alesa Mikulchik – a sam porucznik zostaje ciężko ranny.
Po zakończeniu wojny Jaszyn zostaje komendantem niemieckiego miasteczka w Prusach Wschodnich. W starej fabryce trafia na szereg dokumentów dotyczących tajnej broni nazistów. Wkrótce okazuje się, że nieopodal ukryte jest laboratorium, które ochrania grupa snajperów pod dowództwem Kleista. Nadarza się okazja do zemsty. Świetna rosyjska produkcja, opowiadająca o drugiej wojnie światowej. Jeśli lubicie klimaty filmu „Enemy at the Gates”, na pewno nie będzie zawiedzeni tą produkcją dostępną online.

6. „Line of Duty”

Line of Duty, top, serial, cda.pl

„Line of Duty” to kryminalna produkcja w stylu „Criminal Minds”, „CSI” czy „Chicago P.D”; to także jeden z najpopularniejszych seriali w historii BBC. Świetne recenzje, gwiazdorska obsada (m.in. Lennie James – Morgan w „The Walking Dead”) i szokujące zbrodnie mają przyciągać przed ekrany. „Line of Duty” ukazuje historię detektywa, który po tragicznej strzelaninie zostaje przeniesiony do jednostki antykorupcyjnej. Wraz z nową partnerką ma poprowadzić śledztwo w sprawie wysokiej rangi oficera podejrzanego o łapownictwo i współpracę z mafią. Proste z pozoru zadanie okazuje się bardzo niebezpieczne. Jeśli nie dość wam kryminałów, to cztery sezony tej produkcji na pewno was usatysfakcjonują.

5. „The Saboteurs”

Sztokholm, rok 1933. Niemiecki naukowiec, Werner Heisenberg, otrzymuje Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Pięć lat później naziści werbują go do tajnego projektu zbrojeniowego, którego celem jest stworzenie bomby jądrowej. Do jej produkcji niezbędna jest ciężka woda, której fabryka mieści się w norweskim miasteczku Rjukan. W 1940 roku Niemcy zajmują Norwegię i rozpoczynają wzmożoną produkcję kluczowej substancji. Gdy alianci dowiadują się o planach Hitlera, w brytyjskim sztabie zapada decyzja o zorganizowaniu sabotażu. Grupa komandosów zostaje zrzucona w ośnieżonych szczytach gór, by przedostać się do miasta i wysadzić fabrykę w powietrze. Akcję koordynuje profesor Leif Tronstad , który po zajęciu Norwegii przez Niemców poczuł się w obowiązku ratować ojczyznę. Przebieg złożonej intrygi, w której nauka, polityka i wojna splątują się w nierozerwalnej więzi, śledzimy na przemian z perspektywy Norwegii, aliantów i Niemiec. Norweska produkcja opowiadająca o – mało znanym w Polsce – epizodzie z II wojny światowej. Jeśli nie przeszkadza wam skandynawski język dialogów – koniecznie sprawdźcie na stronie cda.pl!

4. „Maison Close”

maison close, seriale cda premium,

Paryż, rok 1871. Trzy kobiety z luksusowego domu publicznego „Paradis” usiłują uwolnić się spod jarzma narzuconego przez mężczyzn. Młodziutka Rose przybywa do Paryża w poszukiwaniu swej matki, dawnej prostytutki. Wpada w pułapkę zastawioną przez naganiacza i zostaje, wbrew swojej woli, zatrzymana w burdelu. Véra ma 33 lata, zdaje sobie z tego sprawę, że jej kariera prostytutki dobiega końca. Wszystkie swoje nadzieje pokłada w baronie Du Plessis, swoim głównym kliencie i jedynym, który jest w stanie odkupić jej dług. Hortense stoi na czele burdelu. Musi chronić swoje dziewczyny i opierać się presjom oprycha z przedmieść, który domaga się haraczu. Francuski dramat kostiumowy szokował już w dniu premiery. Jeśli lubicie silne, kobiece postacie i nie wstydzicie się poruszanej tematyki, to ten serial jest dla was!

3. „Poldark”

Poldark, top, serial, cda.pl

Akcja serialu rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku. Szlachcic Ross Poldark wraca ze Stanów Zjednoczonych do rodzinnej Kornwalii. Zaskakuje tym rodzinę i dawnych przyjaciół, przekonanych, że zginął w amerykańskiej wojnie. Ross dowiaduje się, że jego ojciec zmarł, a posiadłość Poldarków popadła w ruinę. Okazuje się też, że jego narzeczona Elizabeth zaręczyła się z jego kuzynem Francisem. Zdeterminowany Ross podejmuje walkę o odbudowę swojego majątku, pokładając nadzieję w kopalni miedzi, która ma mu przynieść dochody. Na jego drodze stają jednak ludzie, których interesy stoją w sprzeczności z planami Rossa. Jednocześnie Poldark nieoczekiwanie odnajduje miłość w Demelzie, okolicznej wieśniaczce, pomiatanej przez własnego ojca. Seria książek „Poldark” znana jest na całym świecie, a premiera serialu w 2015 roku tylko dodała im sławy. Kostiumy, płomienny romans dwojga kochanków oraz majestatyczne pejzaże Kornwalii – czegóż chcieć więcej od serialu?

2. „Crossbones”

To historia przerażającego pirata, Edwarda „Czarnobrodego” Teacha (John Malkovich), który rządzi wśród wszystkich rzezimieszków na Bahamach. Kłopoty zaczynają się, gdy angielski szpieg, Tom Lowe, otrzymuje misję – ma dostać się w pobliże „Czarnobrodego”, aby go zabić. Jednak, im bardziej Lowe poznaje słynnego pirata, tym więcej ma wątpliwości... Oczywiste skojarzenia nasuwają się z Disneyowską serią filmów, jednak „Crossbones” jest zdecydowanie bardziej brutalniejszy. Jeśli nie straszny wam świat piratów, wojen, ukrytych skarbów i karaibskiej przygody, koniecznie sięgnijcie po tę produkcję!

1, „The Night Manager”

the night manager, serial cda premium, tom hiddleston,

Tego serialu chyba nie muszę wam przedstawiać. Fabuła skupia się wokół Jonathana Pine’a, byłego żołnierza brytyjskich służb specjalnych, który pracuje w Kairze, w luksusowym hotelu, jako nocny recepcjonista. Pine poznaje Sophie, która przekazuje mu informacje o handlarzu broni, Richardzie Onslow Roperze. Mężczyzna ma je przekazać władzom brytyjskim. Kobieta zostaje zamordowana za zdradę. Jonathan postanawia pomścić śmierć Sophie, stając się szpiegiem wywiadu, który ma przenikać do organizacji handlarza broni, Ropera. W rolach głównych wystąpili Hugh Laurie i Tom Hiddleston, a sam serial zebrał tuziny nagród (w tym Złoty Glob, Emmy czy Satelitę). Zdecydowanie jest to najmocniejsza perełka dostępna online w serwisie cda.pl i to od niej powinniście rozpocząć swoją przygodę z, ewentualną, subskrypcją.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Maison Close

Paryż, rok 1871. Trzy kobiety z luksusowego domu publicznego "Paradis" usiłują uwolnić się spod jarzma narzuconego przez mężczyzn. Młodziutka Rose (Jemima West) przybywa …The Night Manager

Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.