Artykuły

Za oknem niesamowity skwar i ci, którzy mogą, chronią się w klimatyzowanych pomieszczeniach albo nad jeziorami. Wyobraźcie sobie jednak, co by było, gdybyście nawet w taki upał musieli uciekać przed hordą zombie? Cóż, nasi bohaterowie nie mają wakacji od apokalipsy. Przybywam z kolejną porcją ciekawostek o „The Walking Dead”.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki
Kadr z pierwszego sezonu „The Walking Dead”
 

1. Mężuś

Carol nie miała łatwego życia ze swoim serialowym mężem. Ten despotyczny i sadystyczny człowiek znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, co w końcu doprowadziło do poważnego mordobicia w jednym z odcinków. W komiksowym pierwowzorze mąż w ogóle się nie pojawiał, został tylko raz przelotnie wspomniany.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki
Kadr z trzeciego sezonu „The Walking Dead”
 

2. Więzienie część 3

O słynnym więzieniu z trzeciego i czwartego sezonu już kilkukrotnie pisaliśmy i wygląda na to, że to nadal nie koniec. Jak już wiemy, więzienie zostało zbudowane od podstaw na potrzeby serialu. Po zakończonych zdjęciach zostało rozebrane do ostatniego elementu. Nici z pamiątkowych zdjęć dla fanów poszukiwania lokacji.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki
Kadr z pierwszego sezonu „The Walking Dead”
 

3. Mini spin-offy

Frank Darabont, producent i scenarzysta serialu, w udzielonym wywiadzie radiowym zdradził, że miał pomysł na kilka odcinków „The Walking Dead”, które miały być czymś w rodzaju spin-offów. Każdy z nich miał opowiadać historię innej osoby, która walczyłaby o przetrwanie w świecie pełnym zombie w zupełnym oderwaniu od głównej fabuły. Tacy bohaterowie spotykaliby poszczególnych bohaterów w serialu, ale finalnie i tak czekałby ich koniec w postaci śmierci w objęciach trupów. Jednym z nich miała być historia słynnego Tank Zombie z pierwszego sezonu serialu.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki
Kadr z czwartego sezonu „The Walking Dead”
 

4. Rodzeństwo

Słynne siostry z czwartego sezonu, Lizzie i Mika, oryginalnie wcale nie miały być siostrami. Twórcy serialu chcieli, aby był to brat i siostra. Podczas castingów do tych ról, rozmawiając z Kylą Kennedy (Mika) przez Skype’a doszli do wniosku, ze zrezygnują z tej konwencji na jej rzecz.

5. Nawiedzony dom

Jeśli komuś mało emocji związanych z żywymi trupami, to śmiało może spróbować czegoś bardziej realnego. W 2012 roku na Florydzie powstał nawiedzony dom, który tematycznie oddaje ducha serialu „The Walking Dead”. Jeśli natomiast macie ochotę poczuć się zagubieni w świecie pełnym zombie, możecie wybrać się do labiryntu, w którym gonić was będą zgniłe trupy.

 

Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …