Artykuły

Halloween coraz śmielszym krokiem wchodzi do Polski. Święto, które jeszcze kilkanaście lat temu traktowano w naszym kraju ze sporym dystansem, dziś nadal zyskuje na popularności. Dla jednych świętowanie jest okazją do zabawy ze znajomymi, dla innych do wchłonięcia jak największej ilości mrocznych filmów i seriali. Dziś mamy propozycję dla tych drugich. Oto TOP 10 halloweenowych epizodów seriali, które możecie obejrzeć w ten ostatni październikowy wieczór.

10. S01E03, „Freaks and Geeks” (1999-2000)

freaks and geaks

Halloweenowa podróż do lat dziewięćdziesiątych? Tylko z „Freaks and Geeks”. Wszyscy bohaterowie szykują się na Halloween jednak szybko okazuje się, że w oczach każdego z nich święto wygląda nieco inaczej. Niektórzy decydują się na tradycyjną zabawę w „Cukierek albo psikus”, dla tych odrobinę starszych jest to okazja na podkreślenie swojej niezależności i zabawę w gronie znajomych, a dla tych najstarszych Halloween nie wydaje się już czymś aż tak szczególnym i podchodzą do niego z dystansem.

Serial nie jest dostępny w Polsce

 

9. S01E07, „South Park” (1999- )

South Park

Wracamy do roku 1997 i początków przygód paczki z „South Park”. Kenny ponownie traci życie, lecz tym razem staje się zombie, Cartman zdaje się mieć problemy przez swój kostium Adolfa Hitlera, więc decyduje się go porzucić na rzecz stroju Ku Klux Klanu. Oprócz tego w mieście zaczyna dziać się coś dziwnego, a główni bohaterowie przy użyciu dość ostrych narzędzi, starają się stawić temu czoła.

Serial dostępny na platformie Netflix

 

8. S02E05, „The Office” (2005-2013)

The Office

Dla kogoś w biurze to Halloween okaże się pechowe. Michael dostaje bowiem polecenie, aby zwolnić jedną osobę. Sam niezbyt wie, jak się do tego zabrać i zwleka, licząc, że może ktoś sam odejdzie z pracy. Atmosfera w biurze robi się napięta, niektórzy przeczuwają bowiem co się święci. Czy Michaelowi uda się podjąć decyzję?

Serial dostępny na platformie Amazon Prime

 

7. S02E06, „Modern Family” (2009- )

Modern Family

Bzik na punkcie Halloween Claire daje o sobie znać, gdy próbuje zorganizować najlepszą, najbardziej przerażającą imprezę w historii. Wszystko ma być dopięte na ostatni guzik, jednak jak zwykle nic nie idzie po jej myśli. Cam nie może pozbyć się traumy z dzieciństwa, Mitchell pada ofiarą żartu współpracowników, a kostium Haley budzi spore wątpliwości rodziców.

Serial dostępny na platformie HBO GO

 

6. S01E04 & S01E05, „American Horror Story” (2011- )

American Horror Story

A może w ten halloweenowy wieczór macie ochotę na coś naprawdę strasznego? W „American Horror Story” chyba najmocniej poczujecie klimat święta duchów. Tutaj to co nadprzyrodzone i mroczne, miesza się z halloweenowymi dekoracjami. Mamy garstkę mrocznych historii i rozwijający się nadzwyczaj szybko płód w łonie Vivien, który budzi przerażenie.

Serial dostępny na platformie Player.pl

 

5. S05E08, „BoJack Horseman” (2014-2020)

Bojack Horseman

Pomysł Todda i Peanatbuttera na sklep z kostiumami na Halloween otwarty przez cały rok, niestety spalił na panewce. Czy impreza halloweenowa u BoJacka okaże się jeszcze większym niewypałem? W ósmym odcinku piątego sezonu ponownie cofamy się nieco w czasie i obserwujemy podboje miłosne Peanatbuttera oraz to, jak wpływał na nie BoJack, wszystko to w halloweenowym klimacie, z wieloma nawiązaniami do popkultury.

Serial dostępny na platformie Netflix

 

4. S05E04, „Brooklyn Nine – Nine” (2013- )

Brooklyn Nine-Nine

Policjanci z Brooklynu ponownie stają ze sobą w szranki. Tym razem walka toczy się o mistrzowski pas oraz tytuł „świetnego człowieka/geniusza”. Zwycięży ten, kto o północy będzie w posiadaniu pasa. Jak w każdym halloweenowym odcinku mamy masę zamieszania i zwrotów akcji. Najpierw ni stąd ni z owąd na posterunku pojawia się uroczy Corgi, a zaraz po nim z mgły wyłaniają się Podręczne z „The Handmaid’s Tale”. Czyje to dzieła, kto stara się odwrócić uwagę innych i wejść w posiadanie pasa? Zdecydowanie warto sprawdzić to na własną rękę.

Serial dostępny na platformie Netflix

 

3. seria „Treehouse of Horror”, „The Simpsons” (1989- )

The Simpsons

Powiedzieć, że sposób obchodzenia Halloween przez Amerykanów nieco różni się od tego, co mamy w Polsce, to nie powiedzieć nic. Seria „The Simpsons” doczekała się na przykład osobnej halloweenowej podserii odcinków. Do tej pory ukazało się już 31 epizodów, z których każdy podzielony jest na trzy części, z których każda jest osobną historią, najczęściej parodią, któregoś filmu grozy. W tym roku doczekaliśmy się choćby nawiązania do „Stranger Things”.

Serial nie jest dostępny w Polsce

 

2. S08E06, „Friends” (1994-2004)

Friends

W tym roku nie macie ochoty na halloweenową imprezę? Nie szkodzi, zawsze możecie spędzić ten październikowy wieczór z „Przyjaciółmi”. Bohaterów czeka w tym roku kostiumowy bal u Monici i Chandlera. Ross ponownie nie trafia z przebraniem, lecz tym razem wspiera go w tym Chandler w najmniej halloweenowym kostiumie w historii świata.

Serial dostępny na platformie Netflix

 

1. S02E02, „Stranger Things” (2016- )

Stranger Things

A może tak Halloween w USA lat osiemdziesiątych? Hooper ma poważne wątpliwości, czy Eleven powinna gdziekolwiek wychodzić w tę noc. Chłopcy, na fali popularności „Ghostbusters”, decydują się przebrać za bohaterów filmu. Ich ogromny entuzjazm nieco opada, gdy orientują się, że jako jedyni przyszli do szkoły w przebraniach. W Hawkins znów dzieją się dziwne rzeczy i zdecydowanie nie jest to jedynie efekt Halloween.

​​​​​​​Serial dostępny na platformie Netflix

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale


South Park

Animowana komedia dla dorosłych, pełna sprośności i seksualnych podtekstów. Zobaczcie, jakie przygody czekają na czwórkę niepozornych chłopców – Stana, Kyle'a, …


The Office

Mockument pokazujący życie pracowników filii firmy sprzedającej papier. 


Modern Family

Serial opowiada losy trzech różnych, jednak spokrewnionych ze sobą rodzin, które usiłują poradzić sobie po swojemu z problemami współczesnego życia.