Artykuły

„The Walking Dead” potrafi zaskoczyć fanów na wielu płaszczyznach, nie tylko tych fabularnych, co udowodniliśmy w naszym cyklu o ciekawostkach z tego serialu. Aktorzy często robią dziwne rzeczy na planie, a sama historia wykazuje zadziwiająco dużo zbieżności pomiędzy, zdawałoby się, nie niezwiązanymi ze sobą rzeczami. Tym razem nie będzie inaczej i poznacie kilka naprawdę zadziwiających informacji.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Norman Reedus, Daryl Dixon, Pandorum
Kadr z filmu „Pandorum”
 

1. Panika

Norman Reedus należy do ulubionych aktorów z „The Walking Dead”, podobną sympatią cieszy się odgrywana przez niego postać. Jednak nie samymi zombie człowiek żyje i aktorzy podejmują też pracę przy innych projektach. Reedus bez większego zastanowienia udostępnił kiedyś zdjęcie z filmu „Pandorum”, które było dosyć drastyczne – ukazywało granego przez niego bohatera martwego. Nie trzeba było długo czekać na reakcję internetu: fani niemal natychmiast uwierzyli, że jest to zapowiedź śmierci Daryla w TWD. Aktor szybko wyjaśnił o co chodzi, ale niesmak pozostał.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Lennie James, Morgan
Lennie James jako Morgan w „The Walking Dead”
 

2. Angielska obsada

Pomimo tego, że akcja „The Walking Dead” dzieje się w Stanach Zjednoczonych, to spora część głównych bohaterów pochodzi z zupełnie innego kraju – Anglii. Aktor Andrew Lincoln i Lennie James oraz David Morrissey doskonale maskują swój akcent, podobnie jak Lauren Cohan, która mieszka w Londynie od 14. roku życia.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Tomas
Postać Tomasa
 

3. Zamiana miejsc

W trzecim sezonie grupa dowodzona przez Ricka trafia do słynnego już więzienia. Spotykają tam kilkoro więźniów, którym udało się przetrwać apokalipsę zombie. Dowodzi nimi niejaki Tomas, będący niemal lustrzanym odbiciem Gubernatora z komiksowej wersji „The Walking Dead”. Wśród wielu fanów istnieje teoria mówiąca, ze w ten sposób twórcy serialu „zapowiedzieli” rychłe pojawienie się krwawego przywódcy Woodbury.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki
Kadr z pierwszego odcinka 3. sezonu „The Walking Dead”
 

4. Kamerzyści

Serial kilkukrotnie udowodnił, że potrafi naprawdę dobrze ukrywać easter eggi. Jednym z ulubionych sposobów twórców jest używanie dokładnie tych samych sekwencji wizualnych w różnych epizodach. Pierwszy odcinek sezonu trzeciego zaczyna się od zbliżenia na oko jednego z nieumarłych i powolnego oddalania się kamery. Odcinek finałowy wygląda dokładnie tak samo, z tym, że zamiast zombie, widzimy samego Gubernatora.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, pilot, Andrew Lincoln, Rick Grimes
Kadr z pilota serialu „The Walking Dead”
 

5. Upchnięci

Pierwszy odcinek serialu jest najdłuższy ze wszystkich dotychczasowych, nie bez przyczyny. Pilot zawiera w sobie historię, którą fani mogli wcześniej oglądać w aż sześciu wydaniach komiksowego pierwowzoru. Nigdy potem tak duży zbiór materiału źródłowego nie został wykorzystany do nakręcenia tylko jednego odcinka.

 

Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …