Artykuły

Przyszła pora na kolejne ciekawostki ze świata Żywych Trupów. Na niedawno zakończonym San Diego Comic Con gościł panel tego serialu, na którym mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy na temat nadchodzącej serii dziewiątej. Zanim jednak będziemy mogli ją obejrzeć, cofnijmy się trochę w czasie i przypomnijmy sobie trochę mało znanych faktów z pierwszych kliku sezonów „The Walking Dead”.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Rick Grimes, Andrew Lincoln
Kadr z pierwszego odcinka „The Walking Dead”
 

1. Długodystansowiec

Serial nigdy nie unikał odcinków rozszerzonych, trwających nawet i godzinę. Wielu fanów uważa, że w kilku przypadkach było to zbędne, szczególnie w późniejszych sezonach. Ciekawe jak wielu z nich pamięta emocje towarzyszące odcinkowi premierowemu dla całej produkcji. Trwał on równo sześćdziesiąt siedem minut, co czyni go najdłuższym wśród wszystkich wyemitowanych dotychczas a znaczna część fanów uważa odcinek numer jeden za najlepszy.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, AbrahamMichael Cudlitz
Abraham
 

2. Przeznaczenie?

Wśród serialomaniaków istnieją osoby, które dopatrują się ukrytych znaczeń i teorii spiskowych, gdzie się tylko da. Nie inaczej jest z fanami Żywych Trupów, poszukujących takich easter eggów w świecie spoza serialu. Michael Cudlitz grający w „The Walking Dead” Abrahama, w 2009 roku wystąpił w serialu kryminalnym „Southland”, gdzie wraz ze swoim ekranowym partnerem był nazywany „The Walking Dead”. Przypadek?

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, zombie
Zombie z serialu „The Walking Dead”
 

3. Zombie bez Zombie

Fabuła serialu pozwala głównym bohaterom na poznawanie zupełnie nowych grup ocalałych i każda z nich wyróżnia się jedną konkretną rzeczą. Nie, nie jest to stopień ich zdeprawowania w świecie bez prawa, ale to w jaki sposób nazywają zombie. Słyszymy w serialu: walkers (szwędzacze), lamebrains (dosł. głupki), biters (gryzący), rotters (gnijący), skineaters (pożeracze skór), lurkers (przyczajeni), roamers (włóczędzy) i moje ulubione – geeks (dziwacy). W „The Walking Dead” nikt nigdy nie użył słowa Zombie, najpewniej nigdy nie użyje. Seriale przedstawiające różnego rodzaju kreatury uwielbiają wręcz bawić się nazewnictwem, zapewne w celu podkreślenia swojej niezależności i odkrywczości w tym temacie.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, Alexandria
Alexandria
 

4. Sąsiedzi

Osada ocalałych, Alexandria, do której trafia grupa Ricka znajduje się, według fabuły serialu, dosyć daleko od więzienia i Woodbury, które były lokacjami poprzedzającymi jej pojawienie się. Prawda jest jednak zupełnie inna. Miasteczko Woodbury, zarządzane przez złego Gubernatora, mieści się o rzut kamieniem od miejsca gdzie stworzono plan zdjęciowy dla Alexandrii. Obie osady zostały stworzone w okolicach miasta Senoia w stanie Georgia. Oddziela je jedynie linia kolejowa.

The Walking Dead, AMC, ciekawostki, twitter
Tweet z oficjalnego konta „The Walking Dead”
 

5. Ćwierkanie

Twitter to jedna z największych platform społecznych naszych czasów. Niejednokrotnie udowodniono jak wielką siłę ma w sobie jeden hasztag i do jak ogromnej liczby ludności jest w stanie dzięki temu dotrzeć poszczególna informacja. W 2014 roku „The Walking Dead” był serialem najchętniej umieszczanym wśród tweetów dotyczących produkcji telewizyjnych. Prawdziwie złoty okres dla serialu.

 

Serial „The Walking Dead” jest emitowany na kanale FOX Polska.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

The Walking Dead

Serial opowiadający o świecie po wybuchu apokalipsy zombie. Głównym bohaterem „Żywych trupów” jest Rick Grimes, policjant, który staje na czele grupy ocalałych …