Artykuły

Czy oglądając jakiś serial mieliście ochotę rzucić wszystko i postarać się o posadę waszych ulubionych bohaterów? A może wręcz przeciwnie, dostrzegacie, że zawsze mogliście trafić do gorszego zakładu pracy, a wasz pracodawca to tak naprawdę aniołek? Dzisiaj zmierzymy się z serialową rzeczywistością i przedstawimy wam 10 miejsc pracy, które zdecydowanie nie są godne pozostawienia tam waszego CV.

10. Krusty Krab –  „SpongeBob SquarePants” / „SpongeBob Kanciastoporty”

Spongebob krusty krab

SpongeBob (Tom Kenny) jest niemal modelowym pracownikiem restauracji. Codziennie pojawia się na czas, wykonuje pracę najlepiej jak potrafi i stara się nie powodować żadnych problemów. Z drugiej strony, jego szef wydaje się przykładem niewłaściwego prowadzenia zespołu oraz restauracji. Pan Krabs (Clancy Brown) z łatwością wykorzystuje swoich pracowników w pogoni za pieniędzmi. W głębokim, błękitnym morzu nie ma nikogo bardziej chciwego! Ten bohater sprawia, że jego zespół jest „poszarpany”, gdyż omija on granice tego, co etyczne, aby zaoszczędzić kilka dolców tu i tam. Krab może być uznany za przedsiębiorczego, ale przede wszystkim jest bezdusznym starcem!

Serial możecie zobaczyć na Netflixie, Amazon Prime oraz HBO GO.

9. Statek Bárbara de Braganza – „Alta Mar” / „Pełne morze”

Alta Mar Barbara de Braganza

Ten serial, opowiadający o losach pasażerów hiszpańskiego statku pokonującego ocean, utwierdził nas w przekonaniu, że pakowanie się na pokład takiego okrętu nie jest najlepszym pomysłem. Nikt chyba nie chciałby pracować na Bárbarze de Braganza, żyjąc przez kilka tygodni w lęku przed śmiercią, bez możliwości zejścia na ląd. 

Serial dostępny jest na Netflixie. 

8. Nation Building Authority – „Utopia” (AU)

Utopia Nation Building Authority

Serial „Utopia” (nazywany też czasem na Zachodzie – „Dreamland”) okazuje się satyrą na temat miejsca pracy. Widzowie zostają wprowadzeni w życie pracowników fikcyjnej australijskiej agencji rządowej – Nation Building Authority (NBA). Z uwagi jednak na to, że osoby w niej zatrudnione (pomimo licznych absurdów) muszą nadzorować i rozwiązywać problemy australijskiej infrastruktury, a ponadto przekonać obywateli, że nowe udogodnienia zamienią Australię w utopijny kraj, sprawia, że nie jest to chyba wymarzona praca.
Chociaż wizja surfowania po całym dniu pracy nieco kusi...

Pierwsze dwa sezony serialu są dostępne na Netflixie.

7. Reynholm Industries – „IT Crowd”

IT Crowd

Chyba żadnemu informatykowi nie życzylibyśmy takich warunków, w jakich musieli pracować ludzie (bohaterowie „IT Crowd”) z Reynholm Industries: mała kanciapa w podziemiach budynku z niezbyt wyrozumiałym szefostwem, i – co może wydać się jeszcze ważniejsze – wśród niezbyt bystrych współpracowników.

Serial jest dostępny na Netflixie.

6. Stacja UBA – „The Morning Show”

Jennifer Aniston Steve Carell Morning Show Apple TV

Produkcje takie jak „The Morning Show” pokazują nam kulisy pracy w telewizji, a te potrafią być naprawdę okrutne. Podejrzewam, że nikt, a w szczególności żadna kobieta zajmująca stanowisko prezenterki, nie chciałaby mieć w roli współprowadzącego kogoś podobnego do Mitcha Kesslera (Steve Carell). Serial „The Morning Show” przez wielu jest określany najlepszą produkcją, jaką do tej pory uzyskaliśmy od Apple. Liczmy jednak na to, że po aferze w telewizji stacja FOX już nigdy nikt nie zostanie skrzywdzona przez szefa pokroju Rogersa Ailesa.

Serial można zobaczyć na Apple TV.

5. Max Rager – „iZombie”

Max Rager Liv Moore iZombie Du Clark

Praca przy produkcji napojów energetycznych nie wydaje się specjalnie fascynująca ani niebezpieczna, jednak w przypadku Maxa Ragera jest zupełnie inaczej. Nikt chyba nie chciałby przykładać ręki do rozprowadzania wirusa zombie, prawda? Dodatkowo praca ramię w ramię z Vaughnem Du Clarkiem to na pewno nic przyjemnego. Prezes Max Ragera nie przebiera bowiem w środkach, byle tylko przybliżyć się do osiągnięcia sukcesu.

