1
Artykuły

„Game of Thrones” to serial pełen nieczystych zagrań, nożów wbitych w plecy (zarówno metaforycznie jak i dosłownie) oraz zwrotów akcji, które na przestrzeni lat zaskakiwały fanów produkcji. Wszystko co dobre (lub dobre do pewnego momentu) kiedyś się kończy, dlatego z tej okazji chcemy przypomnieć dziesięć najlepszych intryg w „Game of Thrones”.

10. Zabójstwo Renly'ego

Śmierć Renly'ego Baratheona, tak jak większość w „Game of Thrones”, była trudna do przewidzenia. Wielu fanów zastanawiało się, jak Stannis pozbędzie się brata – jednak chyba niewielu spodziewało się tego, że za morderstwem stanie Cień. Upiór zrodzony z Melisandre pozbył się Renly'ego, tym samym wywołując chaos w szeregach i większość ludzi najmłodszego z braci Baratheonów przeszła na stronę Stannisa.

9. Oszustwo Tywina

Tywin z pewnością nagrody Dad of the Year by nie zdobył. Tyrion od urodzenia był szykanowany przez ojca, który wstydził się syna karła i na każdym kroku starał się go skrzywdzić. Pamiętacie Shae? Prostytutka i kochanka Tyriona została uwiedziona przez jego ojca i w zamyśle miała doprowadzić do śmierci karła. Tywin po raz kolejny wbił synowi nóż w plecy – za co ten na szczęście się odwdzięczył.

8. Wysogród

Cersei to mistrzyni manipulacji – i to ona stoi za kilkoma świetnymi intrygami w serialu. Jednym z momentów, który najbardziej mnie zaskoczył, było przejęcie przez nią Wysogrodu. Cersei pozwoliła wojskom Daenerys na zdobycie Casterly Rock, by w tym czasie złupić Wysogród i tym samym była w stanie spłacić zadłużenie w Żelaznym Banku.

7. Zabójstwo Joffreya

Śmierć Joffreya była bez wątpienia jedną z najbardziej zaskakujących oraz pozytywnie odebranych. Lannister zostaje otruty na własnym weselu pełnym przepychu. Joffreya nie lubił chyba nikt – dlatego Littlefingerowi i lady Olennie Tyrell należą się wielkie brawa za tę intryge. Nie mówiąc o tym, że dzięki niej Olenna mogła wypowiedzieć słynne już zdanie „Tell Cersei, I want her to know it was me”

6. Uwolnienie Theona

Ramsay Bolton przeszedł do historii jako jeden z największych sadystów w „Game of Thrones”. Z lubością torturował poddanych, jeńców a nawet własną żonę – Sansę Stark. Jednak w pamięć szczególnie zapada jego manipulacja Theonem. Pozwolił myśleć Greyjoyowi, że mu pomaga, a tak naprawdę po zdobyciu jego zaufania Ramsay uwięził Theona w do sali tortur, gdzie znęcał się nad nim przez długi czas.

5. Intryga Sansy i Aryi

Przyznam, że od czasu gdy losy Aryi i Sansy się rozdzieliły, byłam ciekawa ich ponownego spotkania. Obie siostry Stark przeszły niesamowicie wiele przez te wszystkie lata i ich charaktery uległy zmianie, jednak nic nie wskazywało na to, że zawiążą wspólnie intrygę przeciw Littlefingerowi. Moment, w którym Sansa wydaje na niego wyrok, który później wykonuje Arya, wprawił w szok miliony widzów na całym świecie.

4. Zabójstwo Jona

Miał być Dziki, a był znak ze słowem „zdrajca”. Jon podjął wiele decyzji, które nie spodobały się jego braciom z Nocnej Straży – dlatego postanowili go zabić. Moment śmierci Jona to jedna z bardziej dramatycznych scen. Zdradzony przez własnych braci, ginie w zamachu, słysząc ciągle powtarzające się słowa „za straż”.

3. Wybuch septu

Cersei tą intrygą udowodniła, że nie wolno z nią zadzierać. Wielki Wróbel przysporzył jej wielu kłopotów, nic więc dziwnego, że postanowiła w spektakularny sposób pozbyć się nie tylko jego, ale i niewygodnej synowej – Margaery. Scena wybuchu septu jest niesamowita – utwór „Light of Seven” w wspaniały sposób budował atmosferę i tak naprawdę zrobił całą robotę. Moim zdaniem była to jedna z najlepszych intryg Cersei w całej historii.

2. Krwawe Gody

Dla mnie to zdecydowanie najtragiczniejszy moment w całej historii „Game of Thrones”. Robb był jedną z moich ukochanych postaci i zaczynając odcinek, w którym miały miejsce Krwawe Gody, kompletnie nie spodziewałam się tego, co zobaczę. Widzowie mogli nabrać podejrzeń, kiedy z sali wyprowadzono Edumure'a i Roslin – wówczas rozpętała się rzeź. Intryga zaplanowana przez Waldera Freya wraz z Tywinem Lannisterem była szokująca i krwawa.

1. Wiara, że finał serialu będzie dobry

To zdecydowanie najokrutniejsza intryga dotycząca „Game of Thrones”. Setki obietnic, teorii i emocji. Kilkadziesiąt godzin historii Westeros – a to wszystko kończy się w bardzo przeciętny sposób. Miało być epicko – jest słabo, co sprowokowało fanów do utworzenia petycji o remake'u ósmego sezonu, by finał serialu był dobry. D.B Weiss i David Benioff dali nam wiarę, a a później brutalnie ją odebrali. Intryga budowana przez osiem sezonów i dziesięć lat – to dopiero mistrzostwo zła.

 

Komentarze

(1)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.