Serial jest dostępny na Netflixie

4. Dunder Mifflin – „The Office” / „Biuro”

Michael Dwight Angela Kevin Jim Pam Toby Kelly The Office US Dunder Mifflin

Tak, bardzo chcielibyśmy pracować w jednym miejscu z Dwightem, Jimem, Pam, a także z Creedem. Czujemy jednak, że po kilku latach mielibyśmy dość tego fascynującego zajęcia polegającego na sprzedaży papieru. Jedno jest natomiast pewne: ktokolwiek nie byłby naszym szefem, czy Michael czy Andy, nie narzekalibyśmy na brak dodatkowych rozrywek. Inna sprawa, że niekoniecznie byłyby to bezpieczne rozrywki... Nie mówiąc już nawet słowa o licznych „udogodnieniach” od zarządcy budynku.

Serial można obejrzeć na platformie Amazon Prime

3. Los Pollos Hermanos – „Breaking Bad”

Los Pollos Hermanos Breaking Bad Walter white

Ten biznes Braci Kurczaków jest zasadniczo integralną częścią świata „Breaking Bad”. I chociaż restauracja Braci Kurczaków jedynie z pozoru wygląda na niewinną konkurencję dla popularnych u nas barów typu fast food, to trzeba przyznać, że wydaje się solidną fasadą dla działalności Gustava „Gusa” Fringa. To od tego miejsca Walter White (Bryan Cranston) i Jesse Pinkman (Aaron Paul) zaczęli zarabiać większe pieniądze. Do wspomnianego lokalu przychodzi wielu niebezpiecznych gości, a świadomość posiadania Gustava jako przełożonego powoduje u nas ciarki na plecach.

Obecnie serial jest dostępny na Netflixie

2. Czarnobylska elektrownia atomowa – „Czarnobyl”

Czarnobyl reaktor 4 HBO

Mało który serial poruszył widzów w 2019 tak, jak zrobił to właśnie „Czarnobyl” – produkcja opowiadająca o wydarzeniach, które nastąpiły po wybuchu w reaktorze nr 4. Z pewnością nikt z nas nie chciałby być tam na miejscu, nawet nie ze względu na odpowiedzialność, ale przede wszystkim w związku z obawami o własne zdrowie i życie. 

Serial dostępny jest na HBO GO.

1. Star Labs – „The Flash”

Star labs building reactor The Flash Barry Allen

Co prawda, niektórych musi kusić wizja pracowania wśród superbohaterów, ale czy jest to przykład bezpiecznej pracy? Pomińmy już sam fakt wybuchu akceleratora cząstek, który doprowadził do przedostania się do atmosfery czarnej materii. Od tamtej pory Flash i jego zespół pracują (tu pojawia się zasadnicze pytanie – czy oni pracują? A jeśli tak, to kto im za to płaci? Star Labs nie produkuje aktualnie niczego na użytek zewnętrzny...) w tajemnicy w budynku, w którym to wszystko się zaczęło, a średnio kilka razy na sezon do ich siedziby trafia kolejny antagonista. Chociaż bardzo chcielibyśmy poznać Barry’ego, tak możliwość zmierzenia się w budynku z Groddem czy King Sharkiem nie napawa nas specjalnym optymizmem. Czemu umieściliśmy Star Labs przed Czarnobylem? No cóż, także członkowie Team Flash musieli sobie poradzić ze skażeniem radioaktywnym, gdy nastąpiło starcie z Falloutem.

Serial jest dostępny na Netflixie.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Alta Mar

Lata 40. XX wieku. Dwie siostry podróżują luksusowym jachtem do Rio de Janeiro. Jednak na statku dochodzi do kilku tajemniczym morderstw, które odkrywają mroczne …


Breaking Bad

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem …


Chernobyl

Po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu ratownicy poświęcają zdrowie i życie, by ratować Europę przed skutkami katastrofy. Jednocześnie naukowcy starają się …


iZombie

Zadrapana przez zombie Olivia Moore zamienia się w potwora. Porzuca dotychczasową pracę i zatrudnia się w kostnicy, gdzie ma stały dostęp do pożywienia. Poprzez …The Flash

W wyniku porażenia prądem Barry Allen zyskuje niesamowite nadludzkie zdolności, stając się najszybszym człowiekiem na świecie. Nadaje on sobie pseudonim Flash i …The Morning Show

Serial skupia się na pracy w telewizji śniadaniowej. Alex Levy musi poradzić sobie z przywróceniem blasku prowadzonemu przez nią programowi, po tym jak współpracujący …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier.